Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők, vallásotoktól független...

Hívők, vallásotoktól függetlenül hisztek e a földönkivüliekben?

Figyelt kérdés

Hiszitek, hogy van e más bolygón élet, és ezt milyen mértékben alapozzátok a vallási irányultságotokhoz, vagy más tényezők, pl.tudományos kutatások, józan paraszti logika is közre játszik ebben.

Mit tartotok pl az ókori vallásokban leírt történetekben idegeneket felfedezni vélő egyénekről, vagy pl a kinyilatkoztatások földönkivüliek által való sugallatáról???


2012. dec. 10. 17:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem jó lenne ha lennének (és sosem kéne háborúzni velük). A tudomány és az ész is azt diktálja, hogy szinte 1 a valószínűsége a földönkívüliek létezésének.

Az ókori vallásokban leírt idegeneket nem hiszem el, legalább is vallásnak nem.

Jézus egyik mondata, hogy vannak más juhai is. A gimis hittan tanárom szerint ez jelentheti a földönkívülieket is.

2012. dec. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Hát én csak egy dologban vagyok biztos.

Ha léteznek nem feltétlen az a céljuk, hogy átvegyék az elnök helyét amerikában és az agyunkat egyék.

2012. dec. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Igazából nem foglalkoztat túlzottan a téma, a hitemet ez nem befolyásolja. Szerintem nem léteznek, de ha igen, akkor egy biztos: ők is Isten teremtényei.
2012. dec. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
A földinkívüli életben hiszek, a földönkívüli értelmes életben viszont nem. Az ókori vallásokban nincsen szó földönkívüliekről. A különböző vallásokban szellemi lények szerepelnek, nem földönkívüliek, az csak afféle féltudományos belemagyarázás, mert valakinek így elfogadhatóbb a dolog, ha kap egy tudományosnak látszó színezetet egy vallási mítosz. Bár szerintem a földönkívüliekben való hit is egyfajta vallás.
2012. dec. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Ozmium42 ***** válasza:
töftöftöf válaszát kijavítanám. A józan ész, a tudomány szerint a földönkívüliek létezésének a valószínűsége a 0.5-hoz közelít. Így mondják, amikor valami vagy van, vagy nincs, sem megerősíteni, sem cáfolni nem lehet, amikor nem áll rendelkezésre a legcsekélyebb egyértelmű bizonyíték sem ellene vagy mellette. Én ehhez is tartom magam.
2012. dec. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Elméletileg a Biblia nem zárja ki, hogy Isten máshol is teremtett életet, csak nem beszél róla. Úgyhogy én egyet tudok mondani: nem tudom megmondani, hogy van-e máshol élet, bár szerintem nincs, de ez csak és kizárólag vélemény, amit nem tudok semmivel alátámasztani.


(Bár tágabb értelemben a szellemi lényeket is lehetne földönkívülieknek nevezni, de gondolom nem erre gondoltál, hanem fizikai lényekre.)

2012. dec. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Így van, fizikai lényekre, hogy szakadjunk már el kicsit a Földtől...és próbáljuk benépesíteni a hatalmas univerzumot...bármilyen is legyen Isten,én mindenképpen úgy vélem hogy megannyi világot teremtett, ahol az élet feltételei is adottak.
2012. dec. 10. 18:53
 8/16 Molnár Sándorné ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nagyon csodálkozom a beirt válaszokon. Természetesen létezik "földön kivüli élet". A teremtő Isten és a milliárdnyi angyal. Igaz, ők nem hus testben, hanem szellemként élnek, de sokkal magasabb fejlettségi fokon mint mi. Össze sem lehet hasonlitani magunkat velük. Azon csodálkozom, hogy mindenki hajlamos elfogadni a "földönkivüliek" létezését - szürke, zöld emberkék, stb.. formájában, de mikor arról esik szó, hogy Isten és a szellemteremtmények léteznek, attól mereven elzárkóznak. Isten egyedül a földet alkotta meg ugy, hogy élet legyen rajta. Ezt a Biblia kihangsulyozza.

Tehát ilyenformán csak mi vagyunk az univerzumban hus-test emberek. Üdv: Judit! /Ha irnál, irj privátba/

2012. dec. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Bár tudom fejből idézni a Biblia minden szavát, szerintem sehol nincs benne kinyilatkoztatva, hogy a Földön kívül más bolygókon nincs élet. Úgyhogy elképzelhető, hogy van, de igazság szerint engem ez nem különösebben foglalkoztat.

És kedves előttem szóló a szellemi világban is hiszek. Arról meg vagyok győződve, hogy létezik, mivel a Biblia egyértelműen beszél róla.

2012. dec. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szerintem azok a szürke alacsony lények amelyekkel egyesek az állításuk szerint találkoztak azok vagy csak valamiféle képzelgés eredményei vagy pedig gonosz lelkek akik ilyen lények képében jelennek meg hogy becsapják az embereket.


Viszont abban hiszek hogy Isten nem csak a földet teremtette hanem sok más világot is. De nem hinném hogy ezekre mi el tudnánk jutni magunktól.


Egy érdekes és meglepő részlet Fausztina nővér naplójából:


587 Egy alkalommal megpillantottam az Úr Jézust nagy

méltóságban. Így szólt hozzám: ,,Leányom, ha akarod, ebben a

pillanatban egy új világot teremtek. Szebb lesz mint ez, s

további napjaidat benne töltheted el.'' -- Azt feleltem:

,,Nem akarok új világokat, csak Terád vágyódom, Jézusom. És

olyan szeretettel akarlak szeretni, mint ahogy Te szeretsz

engem. Arra kérlek, tedd képessé szívemet, hogy Téged

szeressen. (53) Csodálkozom, Jézusom, hogy ilyen kérdést

teszel fel nekem, mert mit jelentenek nekem a világok, még

ha ezret is adnál nekem? Mi hasznom lenne belôlük? Tudod

jól, Jézusom, szívem meghal az Utánad való vágyakozástól.

Minden, ami nem Te vagy, semmi elôttem.'' -- Ebben a

pillanatban nem láttam már semmit, valami erô elragadta

lelkemet, s egy sajátságos tűz lángolt fel szívemben.

Valamilyen halálos állapotba kerültem az Utána való vágytól,

s e szavakat hallottam: ,,Egyetlen lélekkel sem egyesülök

ilyen bensôséges módon, ahogy veled. Ez alázatodért, s

irántam égô, forró szeretetedért van.''


Felmerül a kérdés hogy ha Isten ezt felajánlotta Fausztinának akkor vajon másnak is felajánlotta-e már és azok vajon elfogadták-e a döntést?


Másik érdekes kérdés hogy hol van jelenleg Illés és Énók? Ők ugyanis a Biblia szerint nem haltak meg hanem még testileg is élnek valahol de nem a Földön.

2012. dec. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!