Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem vagyok templomba járós,...

Nem vagyok templomba járós, de hiszek Istenben és szeretnék találni egy olyan lányt, aki szintén e szerint próbál élni, de nem megrögzött hívő. Hol keresgéljek szerintetek?

Figyelt kérdés
2012. dec. 15. 16:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy hisz Istenben valaki, de nem megrögzött hívő? Az istenhit megrögzöttség kérdése? Lehet jobban, vagy kevésbé hinni Istenben?
2012. dec. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Megrögzöttség alatt értem, hogy valaki egész nap a Biblia felett görnyed. Én nem vagyok ilyen, viszont, elvek szerint élek, van értékrendem és olyan lányt szeretnék magam mellé, aki szintén ilyen, ennyi. Mondhatja valaki magát hívőnek, lehet pap, akármi, ha közben mégsem jó ember. Nem a Biblia olvasása tesz valakit jó emberré, hanem a tettek!! Nekem ez a véleményem.
2012. dec. 15. 17:16
 3/14 anonim ***** válasza:

Az nem megrögzöttség, ha valaki egész nap a Biblia felett görnyed, hanem csupán egy más szemlélet. Az pedig, hogy valaki mondhatja magát hívőnek, ha mégsem jó ember, ugyanaz, minthogy modnhatja valaki jó embernek magát, ha közben rossz ember; mindkét esetben valótlant állít.

Döntsd el, pontosan miben hiszel, és ismerkedj emberekkel. Nem valószínű, hogy pont olyat találnál, akivel mindenben egyetértetek, de az élet egyébként sem erről szól.

2012. dec. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem elég sokan vannak ilyenek, templomba járók között is. Járj templomba, és/vagy egyéb olyan helyekre, ami megfelel az érdeklődésednek, ott találhatsz hozzád hasonló párt.


Kedves Válaszoló, a Kérdező szerintem arra gondolt, hogy legyen hívő a lány, de ne vallási fanatikus. A kettő között azért elég nagy különbségek vannak.

2012. dec. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 KZitus ***** válasza:

Részben egyetértek veled, a tettek döntik el, hogy valaki jó, vagy rossz. De csak a Biblia tudja megtanítani a helyes cselekedeteket. Lehetsz te jó a magad szemében de nem biztos hogy az a bizonyos lány is így fogja látni. Ezt írja a Biblia is:"A bolondnak helyes az útja a maga szemében, aki viszont hallgat a tanácsra, az bölcs." Példabeszédek 12:15

vagy:" Van olyan út, amely helyesnek látszik az ember előtt, és vége a halálra menő út."


Olyan lányt, milyet te szeretnél találni lépten nyomon a lábad előtt hever. Keress valami jobbat.

2012. dec. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

én nem vagyok megrögzött templomba járós és vannak elveim, próbálok másoknak segíteni és nem ártani viszont két bűnt folyamatosan elkövetek

a torkosság és a szexen agyalás... és hogy nem őrízgettem a szüzességem házasságig hanem elvesztettem és nem bántam meg.

valakit aki hívő, ezt tolerálja és nem kötelez rá hogy menjek minden héten templomba és nem néz rám emiatt ferde szemmel sőt, még normális is...

ilyet jó lenne találni :D

2012. dec. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Hány éves vagy? Szerintem a kereszténységben fiatal, hiszen, most még talán úgy gondolod hogy oké ha valaki hisz Istenben de azért ne nagyon durván meg a többiek előtt azért ciki...Annak a megrögzött hívőnek kell lenned akire gondolsz. Isten nagyon fontos! Örülj ha szerelmes vagy belé és egyfolytában rá gondolsz!


A lánykereséses dologból is látszik hogy újonc vagy. A férfihez egy nő rendeltetett hozzá akivel majd leéli az életét, ezt pedig ne keresd, a sors elhozza! De addig fejlődj hitben, hiszen ha a te nem veszed elég komolyan a dolgot, a feleséged fogja?

2012. dec. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
35%

Pedig jobb ha beletörődsz, hogy 2 út van....saját tapasztalatomból is mondom....képzeld, én sem görnyedek egész nap a Biblia felett, talán túl sok filmet néztél és elhitted a sok rágalmat amit a vallásos emberekre szórnak? Sportolok, tanulok, barátnőm van, nem vagyok aktakukac, elég izmos felépítésű vagyok, barátaim vannak, társasági köröm, s mindezek mellett vallásosnak tartom magam! Naponta fél-1 órát szánok a Szentírásra, szerinted ez sok egy napból? Szerinted én is akkor egész nap ott görnyedek? De azért fordítsuk meg a dolgot: te mennyi időt szánsz a Bibliára, ami elvileg a hited? Mert - ne haragudj - aki alap szinten nem olvassa a Bibliát, az miből ismerhetné a hitének tételeit, szabályait, s ha azokat nem ismeri, akkor milyen az a hit?


De visszatérve a konkrét kérdésre: saját példámból tapasztalva a környezetemben lévő emberek alapján - csak 2 út van!

Aki nem veszi halálosan komolyan, az többnyire az egészet magasról lesz.rja!

Na meg, ha valaki nem "megrögzött hívő", az szerinted miért is próbálna a hit szerint élni? Nem érzet önellentmondásnak kicsit?


Az a baj, hogy összekevered az őszinte és mély áldozatkészséget, szolgálatkészséget a birkasággal...tudom én, hogy ezt a hamis képet okádja a média ránk minde nap, de legalább akik kereszténynek vallják magukat, azok ne ezeket a kliséket utánozzák....szerintem

2012. dec. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Emberek álljunk már le, főleg utolsó, attól, hogy valaki napi x időt tölt a Biblia olvasásával, attól még nem biztos, hogy úgy is cselekszik (én erről beszéltem), persze biztosan van olyan, aki minden pontját be tudja tartani, én nem hinném, hogy képes lennék erre, épp ezért nem szeretnék annyira elmélyülni benne, mert akkor minek, ha tudom, hogy úgy se lennék képes minden pontját betartani. Ettől rossz ember lennék és hitetlen?? Szerintem nagyon nem, attól, hogy kialakítottam a saját vallásom, amikben vannak elvek, amiket betartok és követek és tudom, hogy helyes, mert tanult, értelmes srác vagyok. Nem kell Biblia ahhoz, hogy egy felnőtt ember eltudja dönteni, hogy melyik a helyes irány!!
2012. dec. 16. 09:40
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom akkor meg miről beszélsz? Nem érdekel a keresztény hit, teszel rá magasról, de közben kikéred magadnak ha hitetlennek neveznek? Vagy nagyon fiatal vagy, vagy nagyon buta....remélem az előbbi....

Nem vagy keresztény, nem is akarsz az lenni....akkor mit érdekel a vallás?

Találd ki magadnak a saját vallásod, úgy hívják ateizmus.

Te ateista vagy, nem keresztény.

Ennyi. Innentől fogva nincs miről beszélnem.

2012. dec. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!