Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Amikor a Templomos Rendet...

Amikor a Templomos Rendet megvádolták "ördögimádással" meg minden egyéb baromsággal, és elkezdték a tagjait lemészárolni, miért nem tanúsítottak ellenállást, holott az Igazság az ő oldalukon áll(t)?

Figyelt kérdés
2009. aug. 9. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:
talán mert kevesebben voltak és egyenként vadászták le őket?
2009. aug. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
én úgy tudom, hogy jelentős tagságuk volt
2009. aug. 9. 15:30
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy most butaságot irok, de én úgytudom, hogy egyszerre fogták el a templomosokat, péntek 13.-án.
2009. aug. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egyszerre fogták el őket, mint nemrég a "hosszú kések éjszakája" volt, ....mire felfogták h mi történik már mind börtönben ült....sajnos
2009. aug. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%
Szép (IV.) Fülöp francia király rengeteg pénzzel tartozott a rendnek, megegyezett Kelemen pápával, hogy osztoznak a zsákmányon. A rend hatalamas vagyon azonban eltűnt, csak morzsákat kapott a király és a pápa. Az összes többi vád hamis, koncepciós pert rendeztek. És megátkozták a királyt, a pápát, a kancellárt. Mind a három rövid időn belül meghalt.
2009. aug. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%
Érdemes elolvasni: Maurice Druon: Az elátkozott királyok. Könyvtárban elérhető, bár mintha láttam volna új kiadást is az Alexandra könyvesboltban. Nagyon jó korrajz, kiváló szerzőtől, jó fordításban.
2009. aug. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
95%
A nagymester (Mornay) átka annyira hatott, hogy a király, a kancellár és a pápa is meghalt 1314-ben. Utána Franciaország közel kétszáz évig szenvedett. (Meghalt a király három fia, mindhárom fiatalon, fiú utód nélkül), aztán az unokaöccsük belevitte az országot a 100 éves háborúba Angliával. És egészen Jeanne d'Arcig tartott az átok hatása.
2009. aug. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

1307. október 13-án, egy pénteki nap hajnalán Szép Fülöp francia király katonái országszerte rátörtek a templomosok rendházaira. Az akciót több hónapon át készítették elő. A szeptember 14-én kiadott letartóztatási parancsot szétküldték mindenhová az illetékes királyi tisztviselőknek, külön listán mellékelve a vádpontokat, amelyekre nézve a lovagokból kínzással kell kicsikarni a beismerő vallomást.


Jacques de Molay máglyahalálban vesztette életét. Utolsó szavaival elátkozta a pápát, a királyt és a pecsétőrt.

V. Kelemen, IV. (Szép) Fülöp és Nogaret egy éven belül életét vesztette.


Más források szerint Jacques de Molay az utolsó pillanatban tizenhárom íziglen megátkozta Fülöp királyt és családját.

Az átok XVI.Lajos király kivégzésével (1793 január 21.)

ért véget(tizenharmadiziglen)

2009. aug. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!