Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Mária rádióban miért úgy...

A Mária rádióban miért úgy imádkoznak, mintha valami fekete mágiát mormolnának? Nagyon félelmetes, ahogy beszélnek.

Figyelt kérdés
2012. dec. 8. 20:51
 1/7 Ozmium42 ***** válasza:
14%

Azért, mert rengeteget imádkoznak, és nagyon unják, ezért belefásulnak. A másik véglet, aki annyira hangsúlyoz, mintha szinte énekelne. Valószínűleg az előbbiektől próbál elütni, és így sikerül neki.


Nem mindig imádkozok, és tudom, hogy ez nem az erényem, de ha imádkozok, akkor rendesen és őszintén.

2012. dec. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én voltam falusi temetésen és ott is egy ilyen pogány szertartásnak tűnő kántálás énekelésnek tűnt amit az asszonyok csináltak. És ezt nem negatív értelemben mondom. Rám nagy hatással volt.
2012. dec. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hát igen, olyan kripta hangulatú az egész, temetésnél az természetes, ad neki egy hangulatot.
2012. dec. 9. 14:43
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
Nem a hangsúly a fontos az imában, hanem a beszélgetés Istennel. Egyébként egyes imák, mint pl. a rózsafüzér, egyfajta keresztény meditáció, mialatt Istenről, tanításairól és ezek életedre való hatásáról elmélkedsz.
2012. dec. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
de miért olyan, mint a fekete mágia?
2012. dec. 9. 15:08
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

"de miért olyan, mint a fekete mágia?"


Azért, mert te ezt akarod belelátni.

Előttem jól írták, vannak olyan imák, amik pont a monotonitást szolgálják, pl. rózsafüzér, vagy litánia. Bevallom, nem túl gyakran imádkozom ezeket pont ezért, de van akit épp ez tud megnyugtatni.

2012. dec. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"de miért olyan, mint a fekete mágia?"


Sok ember egy visszhangos teremben mondja együtt ugyanazt a szöveget.


Egyébként a "fekete mágia" csak a hollywoodi filmekben ilyen. És azt is a szabadkőműves szertartások ihlették, aminek egyébként semmi köze a mágiához.

2012. dec. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!