Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azt hallottam hogy az özönvíz...

Azt hallottam hogy az özönvíz előtt még éltek dinoszauruszok! Akkor a dinoszauruszok csak 3-4000 éve nincsenek a földön?

Figyelt kérdés
2012. nov. 15. 00:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
59%
65 millió év is az özönvíz előtti időkbe tartozik, nem? XD Egyébként meg minden baromságot elhiszel, amit hallasz?
2012. nov. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
61%
És ezt hol hallottad? Az özönvíz történetben egy szó sem esik dinókról.
2012. nov. 15. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
56%
Csak éppen semmiféle özönvíz nem volt!Ennyit se lehet felfogni hogy a földön a víz se több se kevesebb nem lehet?Hogy nem lehet felfogni hogy ami leesik eső annak el is kellett párolognia?Annyit se lehet felfogni hogy az emberi civilizáció 8000 évnél idősebb és ember nem látott élő dínót?
2012. nov. 15. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
8000 éves emberi civilizáció. Nos én hajlamos vagyok 6500 évesnek tekinteni. Vagyis a kőkorszak végétől számolni. De még itt is van kivetni valóm. Szívem szerint a katapult használatától számolnám a civilizáció kezdetét.
2012. nov. 15. 03:06
 5/24 anonim ***** válasza:
62%
Én meg azt hallottam, hogy meleg a kérdező.
2012. nov. 15. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Erre sajnos nincs egyértelmű válasz a Bibliából. Én személy szerint idősebbnek gondolom a dínókat mint az embereket. Csak utalás van arra a Bibliában, hogy a Föld nem egyidős az emberiséggel, mivel nem a hatnapos teremtés első napján alkotta Isten a földet, hanem a 'kezdetben'. A hatnapos teremtés előtt a menny és a föld valószínű egybe volt szerkesztve, amelyet 'ismét' egybe fog szerkeszteni Isten a helyreállítás után. Utalás van arra is, hogy Lucifer itt a földön uralkodott és lázadt fel Isten ellen, tehát az ember teremtése előtt létezhetett már egy civilizáció itt a földön, amit szintén egy özönvízszerű ítélet pusztíthatott el, mint a Noé kortársait is.

2012. nov. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
89%

Nyílvános provokációra vársz választ?

Ha nem hiszel a Bibliában, akkor hogy várod el, hogy bárki választ adjon neked? Kötekedés, gúnyolódás.... nem sajnálod ezekre az energiád?

2012. nov. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
52%
Ha az özönvízig nem haltak ki (és valószínű, hogy nem, de nem lehetünk benne biztosak), akkor a bárkán is ott voltak (legalábbis azok, amelyek szárazföldet (is) igényelnek, így az özönvíz után is éltek. Valószínűleg az özönvíz utáni "jégkorszakban" haltak ki, illetve az özönvíz után megváltozott klímát nem bírták vagy a táplálékuk nem bírta a klímát, stb. Egyébként van ún. canopy-elmélet, ami arról szól, hogy a Föld körül az űrben is volt fagyott állapotban víz védőernyő gyanánt és hőmérséklet-kiegyenlítés miatt, egyfajta üvegház. Amikor ez a földre hullott, többek között abból lett a plusz víz. Illetve a Föld kőzeteiben is rengeteg víz van.
2012. nov. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem az özönvíz után is élt egy-két dínó.


Dán 14,27 - Ekkor Dániel szurkot, hájat és szőrt vett, összefőzte őket, pogácsákat csinált belőlük és beadogatta őket a kígyó szájába. A kígyó megette és szétpukkadt. Erre azt mondta: "Nézzétek, mit imádtatok!"


Ez a kígyó valójában az eredeti nyelven sárkányt jelent nem kígyót.


"Jób 40,15 - Nézd a behemótot! Éppúgy füvön él, mint a szarvasmarha."


A behemót szintén egy dinó. Kérdés hogy vajon hogy szerepelhet a pontos leírása (A 40,15 után, olvasd el, nagyon jól passzol a leírás egy dinoszauruszra, még a pontos fajt is ki lehet találni) a Bibliában, ha a dinoszauruszok valóban kihaltak már x millió évvel az ember megjelenése előtt?


Ezért most valószínűleg sokan hülyének néznek majd de én ezek után a Szent György-féle sárkányban is hajlamos vagyok hinni.

2012. nov. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
35%

Hát ti ne gyertek geológusnak, srácok! Az őslénytan vizsgáról úgy kivágnak majd, mint a pinty!


Egyébként érdekesen mixelitek a dolgokat! Dinókról egy szó sincs a Bibliában, de valamiért egykori létezésüket - amit a természettudományos kutatások igazoltak - elfogadjátok. Ugyanakkor azokat a tudományos kutatásokat, amik a Föld korát (4,6 milliárd év) megállapították, nem veszitek figyelembe, azt gondolva, hogy a Biblia szószerinti földtörténeti könyvként értelmezhető. Lennétek legalább következetesek.

2012. nov. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!