Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kik a Jeruzsálemi Szent János...

Kik a Jeruzsálemi Szent János Szuverén Máltai Lovagrend? Mit csinálnak? Kik a tagjai? Vagy egyáltalán kik lehetnek a tagjaik?

Figyelt kérdés
[link]
2012. nov. 5. 23:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Eredetileg az I. keresztes hadjárat idején alakult szerzetesrend, ami főképp lovagokat tömörített, más néven johanniták, vagy ispotályosok. Az ispotályos megnevezés onnan jön, hogy már akkor is kiemelt jelentőségű volt a rend életében a betegápolás.


A rend később Máltára költözött, innen a mai neve. Magyarországon a lovagrend egyik szervezeteként működik a Magyar Máltai Szeretetszolgálat.


"A Jeruzsálemi Szent János Szuverén Máltai Lovagrend független nemzetközi jogalany, független államnak tekinti magát, a világ 92 országával tart fenn diplomáciai kapcsolatot (1990 óta Magyarországgal is), saját útlevelet bocsát ki. Hivatalos küldöttségekkel képviselteti magát az UNESCO-nál, az ENSZ Genfben székelő szervezeteinél és az Európa Tanácsnál.


A rendnek világszerte mintegy 12 500 férfi és női tagja van, változatos társadalmi háttérrel. Öt kontinensen öt nagyperjelség, három alperjelség, csaknem negyven nemzeti szövetség működik. A rend a betegség, a szegénység, a társadalmi elszigeteltség, a türelmetlenség elleni harcot, a hit védelmét és előremozdítását tekinti fő feladatának."


[link]

2012. nov. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát a google-t én is tudom használni, de köszönöm hogy legalább válaszoltál. :)


Igazából azért érdekelne, mert találkoztam eggyel és kíváncsi vagyok hogy választanak tagokat, vagy minek kell megfelelni.


Az útlevelen gondolkodtam még, akkor nekik van külön útlevelük vagy mi?

2012. nov. 6. 13:04
 3/4 anonim válasza:
Van útlevelük is természetesen,ami hatósági igazoltatásra NEM alkalmas. Mondhatni renden belül használatos.
2013. jan. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

En is a maltai lovagrendhez tartozok de nem vagyok lovag az nagyon hoszu ido hogy valakibol az legyen .En a maltai lovagrenden belul gyerekekel szegeny gyerekekel foglkozok .

Sok elvaras van de egy kereszteny embernek nem igazan nagyok .

2013. ápr. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!