Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a Magyarorsz...

Mi a véleményetek a Magyarországi Református Egyház idei karácsonyi filmjéről?

Figyelt kérdés

( [link]

Előre is köszi!



2012. dec. 4. 16:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
Semmi, nm található az oldal, amit linkeltél.
2012. dec. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
oh, a zárójelet is a link részének érzékelte...
2012. dec. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon tetszett :)
2012. dec. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Nekem meg nagyon nem, elnézést.
2012. dec. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Lehetne egy kicsit konkrétabban (pro és kontra?) Nagyon köszi!
2012. dec. 5. 20:06
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Nem szeretem a re-make filmeket. :D


Viccen kívül pedig:


Nem voltak előzetes elképzeléseim, nem is asszociáltam semmire; de kb. az első 5 másodpercben tudtam, hogy a hölgy szülni fog. Lehet, hogy ez csak női megérzés, de elég bosszantó, hogy mások ezt nem tudják (sőt, nem látják a pocakjáról sem); vagy legalábbis a film így akarja beállítani.


Nagyon-nagyon vontatott az egész: legalábbis ~ 2:20-ig iszonyatosan, és a következő nem egészen 2 percben sem sokkal kevésbé. :P


Nem kedvelem a normális szöveg nélküli filmeket.


Nem tetszett a film zenei aláfestése.


Nem kedvelem az olyan jellegű helyeket, amelyeket helyszíneknek választottak (elhagyatott / koszos / züllött stb.), ill. a züllött kinézetű emberek is elég riasztóak, inkább krimibe illenének, mint egy ilyen filmbe.

A drogos qrvás jelenet végleg kiverte nálam a biztosítékot; és nem prűdségből, hanem tényleg nem értem, miért pont ezt és miért pont így kellett csinálni.

A végén a "felfordulást", azaz a rendőrséget és a birkanyájat meg főleg nem értem. Hiába, nem vagyok egy elvarázsolt művészlélek... :D


Szerintem ennyi bőven elég lesz, nem részletezem tovább. :)


És hogy valami pozitívumot is említsek:

A fiatal pár egyébiránt szimpatikus, és sugárzik róluk az összetartás, a szeretet. A baba pedig nagggyon aranyos. :)

Az anyuka meggyötört arca egy félprofilnál Geréb Ágnest juttatta eszembe. [Free Geréb Ágnes :) ]


Azért remélem, segítettem. :)


Üdv. :)

2012. dec. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi, ilyesmire (is) gondoltam.


Egyébként engem az érdekelne, mennyire érzitek úgy, hogy ez a film a karácsonyt közel tudja vinni az emberekhez. Te ettől a filmtől kaptál valami olyan pluszt a karácsonnyal kapcsolatban, ami új?

2012. dec. 6. 18:31
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ööö... Szerintem nem viszi közelebb; és én nem kaptam semmi pluszt.

De többet már ne kérdezz tőlem, légy szíves, mert - mint láthatod - ezen a területen én nagyon negatív vagyok... És teljesen biztos, hogy nem a "nagy átlagot" képviselem. :)

2012. dec. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Értem az üzenetét, de a film nekem sem tetszett, és semmi pluszt nem adott,sőt még csak pozitív érzéseket sem keltett bennem. Nem hinném, hogy valakit ez vinne közelebb a karácsony igazi jelentéséhez.

Ha már ez a cél akkor én inkább ezt a filmet ajánlanám, bár ez jóval hosszabb: [link]

2012. dec. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Lehetne egy kicsit konkrétabban (pro és kontra?) Nagyon köszi!"


Szeretem az áldokumentarista stílust, ahogyan a közismert témákat naturalisztikus-realisztikus színezettel mutatják be. Nem láttam még a karácsony témáját pátoszosság nélkül bemutatni. Nem azért, mert bármi bajom lenne a karácsony emelkedettségével, de kedvelem az ilyen formabontó meglátásokat.


Persze, a film sötét tónusú, és nélkülözi a karácsonyra jellemző hangulatot, éppen ezért kedvelem. Jézus maga mondta, hogy nem az igazakat elhívni jött a földre, hanem a bűnösöket. Ez könnyű mondani, de általában nem gondolunk bele, hogy a bűnösök olyanok is, mint amiket a film is bemutat: prostituáltak, csavargók. Sokkal könnyebb őket a társadalom söpredékének titulálni, mint szembenézni azzal, hogy ők is ugyanolyan emberek, mint mi. Mi több, Jézus semennyivel nem tart többre minket náluk. Isten őket pontosan ugyanannyira szereti, mint minket. És ez elgondolkodtató, hívőként olykor még csalódunk is, ahogyan a tékozló fiú testvére is csalódott, mikor az apja nem részesítette őt kitüntetett szeretetben a bűnös fivéréhez képest.


A film jól bemutatja, mennyire nehéz is szeretnünk a másik embert úgy,a hogy Jézus tette. Mert ő bizony az olyanokért is jött el a földre, amilyeneket a filmben is látunk: gyarló, bűnös emberekért.

2012. dec. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!