Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy kell viselkedni egy nem...

Hogy kell viselkedni egy nem csak névlegesen kereszténynek a pogányokkal szemben?

Figyelt kérdés
Bibliai idézetek is jöhetnek.

2012. dec. 13. 17:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Úgy mint bárki mással. Bár nem tudom mire gondolsz, a boltban a "pogány" eladóra is mosolygunk, és kifizetjük az árut.
2012. dec. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Beszédben valószínűleg más témáid lesznek, mint egy kereszténnyel (persze nem feltétlenül). Egyébként pedig mindig a maximális tiszteletet és szeretetet megadva a másik embernek.


9 Azt írtam néktek ama levelemben, hogy paráznákkal ne társalkodjatok.

10 De nem általában e világ paráznáival, vagy csalóival, vagy ragadozóival, vagy bálványimádóival; mert hiszen így ki kellene e világból mennetek. (I. Kor 5.)

2012. dec. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
59%

Olvasd el ezt a könyvet (vagy a fejezet címek alapján, ami tetszik neked!):


[link]


Ha nem is vagy katolikus, egy kereszténynek így kell viselkednie a pogányokkal szemben is (a liberálisok is pogányok)!

2012. dec. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%
Szeretettel, megértéssel és sok imádsággal, illetve nagyon jól felkészülve az esetleges kérdésekre.
2012. dec. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 KZitus ***** válasza:

1Korintusz 5:9-13, 6:9-11.

Efézus 5:3-12, 15,17.

Példabeszédek 2:21, 3:27, 12:18 stb...

2012. dec. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
39%

Ők is lehetnek kedves, jó ismerőseink. Legyünk velük jó kapcsolatban, semmi esetre sem szabad lenézni őket a hitetlenségük miatt. Inkább jó példát kell nekik mutatnunk, hogy látva pozitív életvitelünket, esetleg érdeklődni kezdjenek Jézus Krisztus evangéliuma iránt. ("Úgy fényljék a ti világosságotok, hogy az emberek lássák azt és dicsőítsék a ti Mennyei Atyátokat" - sajnos nem emlékszem, hol van, valahol az ÚSZ-ben)

Ha kérdezősködnének, mindig tisztelettel, de világosan és türelmesen válaszoljunk a kérdéseikre. Tartsuk tiszteletben a más hitet vallók hitelveit, még akkor is, ha nem értünk egyet azokkal. Kedvesen és higgadtan beszélgessünk velük.

2012. dec. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
26%
Én eleve nem értem a kérdést... én pogány vagyok, mert nem vagyok megkeresztelve, bár katolikus iskolába jártam. Nem járok templomba, nem imádkozom, nem járok gyónni stb.. De én soha az életben senkitől meg nem kérdeztem, hogy milyen vallású, és eszembe se jut, hogy máshogy kellene bánni azokkal az emberekkel, akiknek eltérő a hitük az enyémtől... (kivéve Jehovák, mert azokra rácsapom az ajtót, ha véletlen kinyitom nekik... :$)
2012. dec. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ezt most nem igazán értem...

Egyszerűen úgy, mint bármelyik más emberrel. De azért az sem midnegy, hogy milyen kapcsolatban állnak egymással, és a helyzettől is függ.

De alapvetően el kellene fogadnia a kereszténynek a pogány nézeteit, nem térítgetni és hasonlók. Ugyanígy a pogányoknak a keresztényekkel szemben.


Egy nem csak névlegesen pogány

2012. dec. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Először is: jó, ha tudod, hogy nincsen olyan, hogy "pogány" !

Mindegyiknek megvan a saját vallása, amelynek neve is van. Ezt pedig tisztelned kell (kötelező, ha nem értenéd).

2012. dec. 15. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"Először is: jó, ha tudod, hogy nincsen olyan, hogy "pogány" !

Mindegyiknek megvan a saját vallása, amelynek neve is van."


Igen. A pogányok vallása a pogányság vagy valamilyen pogány vallás (druidizmus, wicca, ősmagyar vallás stb)...

2012. dec. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!