Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ír valamit a Biblia az apró...

Ír valamit a Biblia az apró darabokra tört szívekről?

Figyelt kérdés
Úgy emlékeztem, hogy jobb őket elkerülni, de ahogy alaposabban végig gondoltam, nem tűnik túl biblikusnak.

2012. dec. 29. 22:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

(Ézsaiás 61:1) . . .Elküldött, hogy bekötözzem a megtört szívűeket, . . .

Jézust elküldte, a Teremtő hogy segítsen azoknak akik bele fáradtak a jelenlegi gonosz világ nehézségeibe.

(Zsoltárok 147:3)  3 Meggyógyítja a megtört szívűeket, Bekötözi fájó sebeiket.


(Zsoltárok 51:17) 17 Az Isten előtti áldozatok: a megtört szellem; A megtört, összetört szívet, ó, Isten, nem veted te meg.

soha nem utasítja vissza azt, akinek a szíve „megtört, összetört”inkább meghallgatja és segíteni akar.


(Zsoltárok 34:18) . . .közel van a megtört szívűekhez, És megmenti azokat, akik szellemükben összetörtek.. . .


(Ézsaiás 57:15) 15 Mert így szól a Magasságos és Fenséges, akinek örökkévaló a lakozása, és akinek neve szent: „A magasságban és a szent helyen lakozom, és a megtörttel és alázatos szelleművel is, hogy újjáélesszem az alázatosak szellemét, és újjáélesszem a megtörtek szívét.

Ezáltal újjáélesztett imádói könnyebben tudják folytatni neki végzett örömteli szolgálatukat. Micsoda alázatosság ez Isten részéről!

hallja az elnyomottak sóhajtozásait, és megeleveníti a megtörtek szívét. Ezek a szavak bizonyára megérintik az ókorban élt bűnbánó zsidók szívét. Biztosan megérintik a mi szívünket is napjainkban.

2012. dec. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod:)
2012. dec. 29. 23:17
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Üdv!


Eszembe jutott egy anekdota. :)


Két ember beszélget, majd az egyik így szól:

-Az én szívem teljesen ép, tiszta és sima, még nem törték össze, vigyázok rá nagyon.


Erre így szól a másik ember:

-Az én szívem már volt összetörve, mégis egyben van. Az apró darabokat Istenhez mondott imáim tartják össze. Meglehet, hogy néha fáj a szívem, mégis van, aki mindig ápolja.

2012. dec. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!