Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Olvastam ma a Zsoltarok 37....

Olvastam ma a Zsoltarok 37. fejezetet, s valamit nem ertek. A 9,10,11,29 versek mit jelentenek? Ellent mond az Uj szovetseg az Oszovetsegnek?

Figyelt kérdés
2012. okt. 21. 22:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Van egy mennyei királyság, egy mennyei föld, azt öröklik az igazak!


"Ne nyugtalankodjék a ti szívetek: higyjetek Istenben, és higyjetek én bennem. Az én Atyámnak házában sok lakóhely van; ha pedig nem volna, megmondtam volna néktek. Elmegyek, hogy helyet készítsek nektek. És ha majd elmegyek és helyet készítek néktek, ismét eljövök és magamhoz veszlek titeket; hogy a hol én vagyok, ti is ott legyetek." Ján 14:1-3


"Mert a mi országunk [királyságunk] mennyekben van, honnét a megtartó Úr Jézus Krisztust is várjuk" Fil 3:20


Üdv.

2012. okt. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Megmagyaráznád, mi ebben az ellentmondás? Ezek az általad kiemelt versek azt jelentik, hogy az utolsó ítélet után nem lesznek többé gonosz emberek, és az igazak, pedig öröklik a Földet, amelyet Isten ujjá teremt számukra. Az Újszövetség is pontosan ezt tanítja, ha érdekelnek a részletek elolvashatod őket Jelenések könyve 21-22. fejezetében.


Üdv. Péter

2012. okt. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves Peter

A Zsoltarok konyveben azt olvasom, hogy "9

Mert az elvetemültek kivágattatnak; de akik az Urat várják, öröklik a földet.

10

Egy kevés idő még és nincs gonosz; nézed a helyét és nincsen ott.

11

A szelidek pedig öröklik a földet, és gyönyörködnek nagy békességben. ;

29 Az igazak öröklik a földet, és mindvégig rajta lakoznak. "

Nekem tunik csak ugy, mintha ellent mondana annak, hogy Jezus az egben keszit(et) helyet az igazaknak? "oroklik a foldet" mi ertelme ennek igy?

2012. okt. 22. 12:40
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
Nem mond ellent egymásnak, hiszen Jézus két csoportról beszélt:egy nagy sokaságról. amely örökli a földet, és beszélt egy kicsiny nyájról, mely a mennyet örökli.
2012. okt. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az előttem szólónál a pont.
2012. okt. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Akkor miert mondja a Papbacsi a temetesen, hogy :

"az elhunyt szeretett hozzatartozo jo helyen van a mennyek orszagaban Jezus Krisztussal" , s ha gyermekrol van szo : " Istennek szuksege volt egy anyalra..."

Ha minden ember az egbe megy, kik oroklik a Fodet, mikor, s milyen celbol?

2012. okt. 23. 11:45
 7/7 lsandor ***** válasza:
Ebből a Bibliaversből is látszik, hogy az emberek örök élete a Földön lesz, ez Isten szándéka. Kedves személyek érdemes lenne már belátni
2012. okt. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!