Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek elhinné nekem ezt...

Szerintetek elhinné nekem ezt bárki? (lent)

Figyelt kérdés

Keresem a megfelelő szavakat, amikkel elkezdhetném, vagy tömören definiálhatnám, de már itt nehézségekbe ütközök... A megtérés nem a megfelelő szó, hiszen mindig is hittem egy felsőbb hatalomban, éreztem, hogy valami mintha vigyázna rám. Aztán elkényelmesedtem ebben a tudatban, és nem erőltettem meg magam, éppen ezért az Istennel való kapcsolat sem a megfelelő szó. Nevezzük inkább egy történetnek, amiből majd mindenki leszűri, amit le akar, aztán várom a véleményeket :)


Tizennyolc évesen váltam biztossá Isten létezésében, ami egy másik történet, de azóta sem vetettem meg az egyéb nézeteket főleg, mivel a kereszténység több pontjával nem értettem egyet. Foglalkoztam más vallásokkal, próbálkoztam meditációval, és minden mással, amit hasznosnak találtam, hogy bírjam a hajtást. Kezdetben persze nem haladtam túl jól, de idővel kezdtem belejönni. Állítólag a teljes kikapcsolás előtt az agy mindenféle képeket láttat az emberrel (ennek csak utólag néztem utána), ha úgy tetszik, emlékeket idéz fel, vagy tudatalattit, mindegy is, minek nevezzük, a lényeg: eddig eljutottam, de nem emlékeket láttam. Félre kellett volna söpörnöm ezeket a képeket, jeleneteket, de nem tudtam, talán nem is akartam, és abban az állapotban megadtam magam nekik: hagytam, hadd vigyenek, amerre kell, és vártam, mi fog történni. Sokáig nem tudtam továbblépni.


Egy alkalommal viszont egy kietlen terep volt körülöttem, ahonnan ösztönösen kiutat kerestem: megrémített a kihaltság, a szanaszét heverő csontok látványa, és az egyre nagyobb sötétség. Egyetlen szó villant be, amire azelőtt sosem gondoltam komolyabban: Krisztus. Őt hívtam egyre erősebben, a következő pillanatban pedig a Golgotán voltam. Csak akkor fogtam fel, mit vállalt értünk, mikor ott voltam a kereszt előtt, és ez olyan erővel hatott rám, hogy térdre kényszerített. Ott, a kereszt előtt leborulva neveztem Őt először Uramnak, Istenemnek, akkor fogadtam be a szívembe.


Nem ez volt az első, és nem is az utolsó, mert ami ezt követte, még hihetetlenebb és még csodálatosabb volt, mint amit egyáltalán én el bírtam képzelni - ha lesz, akit érdekel, majd elmondom.


Sokan talán komplett idiótának néztek, esetleg őrültnek, vagy am még jobb vallási fanatikusnak... az idiótára a barátaim szolgáltatnak bizonyítékot, de a többire nem valószínű :) Néhányan azt gondoljátok, hazudok, és kamu kérdésről van szó - jegyzem, ha az lenne, rövidebbre fogtam volna. Viszont talán olyan is akad, aki elhiszi, amit írtam.


Nem tudom, hova, vagy kihez fordulhatnék, akivel meg tudnám ezeket beszélni, de ha valakinek van bármi ötlete, jöhet :)



2012. dec. 26. 00:14
1 2 3
 1/26 eric_one ***** válasza:
59%
Érdekes amit írtál, én szívesen olvasnám a folytatást is. Viszont azt tudnod kell hogy Isten útmutatása nem engedi hogy az ember rajta kívül más módon lépjen kapcsolatba a szellemvilággal. Ha az ember mégis megteszi azért Isten nem vállal semmi garanciát hogy nem fog rossz érni bennünket. Tehát minden olyan kezdeményezés a szellemvilággal így a meditáció is, okkult tudományoknak minősül, vagy mai divatosabb szóval ezotériának is hívják. Ezeket Isten elítéli, és károsnak tartja az ember számára.
2012. dec. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Az az igazság, hogy a fentiek kellettek hozzá, hogy valami hasonlóra jöjjek rá, bár amire jutottam, nem egészen arról szól, hogy ki mit ítél el, hanem arra, hogy egyszerűen nincs rá szükségem - mármint a meditációra, viszont a mai napig úgy gondolom, hogy ennek a kitérőnek révén volt esélyem végre megtalálni az igaz utat, és biztos vagyok benne, hogyha nem is ennyire látványosan, de sokan vagyunk, akik éppen ezeknek a kitérőknek révén találtak vissza Istenhez, éppen ezért sem feleslegesnek, sem elítélendőnek nem tartom. Semmi sem felesleges ezen a világon, minden valami más javára teremtetett, kérdés, hogy ezt képesek vagyunk-e felismerni és megfelelően használni.
2012. dec. 26. 01:55
 3/26 anonim ***** válasza:
66%

Mióta Itéli el Isten a meditációt? Tudod te mi az egyáltalán? Az ÉN jobb megismerése! Miért haragudna azért az Isten ha jobban meg akarod ismerni önmagad. Legközelebb gondolkozz mielőtt ilyen tanácsokat osztogatsz másoknak. Több kárt teszel mint hasznont.


Kérdezőnek: Miért érdekel, hogy mások mit gondolnak az álmodról, elhiszik e vagy sem? Nem tök mindegy? Ha te valóságosnak élted meg és emiatt megtértél, az csak jó. Folytasd tovább az utat. Ha jól értem, meditáció alatt, ébren volt ez a felismerésed. Ha ezek a dolgok sem győztek meg Isten valóságáról akkor semmi sem fog. Olvastam, hogy keresed a helyed a vallások világában. Nézz utánna többnek is és amelyik a leg szimpatikusabb, azt gyakorold. Mindegy hogy mi az. Pl nekem ha úgy veszük saját vallásom van, hisz picit katolikus kicsit budhizmus. Azaz hiszem és vallos Isten létezését, de a reinkarnációt is logikusnak tartom, mert szerintem a Földi lét lényege a lelki fejlődés és ehhez egy élet kevés, ezért is hiszek a reinkarnációban. Nem kell neked is ebben hinned, nem téríteni vagyok itt csak elmondtam a saját véleményem, ezzel is szemléltetve, nem kell egy már kitalált vallást követned, plkatolikus, ha sok mindennel nem éretsz egyet. Pl a bálvány imádással és a pénz harácsolással én sem értek egyet. Ezért is nem látogatom a templomokat, a papokat nem fogadom el Isten szolgáinak. Ők nem adhatnak feloldozást semmi alól és legfőképp nem ítélkezhetnek senki felett!

2012. dec. 26. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelnének a további részletek. Ha nem is ide, de privátba írhatsz nyugodtan.


Egyébként szerintem a meditáció, legalábbis ahogy én használom ezt a kifejezést, nem okkult dolog. Én is próbáltam már meditálni, de mindenféle szellemi töltet nélkül, csupán azért, mert feszült voltam, zsongott a fejem és így próbáltam kicsit megnyugodni, kiengedni a gőzt.

2012. dec. 26. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 eric_one ***** válasza:
42%

3-asnak!


Ezt írod nekem:

"Mióta Itéli el Isten a meditációt? Tudod te mi az egyáltalán? "


Úgy gondolom neked kellene inkább a témában elmerülnöd, mielőtt ledegradálsz itt engemet. A meditációt meg összekevered talán a relaxálással? A kereszténység soha nem hitt abban, hogy pusztán befelé fordulással (meditációval) bensőnk olyan megismeréséhez juthat a lélek, amely az élethez szükséges, valamint Istennel és a világgal való harmóniát és békét garantálja. Az önmegváltás nem alternatívája a bibliai útnak, a megváltásnak. Ezek a buddhizmus tanaiban vannak benne.Ez is okkultizmus, és akkor itt egy jól összeszedett lista az ujexodus oldaláról idézném:


"Okkult bűnök (5Móz 18:9–14; Gal 5:20). Ide tartozik minden olyan kapcsolatteremtés vagy kapcsolat keresése a természetfelettivel, amely nem Isten Igéjének és a Szent Szellemnek való engedelmesség és szívbeli megtérés által közeledik a temészetfelettihez, konkrétan például a következők: asztaltáncoltatás, tenyérjóslás, grafológia, expressz szenzualitás (ISP), hipnózis, szuggesztió, autogén tréning, meditáció, jóga, asztrológia, horoszkóp, levitáció, a jövendőmondás minden fajtája, vízvarázslás, tarokk-kártya, ingázás, fekete mágia, fehér mágia, szellemidézés (spiritizmus, médiumitás), varázsigék használata, varázslás (természetfeletti erő igénybevétele annak érdekében, hogy megvalósuljon az akaratunk – ez még törvénytelen imádkozás, érzelmi zsarolás vagy például modern üzletkötési pszichotechnika is lehet), igézés (a hipnózis, szuggesztió minden formája), bűbájosság (kedvességgel, szeretettel vagy haraggal, szomorúsággal való manipuláció, amikor valaki érzelmileg magához köt valakit, hogy akaratát rákényszerítse, vagy illegálisan behatoljon a magánéletébe, érzelmi életébe – bizonyos fajta pszichológiai irányzatok is ide tartoznak), átkozás, fétisek (tárgyak természetfeletti célból való használata, kabalák, szerencsét hozó tárgyak, kiszebábu stb.), látnokság, babona, halottlátás, halottidézés (halottakkal való beszélgetés, vagy hozzájuk mondott ima is), bioritmus, álomfejtés, boszorkányság, agykontroll, íriszdiagnosztika, Darnell–tréning, guruk tevékenységei, talpmasszázs, akupunktúra, a természetgyógyászat számos ága, parapszichológia, pénzben játszott sorsjátékok, agykontroll és minden ezekhez hasonló. Vallásos okkultizmus: hamis prófétálás, a Szent Szellemnek való ellenállás, engedetlenség (1Sám 15:22–23) stb. "

2012. dec. 26. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
31%

5. válaszoló!


Ne haragudj, de inkább a Bibliát olvasd minden másodlagos magyarázat nélkül. Internetről én is tudnék olyan "minőségi" forrásból hozni írást, ami meg éppen a meditációt támasztja alá.


Látni, hogy nem tapasztalatból írsz, csak másolsz mástól.

Akkor biztos olyan sok okkult ember él - milliós nagyságrendű, akik mind-mind rosszak...



Kedves kérdező!


Engem is érdekelne a folytatás. Köszönöm, ha megosztod valamilyen formában! :)

2012. dec. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 eric_one ***** válasza:
32%

6-osnak!


"Akkor biztos olyan sok okkult ember él - milliós nagyságrendű, akik mind-mind rosszak.."


Igen sok millió ember él a földön akik okkult tevékenységet folytatnak, és igen ezek megtévesztett emberek. A meditáció az indiai eredetű buddhista filozófiából ered. Olvasd el az eredetét és a lényegét. Fentebb írtam hogy különbséget kell tenni a relaxáció és a transzcendális meditáció közt, amelynek eredete egy hamis valláshoz vezet vissza, melynek lényege az önmagunk megváltása. A mai "nyugati" ember nagyon nyitott a keleti misztikumok felé, szinte számtalan otthonban vannak ehhez köthető tárgyak, és minden más téren pl jóga, meditációk, agykontroll, kung-fu stb.


Ami pedig nem vált világossá neked, hogy én a Bibliai világnézetből közelítettem meg a témakört. Ha Te is ezen világnézet alapján akarod megcáfolni állításomat akkor azt szívesen veszem, ha pedig nem ezen világnézet alapján akkor meg szinte felesleges, mert ha eltérő is a világnézetünk, nem az volt a szándékom hogy meggyőzzelek az én világnézetemről.

2012. dec. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nekem is nyugodtan írhatsz privátot, szívesen beszélgetek veled Istenről, Jézus Krisztusról, vagy bármi másról. Érdekel a történet folytatása, és remélem megtalálod a helyedet keresztény körökben.


Egyet értek az első válaszolóval, hogy Isten nem tűri, ha más szellemi tevékenységekben veszünk rész, bár téged ezáltal ért el, de ez csak azt jelenti, hogy fel tudja használni a gonosz találmányait is a saját céljára.


[[És kedves válaszolók! (Pietrosol és Eric One)

lécci, ne itt veszekedjetek a Hit Gyüliről. Én ugyan nem vagyok az (és sok dologgal nem értek egyet), de ne provokáljátok egymást (itt főleg ne), mert most nem ez a téma. e-mailben vitassátok meg a nézet eltéréseiteket. köszönöm. bocs az OFFért]]

2012. dec. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Pietrosol ***** válasza:

ma 12:58!


Szó sincs veszekedésről,nem is volt ilyen szándékom!Csupán rá szerettem volna világítani,hogy nem érdemes elítélően szólni egy olyan dologról,amihez nem értünk!

2012. dec. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Amiket írtál talán nekem tudnál tanácsot adni:


Valamilyen hasonló cipőben járok. Egy ideje egy angyal ül a bal oldalamon és nagyon zavar, hogy csak érzem és nem látom. Nem tudom kicsoda. Amikor már annyira vágyom rá, nagyon szeretném, hogy testet öltene. Esetleg valamilyen jós vagy kuruzsló tud-e abban segíteni, hogy testet öltsön ez a lény? Vagy pap?

2012. dec. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!