Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki önvédelemből megöli...

Ha valaki önvédelemből megöli az apját vagy az anyját, akkor az bűnnek számít?

Figyelt kérdés

2012. nov. 23. 17:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
6%
Igen, ugyanis a Biblia is rendelkezik arról, ne ölj, és tiszteld apádat és anyádat, de a szülőnek meg szabad ölnie a gyerekét, ha engedetlen. Kivéve persze abortuszt nem szabad elkövetni.
2012. nov. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Gondolom felmenti a bíróság.

Az önvédelem az külön eset, nem olyan, mint a "sima" gyilkosság.

2012. nov. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Pietrosol ***** válasza:
64%

Szia!


Dehogy bűn!


Első!


Ha apád részegen agyon akarna verni egy furkósbottal,szerinted feltett kézzel tűrnöd kellene?

Gondolkodj egy kicsit!

2012. nov. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Az már egy más kérdés, hogy a konkrét eset valóban önvédelemnek minősülne-e!
2012. nov. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első, azért az ószövetségi törvénykezést mi keresztények már nem vesszük ennyire szigorúan, mert tudjuk, hogy Jézus megszabadított minket a törvény uralma alól, nekünk a törvény csak iránymutatás. Isten a szívünk szerint fog megítélni.

Bár a kérdére térve, az önvédelemhez nem feltétlenül szükséges megölni a támadót szerintem. Persze lehet, hogy miközben véded magad és őt próbálod hatástalanítani valahogy, egy ilyen felfokozott helyzetben akaratlanul is megölöd, ez természetesen nem bűn. Hiszen ha nem ez volt a szíved szándéka, amúgy is bánni fogod, hogy így történt.

2012. nov. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Ha valóban önvédelem, akkor nem (pl. Ha megdob egy kis kaviccsal, te meg leszúrod, akkor az nyilván nem önvédelem volt). De ez bárki által elkövetett támadásnál így van.
2012. nov. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
53%
Azért kétlem, hogy Jézus megölte volna Józsefet, ha az rátámad. Bár a fene tudja. Kár, hogy nincs ilyen rész a Bibliában, ahol Jézust valaki megtámadja és erőszakkal az életére tör.
2012. nov. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

"Jézust valaki megtámadja és erőszakkal az életére tör."


Hát nekem mintha rémlene valami, hogy egyesek meg akarják ölni, valami keresztfélére akarják fölszögezni, de aztán önvédelemből mindenkit laposhallá változtat. Vagy nem?

2012. nov. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

#8 hidd el ezen én is gondolkodtam. de szerintem azért más, mert a katonák ott helyben nem akarják megölni. Nem egy nyíltan erőszakos valami.


Mondjuk, ha egy sötét sikátorban, ahol senki sem látja megtámadják vajon nem védekezett volna? Szerintem ez érdekes kérdés. Megkísérelt volna leszaladni? Ütött volna? És ha az kevés ölt volna? Vagy hagyta volna, hogy egy totál ismeretlen úgy lemészárolja, hogy semmilyen nyoma nem marad a történelemben?

2012. nov. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
okean, hát szerintem Jézus nem ölt volna egy sötét sikátorban sem, odatartotta volna a másik orcáját, és ha az alsó ruháját kérik, akkor odaadta volna a felsőt is. Különbség egy sikátoros támadás és egy keresztre feszítés között nincs, csak nekünk, mert mi nem szívből cselekedjük a jót, nekünk előtte kell idő, hogy átgondoljuk, mi is lenne a frankó döntés, meg kell néznünk néhány könyvben, hogy biztosak legyünk benne, mi a helyes, csak úgy a szívünket nem használjuk.
2012. nov. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!