Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehet szerintetek...

Druidarya kérdése:

Hogyan lehet szerintetek kibogozódni az alábbi logikából?

Figyelt kérdés
Jézus azt mondta, hogy szeressétek ellenségeiteket. Ezt az elvet nyilván magára is érvényesnek tartotta. A Sátán Jézus ellensége, következésképpen Jézus szereti a Sátánt.

2012. nov. 2. 21:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én is csatlakozom.
2012. nov. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
A sátán megtestesiti az emberi ősztőnőket a féktelenséget az élet élvezetét a szórakozást az egyéni célok megvalósitását tehát jézus szeret ezeket.
2012. nov. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A kérdésre már válaszoltam, de látom felmerült itt egy másik - ilyenkor szokásos, kérdés, valóságos személy-e Sátán? "Az Ördög legremekebb fortélya: elhitetni veletek, hogy nem létezik!" — írta Charles Baudelaire XIX. századi költő.


Igen, szerintem is nyilvánvalóan a legnagyobb csalása az, hogy a valóságos kilétét is kétségbe vonja manapság sok ember. Pedig a Biblia valóságos személyként mutatja be Sátánt, aki a láthatatlan szellembirodalomban él (Jób 1:6). A romlott és kegyetlen tulajdonságai mellett a gonosztetteiről is ír (Jób 1:13–19; 2:7, 8; 2Timóteusz 2:26). Sőt, olvashatunk benne olyan párbeszédeket is, melyek Sátán és Jehova, illetve Sátán és Jézus között zajlottak (Jób 1:7–12; Máté 4:1–11).

2012. nov. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Jézus azt mondta, hogy szeressétek a bűnöst, de gyűlöljétek a bűnt.

A sátán nem csak egyszerű bűnös, hanem ő maga a bűn, minden rossz ősforrása.

Máris fel van oldva a látszólagos logikai ellentéted :)

2012. nov. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!