Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miben különbözik Isten, Sátántól?

Miben különbözik Isten, Sátántól?

Figyelt kérdés

A Sátánisták szeront Sátán jó, igazságos és szabad létet biztosít az embernek, míg Isten gonosz.


A vallásosak szerint Isten jó, igazságos és szabad lelket biztosít az embereknek, míg Sátán gonosz.


Aki ismeri a fizikát, az látja hogy ezek szimmetrikus antipárok, de akkor mi a különbség ? :D


2012. okt. 24. 15:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%

Ez csak az én elgondolásom,de:

Mind a kettő isten,szóval Sátán is egy isten,és Jahve is egy isten,de Jahve csak egy Isten,nem pedig az Isten,ahogy Sátán is.A különbség igazából az,hogy Jahve Al-al-Logosz,de még csak nem is Galaktikus szintű Logosz, hanem inkább ennek az egy bolygónak a Bolygószintű Logosza.

Sátán vagy Lucifer,pedig a „Fény Hordozó” valamint a "Ragyogó és az Esthajnalcsillag". Lucifer az amit (akit) "Csoportlélek"-nek vagy "Társadalmi Memória Komplexum"-nak nevezhetnétek, amely a Hatodik Dimenzióig fejlődött, ami valójában azt jelenti, hogy ő arra a szintre fejlődött amely egyenrangú, vagy vitathatóan "magasabb-nagyobb", mint Jahve szintje.

Na szóval szerintem ez itt az igazi különbség,az,hogy jó vagy rossz,olyan nincs is,mert ami neked rossz az lehet nekem jó.Remélem tudtam segiteni!

2012. okt. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

"Remélem tudtam segiteni!"


Igen ! Köszi. Kell találni egy minimum 7. dimenzióig fejlődött Istent :-)).

2012. okt. 24. 15:59
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Istennek pozitív az előjele, a Sátánnak negatív. Ennyi. :D
2012. okt. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem az a különbség, hogy csak Isten van. Sátán egy érdekes figura, valami fenyegetésfélének találták ki, meg hát persze arra, hogy minden disznóságot rákenjenek, de Istent korlátozó hatalom nincs, nem létezik és nem is lehet. De ettől még sátánisták vannak, persze.
2012. okt. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, a sátánisták szerint Isten előtt Sátán volt az uralkodó, a démonok pedig olyanok, mint amilyennek ma az angyalokat írják le, de Isten átvette a hatalmat Sátántól és valójában Isten és az angyalok az igazi gonosz, Sátán, a pogány istenség a jó, de Isten ráragasztotta azokat a jelzőket, amik valójában rá érvényesek.
2012. okt. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Zsizsik666 ***** válasza:
Így van, amit az 5. válaszoló ír. Az első az egy illuminátus írománya (vagy nem, szerintem van benne valami de kamu is bőven).
2012. okt. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nem két egyforma erejű pólusról van szó, mint a Yin-Yang!


A sátán csak egy bukott angyal, tehát a hatalma meg sem közelíti Istenét. Tehetetlen vakmerőséggel csalogatja az embereket a rosszra, ennyi a maximum hatalma. Aki rendszeresen részesül az Eucharistiában, azt a sátán meg sem érintheti komolyan.

2012. okt. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Malats ***** válasza:
Abban hogy nem létezik. És a Sátán se, legalábbis nem a Biblia által leirtak alapján.
2012. okt. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Akkor ez a Sátán 6 dimenziós lény, ez honnan ered ? Miért nem 66 dimenziós és Isten akkor neki ugye 7-es a száma, miért nem 7 vagy 77 dimenziós ? :D.


Csak kérdezem, Én nem értek hozzá.

2012. okt. 24. 16:31
 10/17 Zsizsik666 ***** válasza:

Ez hülyeség, ez, hogy hány dimenziós lény..Sátán nincs, bibliai értelemben, csak olyan értelemben, hogy a régi poány istenekből lett a bibliában démon, meg sátán.

Ezt a ki hány dimenziós Jehova vs. Sátán/Luci elméletet állítólag az illuminátusok egy tagja írta, azt hiszem, Rejtettkéz a neve.

2012. okt. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!