Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha már több hónapja imádkozom...

Ha már több hónapja imádkozom egy dologért és tényleg nagyon szeretném megkapni, akkor azt Isten megfogja nekem adni?

Figyelt kérdés
Isten, ima
2012. nov. 28. 18:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
isten nem kívánságteljesítő automata.
2012. nov. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha ez ilyen egyszerű lenne, még én is hívőnek állnék.
2012. nov. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%
Te kevered az Istent a másik öreggel, az a Mikulás, akire te gondolsz.
2012. nov. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Isten nem dzsin. De ha olyan dologért imádkozol, ami fontos, talán megadja. Fontos, hogy te mit adsz Istennek, hiszen ha semmit akkor nem tudom milyen jogon vársz tőle bármit is. Persze sosem tudsz neki akár milliomod annyit sem adni, amennyit ő ad neked, de meg kell próbálni.

Szeresd Istent teljes szívedből, szeresd felebarátaidat, mint magadat, áldjad, imádjad, dicsérjed, magasztaljad az Urat, próbálj neki tetsző életet élni. Ha ezeket megteszed, akkor lehet bármiféle kívánságod. Persze amúgy is lehet kérni, de nekem lesülne az arcomról a bőr. Egyébként is szokott, ha bármit kérek tőle (a hiten kívül), mert tudom, hogy nem vagyok méltó.

2012. nov. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ahogy a gyerekeknek szoktam mondani, Isten nem csokiautomata. Nem úgy megy, hogy bedobsz két miatyánkot és egy üdvözlégyet, s ott a matek ötös.

Tenni is kell érte. S ha mindent elkövetsz, a tőled telhetőt megteszed, megfeszülsz, akkor sem biztos, hogy megkapod vagy éppen most kapod meg. S ez nem azt jelenti, hogy nem szeret az Isten, csak épp lehet, hogy nem most van rá szükséged.


De nyilván bíznod kell benne, mert a JóIsten görbe vonalon is tud egyenesen írni.

2012. nov. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Igen meg fogja adni amit kérsz ha kitartóan imádkozol érte. Néha ugyan előfordul hogy Isten nem adja meg akkor se amit kérsz de ez csak azért van mert a kérés eredménye rossz lenne. De nem ebből kell kiindulni, hanem abból hogy Isten mindenható és minden kérést tud teljesíteni. Ha esetleg valami olyasmit kérsz ami nem jó neked akkor egy idő után ezt valószínűleg Isten úgyis tudatni fogja veled.

Szóval szerintem csak imádkozz tovább és bízz Istenben. Köszönd meg Neki előre hogy teljesíti a kérést és adj Neki hálát ezért. Ha így teszel akkor biztos nem fogsz Benne csalódni. :)

2012. nov. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha ez a dolog a te, vagy mások üdvösségét szolgálja akkor igen. Ha azonban földi dolgot kértél, ami a saját önző vágyaid, kivánságaid kielégítését szolgálja, akkor nem. Ilyen egyszerű.


Üdv. Péter

2012. nov. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Azért ennyire nem egyszerű mert mondjuk tegyük fel hogy valaki bölcsességért imádkozik. De Isten látja hogy ha megkapná akkor elbízná magát és ez a beképzeltség végül a kárhozatra vezetné. Ezért nem adja meg neki. Pedig emberi gondolkodással élve a bölcsesség egy jó dolog ami az üdvösségre vezet. És ez általában így is van de lehetnek kivételek mint ahogy ez a példa is mutatja.
2012. nov. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Önmagában attól nem fogod megkapni,hogy sokat imádkozol.Neked kell beleadnod az őszinte hitedet,hogy neked az tényleg meglesz,mert tudod,hogy a tiéd.Ha csak üresen könyörögsz,azzal valójában arra teszel bizonyságot,hogy nem hiszed el,hogy a tiéd lehet az amit akarsz,máskülönben nem könyörögnél érte,hanem hálával nyugtáznád,hogy "igen,ez bizony meglesz,köszönöm Istenem!"
2012. nov. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha összhangban van az akaratával, akkor igen .
2012. nov. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!