Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hirtelenjében kigondoltam egy...

Hirtelenjében kigondoltam egy elméletet az élet értelméről. Szerinted lehet igaz? (az elmélet lent)

Figyelt kérdés

Na szóval, most maradjunk abban a hipotézisben, hogy van Isten, Teremtők, vagy nevezzük őket simán tervező teamnek.


Az univerzum nagyon arra hajaz minden fizikai állandót összevetve a részecskékkel együtt, hogy az élet kialakulása szinte szükségszerű. Szimpla 1 milliárd év alatt kialakult, pedig azért akkor még nem volt annyira jó hely a bolygónk. De most a tervezők csak azért hozták létre az univerzumot, hogy életet hozzanak létre, mert az olyan menő? Dehogyis, ez olyan gyerekes ilyen nagyhatalmi körökben. :)


Mi van akkor, ha nem is az élet volt a cél, az inkább csak egy eszköz?

Akkor mégis minek hozták létre ezt a gigantikus játszóteret?

Amint beindul az élet, megkezdődhet az evolválás, az egyedek kőkemény harca a tökéletességért. Később már a fajok harcoltak egymással. Ezt követi az értelmes fajok (a Földre most csak egy jutott) társadalma, ami szintén evolválódik. Ahol jól irányítják az államot, kellő védelme van, jó a gazdasága, az valószínúleg tovább fennmarad. Azt senki nem mondja, hogy az amerikaiak egyszer el fognak tűnni, de pl. mi magyarok nem egyszer voltunk úgymond kipusztuló társadalomnak említve.


A társadalomnál van nagyobb szerveződés?

Igazából évmilliók múltán intergalaktikus harcok is kilátásba kerülhetnek más bolygók népeivel.


Na de mire is akarok kilyukadni?!

Könnyen meglehet, hogy a tervezők a saját világukban egyfajta társadalmi problémával állnak szemben, akár belső harcok, akár más népektől vannak fenyegetve.


Ha egy univerzumnyi evolválódási folyamatot lefuttatnak, akkor megláthatják a végén, hogy mely társadalmi szerveződés a leghatékonyabb, és azalapján kaphatnak választ az őket érintő problémákra.


Kötözködni lehet, mivel csak egy kósza gondolatként ötlött be, de szerintem továbbvinni vagy átalakítani a gondolatot még érdemesebb.



2012. dec. 14. 13:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

"Kötözködni lehet, mivel csak egy kósza gondolatként ötlött be, de szerintem továbbvinni vagy átalakítani a gondolatot még érdemesebb"


Akkor legyen meg a te akaratod :)


"Az univerzum nagyon arra hajaz minden fizikai állandót összevetve a részecskékkel együtt, hogy az élet kialakulása szinte szükségszerű. "


Mi az, hogy szinte szükségszerű? Mert szerintem valami vagy szükségszerű vagy nem. Ha kicsit nem az,akkor már nem lehet szükségszerű. Ez olyan mint a majdnem végtelen-majdnem,de nem az..



"Amint beindul az élet, megkezdődhet az evolválás, az egyedek kőkemény harca a tökéletességért. Később már a fajok harcoltak egymással. Ezt követi az értelmes fajok (a Földre most csak egy jutott) társadalma, ami szintén evolválódik. "


Szerintem az értelem megjelenése sem szükségszerű dolog, lehet, hogy más bolygón olyan környezeti hatások érik az élőlényeket(azon is órákig lehetne vitázni, hogy van-e,lehet-e máshol élet, de most ezt hagyjuk), hogy eleve ki sem alakul vagy ha bár kialakul, ennek ellenére egy másik "valami" legyőzi azt pl. kialakulnak földi értelemben vett értelmes lények, de kialakul egy nagyon fejlett ragadozó is,amit még az ottani értelemmel sem lehet elpusztítani. Lehet hogy az értelem csak földi "találmány" és csak a véletlen környezeti hatások miatt alakult ki,semmi törvény nincs rá, hogy ki KELL alakulnia.


"Ahol jól irányítják az államot, kellő védelme van, jó a gazdasága, az valószínúleg tovább fennmarad."


Még ha ki is alakulna értelmes élet, azt sem írja semmi elő, hogy hasonlítana a földihez pl. államok sem biztos hogy lennének,mert ez nagyon emberi tulajdonság. És ugyanez vonatkozik a matematikára, a tárgyakra, a kommunikációra mindenre.



"Igazából évmilliók múltán intergalaktikus harcok is kilátásba kerülhetnek más bolygók népeivel. "


Ez mai szemmel nézve hihetetlennek tűnik, mert még ha fénysebességel is mennénk,akkoör is évmilliókig tartana míg a mi harci cselekményünk elérné a másik felet (ha még élne a másik fél,mert mire odaér a "bomba" addigra lehet már nem is létezik az ottani civilizáció).


"Na de mire is akarok kilyukadni?!

Könnyen meglehet, hogy a tervezők a saját világukban egyfajta társadalmi problémával állnak szemben, akár belső harcok, akár más népektől vannak fenyegetve. "


Ha ez igaz,akkor a teremtők vagy emberek vagy nagyon is hasonlítanak az emberekre.

2012. dec. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Nagyon unatkozol? Most azt képzeled magadról, hogy megtalálod az élet értelmét? Könyörgöm. Olyan dolgokról beszélsz, amik vagy nem léteznek bizonyítottan és túl scifit nézel. De érezd magad nagyon okosnak és aludj evvel a gondolattal.
2012. dec. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Ha csak társadalmi problémát akarok modellezni, akkor tuti nem kezdem az ősrobbanással a szimulációt. A társadalom amúgyis olyan "emberi" fogalom, szóval ez a gondolatmenet elég sok szempontból sántít.
2012. dec. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
kísérleti patkányok vagyunk egy gigantikus laborban
2012. dec. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

A szinte szükségszerű kifejezést akkor átalakítom neked valószínűre. Sok-sok feltétel kell az élet kialakulásához, bár kevesebb, mint amit az átlagember gondol.


Kicsi a valószínűsége az élet kialakulásának, az értelemnek és az államalkotásnak is. Statisztikát nem vonhatunk le egy ismert dologról, vagyis a mai helyzetünkről, viszont mégis rengeteg tér és idő áll rendelkezésre, hogy értelmes társadalmak alakulhassanak.


Jól írtad, lehet, hogy az értelmes faj nem terjed el, még az is lehet, hogy egy életképes civilizációt elpusztít valami külső hatás, de az evolúciós tapasztalatokat követve többségében azért érvényesülnek az alapgondolatok, mégpedig hogy az életképesebb marad fent.


Az állam nem emberi tulajdonság, kérdezd meg a hangyákat vagy a termeszeket. Azután próbáld őket kipusztítani. Nem lenne könnyű dolgod, mert nem véletlen sikeresek, és életképesek (tudom, tudom, a csótányokkal meg nekem nem lenne könnyű dolgom, de azért te is látod, hogy az államalkotás nagyon is sikeressé tehet egy fajt).


Az intergalaktikus háború eléggé sci-fi, de az emberiség előbb-utóbb elkezdi gyarmatosítani a bolygókat, és nem áll meg az első naprendszernél (márha fennmaradunk).

A fénysebesség leküzdése ugye jelenleg lehetetlen, de lehet nem is kell leküzdeni, az évmilliárdok alatt szépen eljutunk pontról pontra az univerzumban.


Az elmélet végkifejlete eléggé földhözragadt, de nekem tetszik. :)

2012. dec. 14. 14:31
 6/21 A kérdező kommentje:

2-es:


Direkt nem akarom magam nagyon komolyan venni, nem véletlenül kezdtem azzal, hogy hirtelenjében kigondoltam valamit. Nem érzem magam nagyon okosnak, nem is unatkozok, de ez a gondolat annyira megtetszett, hogy kíváncsi voltam mit szól hozzá a nagyközönség.


4-es:


Ahogy mondod. :)

2012. dec. 14. 14:34
 7/21 anonim ***** válasza:

"Az állam nem emberi tulajdonság, kérdezd meg a hangyákat vagy a termeszeket."


Ne röhögtess már, ezek az állatok nem államban élnek, fogalmuk sincs mit miért csinálnak . Én kicsit járatos vagyok az etológiában (értsd: kb 10 ilyen könyvet olvastam) ezért ki merem jelenteni, hogy a kettő között nincs párhuzam. Az ember 100-150 fős csoportokban élt régen,ezek a csoportok megsokszorozódtak, míg nem a bitrokbavehető terület megcsappant,ekkor a törzsek egyezkedni kezdetek az erőforrások terén. A sok-sok száz meg ezer évet túlélt törzsek leszármazottjai meg ma úgy hívják magukat, hogy Görögország, Magyarország stb.. Másrészt az állam egy kultúrális idea, nem a biológiai hatások miatt alakult ki, az embernek bár biológiailag meghatározott olxyan tulajdonsága van, hogy képes kultúrákat,ideákat,államokat kitalálni,de mindez csak az emberben van.


DE! Tegyük fel igazad van, az állam folyamatosan változik,változnak benne az eszmerendszerek, az uralkodók, a nagyság, a zsarnokság és úgy kb minden, csak a nevük marad meg 1000-2000 éves időtávlatban. Na kérem szépen,akkor mutasd be nekem a hangyák államainak változásait,mert ha államban élnek akkor ugye nekik is változniuk kell...

2012. dec. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Én gondolkodtam régebben ilyeneken, hogy azért lettünk egy helyre rakva, hogy a konkoly és a búzát szét lehessen választani.
2012. dec. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Az a szomorú, hogy az ilyen fénysebességgel kapcsolatos dolgokra is azt mondják manapság, hogy tudomány.
2012. dec. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Mi előtt bármit is mondanék, egy kérdés: megnézted a Prometheust?
2012. dec. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!