Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki tud segíteni? Többi lent

Ki tud segíteni? Többi lent

Figyelt kérdés
Bibliából kellene találni igéket három fontos dologgal kapcsolatban: hit remény szeretet. Elég lenne csak a könyvet és a verset beleírni.

2012. nov. 11. 17:19
 1/4 A kérdező kommentje:
előre is köszönöm, közben keresek én is:D
2012. nov. 11. 17:20
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

Pál apostol 1. levele a Korintusiakhoz, 13. fejezet


1 Ha emberek vagy angyalok nyelvén szólok is, szeretet pedig nincs bennem, olyanná lettem, mint a zengő érc vagy pengőcimbalom.

2 És ha prófétálni is tudok, ha minden titkot ismerek is, és minden bölcsességnek birtokában vagyok, és ha teljes hitem van is, úgyhogy hegyeket mozdíthatok el, szeretet pedig nincs bennem: semmi vagyok.

3 És ha szétosztom az egész vagyonomat, és testem tűzhalálra szánom, szeretet pedig nincs bennem: semmi hasznom abból.

4 A szeretet türelmes, jóságos; a szeretet nem irigykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel.

5 Nem viselkedik bántóan, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rója fel a rosszat.

6 Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal.

7 Mindent elfedez, mindent hisz, mindent remél, mindent eltűr.

8 A szeretet soha el nem múlik. De legyen bár prófétálás: el fog töröltetni; legyen nyelveken való szólás: meg fog szűnni; legyen ismeret: el fog töröltetni.

9 Mert töredékes az ismeretünk, és töredékes a prófétálásunk.

10 Amikor pedig eljön a tökéletes, eltöröltetik a töredékes.

11 Amikor gyermek voltam, úgy szóltam, mint gyermek, úgy éreztem, mint gyermek, úgy gondolkoztam, mint gyermek; amikor pedig férfivá lettem, elhagytam a gyermeki dolgokat.

12 Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről színre; most töredékes az ismeretem, akkor pedig úgy fogok ismerni, ahogyan engem is megismert az Isten.

13 Most azért megmarad a hit, a remény, a szeretet, e három; ezek közül pedig a legnagyobb a szeretet.


Itt több fordítást is találsz, továbbá kulcsszavakra is tudsz keresni:


[link]


Üdv. :)

2012. nov. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Van egy olyan oldal hogy www. biblia. hu ott tudsz keresni a Biblia szövegeben is.
2012. nov. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget:)
2012. nov. 11. 17:48

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!