Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki segítene megtalálni...

Valaki segítene megtalálni ezt a történetet?

Figyelt kérdés

A könyebb érthetőség kedvéért, itt egy nagyon hasonló történet:


Amikor Krisztus urunk Szent Péterrel a Földön járt, bizony lihegtek a keresztjük súlya alatt. Péter azt mondta:

– Túl nehéz nekem az én keresztem, Uram. Lefűrészelek belőle egy darabot.

– Ne tedd, Péter! – mondta az Úr. De Péter mégis megtette.

Egy idő után Péter megint panaszkodni kezdett.

– Még mindig nem bírom el a keresztem súlyát. Levágok belőle még egy kis darabot.

– Ne tedd!

De Péter megint megrövidítette a keresztjét.

Alkonyodott. Farkasfalka eredt a nyomukba. Szakadékhoz értek. Krisztus átfektette rajta a keresztjét és átment. De Péteré nem ért át.


Nyílván ezt a kitalált történetet sem kell szószerint venni, hisz Jézus megmenthette volna Pétert. Viszont most nem célom leírni a lényeget/tanulságot. (mindenki maga fejtse meg)


A történet, amit keresek nagyon hasonló.

Ott is talán Péter panaszkodik Jézusnak, hogy milyen nehéz az a kereszt, amit cipel. Ekkor elmennek egy helyre, ahol Péternek lehetősége van választani rengeteg kereszt közül.

Mindegyik keresztben talál valami hibát, de a végén amikor újra a saját keresztjét veszi fel (a tudta nélkül), akkor lelkesen azt mondja Jézusnak, hogy ez az a kereszt, amit nagyon szeretne.


Valaki segítene megtalálni? Köszönöm!



2012. dec. 4. 17:30
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Barátom, hát nem értelek, mert ilyen de még hasonló sincs a bibliában ami erre utalna.

Péter pedig nem volt panaszkodó szellemű, és Pétert sem, mint ahogy Jézust sem keresztre feszítették.


Péter nem válogatott a kivégző eszközök között, ilyen nincs.

2012. dec. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt megtaláltam:

[link]

Sajnos azt nem tudom, honnan-kitől származik.

2012. dec. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 poet1 ***** válasza:
Ilyen valóban nincs a Bibliában!
2012. dec. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!


Kedves tanú barátomnak meg üzenem, hogy szándékosan írtam a kérdésembe a következő sorokat:


"Nyílván ezt a kitalált történetet sem kell szószerint venni"


Isten áldjon titeket!

2012. dec. 5. 18:24
 5/5 anonim ***** válasza:
jó kis történet, kösz hogy megosztottad velünk.
2012. dec. 11. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!