Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha én békés ember vagyok de...

Ha én békés ember vagyok de nem vagyok vallásból elkárhozhatok?

Figyelt kérdés

Azért kérdem mert egyik ismerősöm szerint itt nem számít a társadalmi normák betartsa, hanem Istenek kel megfelelni.

De akkor minek van az embernek szabad akarata, mert köszönöm szépen én nagyon jól elvagyok a társadalomban,nem ártok senkinek sem de nem kérek semmilyen vallásból. Akkor ez egy bűnös dolog ?

Vagy rosszat tennék vele hogy én boldog vagyok e nélkül. Mert köszönöm de én nem kérek se a menyből se a pokolból se egyéb verzióból. Boldog vagyok nélkülük, és lehet az én hibám de 2 dolog (meny és pokol) semmiképpen nem nevezhető választásnak. Viszont akkor meg "elvileg" elkárhozok ? Valaki felvilágosítana.



2012. nov. 24. 16:46
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
13%

Nem muszáj vallásosnak lenni, de az se elég, ha csak nem ártasz másoknak. A tevékeny szeretet lenne a fontos.

Egyébként a protestáns teológia szerint, aki nem fogadja el Krisztust megváltójának elkárhozik. A katolikus teológia viszont elfogadja, hogy egy nem keresztény is üdvözülhet, a cselekedeti által. Persze kicsit bonyolultabb ennél a dolog, de röviden ennyi.

2012. nov. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
45%

Nem kárhozol el, mert nincs aki ezt megtegye. A teremtő nem fogja veled ezt csinálni. A vallások ember által kreált agyalások, mert az ember mindig keresi istent, persze rossz helyen. Az istent nem kifelé kell keresni, és nem vallásokhoz kell tartozni, ezek csak félrevezetnek, és egysíkú gondolkodásúvá tesznek.

Az Isten benned, bennem, mindenben benne van. az életben minden benne van: szeretet, pozitív gondolkodás, a gonoszság, negatív dolgok elkerülése v. azokon túllendülés. Isten mindenkiben benne van, tehát elég, ha magadba nézel, tudni fogod hogy kell élni.

2012. nov. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
49%
Elvileg igen. De úgysem hiszel benne, akkor miért zavar? A muszlimok szerint például a keresztények kárhoznak el, de én ebben nem hiszek, így nem érdekel a véleményük.
2012. nov. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
35%

Szia!

Van menny és van pokol!

Az örökkévalóságban neked kijelölt helyre itt a földi életedben egy egyszerű döntéssel váltod meg a jegyedet. Ha elutasítod az evangéliumot akkor vállalnod kell a bűneid büntetését a pokolban majd a gyehennában, ha viszont elfogadod emberek előtt Jézus Krisztust Uradnak és megváltódnak, és elhiszed hogy feltámadt a halálból, megmenekülsz és örökké élhetsz.

A tärsadalmi normákat és törvényeket ne mérd Isten törvényeihez. Nagyon sok társadalomban tisztelt és nagyra tartott ember van a pokolban!

2012. nov. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Például ki ? Ha meg nem sértlek.
2012. nov. 24. 23:30
 6/32 anonim ***** válasza:
Szerinted tenne ilyet egy tökéletes lény (ha egyáltalán létezik)?
2012. nov. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:

A protestánsok szerint elkárhozol. A katolikusok szerint így is lehetséges a mennybe jutni, de szinte lehetetlen. És igen, az bűn, ha nem tartod be a parancsolatokat.

b, Olvasod a Bibliát.

c, Az Úr napját megszenteled.

d, Bevallod és megbánod bűneid és igyekszel nem vétkezni (mindezeket lehetőleg gyónás keretében).

e, Istent imádod és csak neki szolgálsz (tehát sem a sátánnak, sem semmilyen bálványnak, szerencsenyakláncnak stb. nem tulajdonítasz olyan erőt mely jobbá teszi életed).

f, Rendszeresen (reggel és este is), összeszedetten, odafigyelve imádkozol.

g, Nem káromkodsz, nem használsz csúnya szavakat, Isten és a szentek nevét nem veszed hiába a szádra.

i, Tiszteled (nem mocskolod be) a szent személyeket, helyeket, tárgyakat.


Ezeket mindenképp tedd meg, ha már nem vagy vallásos de még jobb lenne ha ezeken felül eljárnál templomba és megbánnád bűneid.

Ha nem kérsz sem a mennyből sem a pokolból akkor a pokolra jutsz. Mert az ember nem menny és pokol között választ: az ember vagy be akar kerülni a mennybe, és eszerint él és akkor bejut, vagy nem akar bejutni esetleg nem úgy él és akkor nem jut be.

2012. nov. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
0%

"Például ki ? Ha meg nem sértlek."


A Bibliából mondok neked példát.

Az I. Heródes királyról nagyon sok pozitív cselekedetet jegyeznek a történészek, az akkori társadalom nagy része tisztelte a beruházásai és építkezései miatt, de a Biblia szerint kiirtotta Betlehemben az összes két évesnél fiatalabb csecsemőt. A fiát Heródes antipaszt 'rókának' nevezte Jézus, ő pedig kivégeztette Jakabot, Jézus féltestvérét, és amiért nyilvánosan elfogadta a nép istenítését a Biblia szerint az Úrnak angyala megverte és meghalt. A történészek szerint három napig kínlódott hasi fájdalmakkal. De olvasd el a Bibliát a Lukács evangélium 13. fejezeténél és hogy mit mondott Jézus azokról a 'békés' emberekről akikre rádőlt a torony Siloámban:

Luk 13:4 Vagy az a tizennyolc, akire rászakadt a torony Siloámban, és megölte őket, gondoljátok-e, hogy bűnösebb volt minden [más] Jeruzsálemben lakó embernél?

Luk 13:5 Nem, mondom néktek: sőt inkább, ha meg nem tértek, mindnyájan hasonlóképpen elvesztek.

2012. nov. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
71%

fölösleges vallásosokkal vitázni.

tehát ha nem hiszel benne, ne foglalkozz velük. az igazi fanatikusoknak mindig van valamilyen kicsavart kifogásuk arra, miért csinálnak dolgokat. nincs semmilyen bizonyíték istenek meg földöntúli világok létezésére, tehát mindenki abban hisz, és abban nem, amiben akar.

2012. nov. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 Sághegyi Csaba ***** válasza:
65%
Nos, én a Bibliában hiszek. Eszerint minden ember bűnös, beleértve magamat is. Isten kegyelemre hív minden embert, amit a Jézusban való hit által vehet át. Tehát aki nem hisz, az elméletileg kárhozott a bűnös állapota miatt. Nem jó cselekedetekért ígér üdvösséget a Biblia, hanem a hitért.
2012. nov. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!