Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ismertek olyan gyülekezeteket...

Ismertek olyan gyülekezeteket amik nem a pénzről szólnak? Ha igen írjatok, és arról is mi a véleményetek Istenről, köszönöm :Imola

Figyelt kérdés

2012. nov. 4. 13:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%

Szia, Imola! Csak olyan gyülekezetet ismerek, ami nem a pénzről szól.

Istenről ha véleményt, kritikát fogalmaznék meg: Az egyértelműen azt jelentené: magamat feljebbvalónak hiszem, hiszen "rálátok".

Így hát annyit mondhatok: Isten van. Isten a Lét. És a feladatom, nem vélemény-nyilvánítás, hanem keresni Hozzá az utat, és hálát adni, hogy vagyok, és ezt tehetem.

2012. nov. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
63%

Hiszek Istenben, szeretem és nem vagyok hozzá méltó:)

Létezik ilyen gyülekezet. Egyik sem a pénzről szól.

2012. nov. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
26%

elviekben létezik ilyen gyülekezet, csak a gyakorlatban nem fog senki ilyet találni


sajnos, ez van :-(

2012. nov. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat szerintem is vannak normális gyülekezetek ,

És nektek mi a véleményetek milyenek azok és mi a hirdetésük célja ?

én sok gyülekezettet fől kerestem de ,egyenlőre nem az igazi egyik sem .

Ha hívő is van körünkbe szeretném ha írnátok a szentlélekről ,mi az ? és ki adja ,köszönöm

2012. nov. 4. 16:29
 5/16 anonim ***** válasza:
2012. nov. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm ismertem ezeket az igéket ,nagyon szükséges vele tisztába lenni hisz ha ezek a dolgok nincsenek meg akkor nem üdvözülhetünk .köszönöm hogy itt vagytok
2012. nov. 4. 16:47
 7/16 yuda ***** válasza:
80%

kósz hírekkel szemben szentlélek nem mi az, hanem ki az. :)

Akinek személyre utaló tulajdonságai vannak, akkor az illető személy. Tudom, némely vallás rejtélyes okból Isten erejének tartja, de ez nélkülöz minden biblia alapot.

Szentlélek maga Isten. Bibliában Isten igéje kijelenti, hogy egy személy, egy lény tudattal, érzésekkel, akarattal.


A tény, hogy a Szentlélek maga Isten tisztán látható sok igerészben, mint például az Apostolok Cselekedetei 5:3-4. Itt Péter ellentétbe kerül Anániással, amiért az hazudott a Szentléleknek, és azt mondja neki, hogy “Nem embereknek hazudtál, hanem az Istennek.” Egyértelműen kiderül, hogy a Szentléleknek hazudni annyi, mint Istennek hazudni. Onnan is tudhatjuk, hogy a Szentlélek maga Isten, hogy az Ő jellemzői és tulajdonságai igazak rá. Például a Zsoltárok 139:7-8-ból látható, hogy a Szentlélek mindenhol ott van: “Hova menjek lelked elől? Orcád elől hova fussak? Ha a mennybe szállnék, ott vagy, ha a holtak hazájában feküdnék le, te ott is ott vagy.” Aztán az 1 Korinthus 2:10-ben a Szentlélek mindentudását látjuk: “Nekünk pedig kinyilatkoztatta Isten a Lélek által; mert a Lélek mindent megvizsgál, még Isten mélységeit is. Mert ki ismerheti meg az emberek közül azt, ami az emberben van? Egyedül az emberi lélek, amely benne lakik. Ugyanígy azt sem ismerheti senki, ami Istenben van, csak Isten Lelke.”


Tudhatjuk, hogy a Szentlélek egy személy, mert tudata, érzései és akarata van. A Szentlélek gondolkozik és tud (1 Korinthus 2:10). El lehet szomorítani (Efézus 4:30). Közbenjár értünk (Róma 8:26-27). A saját akarata szerint döntéseket hoz (1 Korinthus 12:7-11). A Szentlélek maga Isten, a Szentháromság harmadik személye. Istenként a Szentlélek a vigasztaló és tanácsadó, amit Jézus megígért (János 14:16,26,;15:26).

2012. nov. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nagyon komoly üzenetet kaptam köszönöm .és hogyan élitek meg akinek van szent lélek áldása természetesen arra lennék kíváncsi hogyan kapja meg ? bűnvallomás? vagy más ?

a választ köszönöm

2012. nov. 4. 17:46
 9/16 anonim ***** válasza:
9%
Olyan gyülekezetet csak 1 et ismerek ami nem a pénzől szól.Buddhista összejövetelek ezek.A többi a pénzről szól.
2012. nov. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
farikcsaaa kedves ,a Buddhisták mit vallanak ? mi az ő vallásuk?
2012. nov. 4. 21:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!