Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tudtok mondani a Hit...

Mit tudtok mondani a Hit Gyülekezete tagjairól? Milyen tapasztalataitok vannak velük?

Figyelt kérdés
Sokmindent lehet hallani, de én inkább személyes véleményeket kérnék.
2012. dec. 30. 22:04
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem minden ember más.

De ne hidd el azokat a gyűlölködéseket, amik ezen az oldalon mennek velük kapcsolatban.

Nekem egyelőre pozitív a véleményem.

A gyüliről meg csak akkor tudok majd nyilatkozni, ha kipróbálom.

2012. dec. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
45%

Első: nem ajánlom, hogy kipróbáld!

Egy 3 gyerekes asszonyt ismerek elég jól. 10 éve voltak házasok, amikor bekerült ebbe a szektába. Egy év múlva elvált a férjétől. Az ok: a férj nem akart a Gyülekezetbe járni, kifogásolta, hogy a felesége a gyerekekkel együtt sok időt tölt, és átmossák az agyát. Az sem tetszett neki, hogy az amúgy is kevés pénzükből adakozik a Gyülekezet javára. Az asszony most állandóan viszi magával a gyerekeket, és azt kéri tőlük, hogy imádkozzanak azért, hogy az apjuk is megtérjen.Mert akkor, újra együtt lehetne a család.

Eszébe sem jut, hogy ő hagyja ott a gyülekezetet, és mennyi kárt okoz a gyerekeinek.

2012. dec. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
63%

Hazugság.

Egy megtért nő nem kezdeményezhet válást. Csak a pogány férj. A történet ferdítve van.

2012. dec. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
41%

Nem azt írtam, hogy a nő kezdeményezte a válást. A férj kezdeményezte, és NEM hazugság!

Ha egy nőnek fontosabb a vallása, mint a házassága, mint az, hogy a gyerekei ne apa nélkül nőjenek fel, akkor az a nő nem Isten szándéka szerint cselekszik.

2012. dec. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
52%

Pedig ez így volt helyes. Milyen férj az, aki egy év után elválik a 3 gyereket szült feleségétől, csak mert az megtért?

Milyen férj az, aki mindezt tovább adja úgy, hogy lehetőleg a felesége személyét porig alázza?

Szegény asszony és még imádkozik is érte. Becsületes nő lehet.

2012. dec. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 kzs ***** válasza:
60%

Teljesen egyetértek válaszom véleményével, és hadd mondjak valamit. Az hogy az asszony férje beadta a válópert, az nem a gyülekezet hibája.


A HGY-nek több tanítása van, amelyik a családdal foglalkozik, de ezek egytől egyik a család intézményének megerősítésére tanítják az embert, és NEM ARRA, hogy züllessze szét azt az ember!

Innentől kezdve nagyon nem hiszem, hogy az az asszony ne gondoskodott volna a családjáról.


Figyelj, nekem is van családom, és nagyon is szeretem a feleségemet és a gyerekemet. És nem lenne az a pénz, nem lenne az az agymosás, hogy én otthagyjam őket.


Úgyhogy igaza van "válaszomnak": amit az a férfi tett a családjával, az egész egyszerűen mi-nő-sít-he-tet-len!!

-----------------------

@ #2/5 "ma 22:18"


Milyen szektáról beszélsz te?

Arról, amelyik a SzentÍrást közvetíti Isten felé??


Figyelj, ha így néz ki egy szekta, akkor tudod mit: részemről örülök hogy van ilyen, mert mindeddig nem vettem észre, hogy bármi visszásságot közvetítenének az emberek felé.


És mivel mossák át a szóban forgó családanya agyát?

Isten dicséretével és a SzentÍrás közvetítésével?

Húúúúú... ez ám az agymosás...!


Tudod mit: részemről állok elébe az ilyen "agymosásnak", és igazat adok az illető asszonynak. Mert azzal, hogy ő a vallását a HGY-ben gyakorolja, azzal biztos hogy nem ártott senkinek, pláne a családjának!


Ezt írod: "Az sem tetszett neki, hogy az amúgy is kevés pénzükből adakozik a Gyülekezet javára"

> Mert?? Más egyházban gondolod hogy nincs adakozás?

Hát de!!

Egyébként pedig akármennyit adakozott is, a saját egyéni belátására volt bízva. Senki sem befolyásolta az adakozás mértékét illetően. Különben hadd kérdezzelek már meg: mennyivel lett volna jobb, ha az az össze italra és/vagy cigire megy?

A kedves férfiú egyébként mire szokott költeni??


Ezt írod: "Az asszony most állandóan viszi magával a gyerekeket, és azt kéri tőlük, hogy imádkozzanak azért, hogy az apjuk is megtérjen.Mert akkor, újra együtt lehetne a család."

> Nagyon helyes. Ebből is látszik, hogy az asszony igenis törődik a gyerekeivel.

Ugyanis szilárd meggyőződésem, hogy ha így megy tovább, akkor ezek a gyerekek nem evilágnak a természetét fogják megtanulni, hanem sokkal inkább Krisztus természetét, ami csak jót jelent.


Én magam is ezt adom át a gyerekemnek, nem pedig a trágár beszédet, a cigit, stb.


És amit tesz ez az asszony... ahelyett hogy haragudna a férjére, inkább imádkozik érte, és a család egységét akarja. Na látod, EZ, amire a Hit Gyüli tanít, és ez az asszony meg is teszi.


Ezt írod:

"Ha egy nőnek fontosabb a vallása, mint a házassága, mint az, hogy a gyerekei ne apa nélkül nőjenek fel..."

> Ó nem! Itt nem a nőről van szó.

A férfinak nem volt fontos a családja. Ő volt az, aki szemét módon otthagyta őket.

2012. dec. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
26%
Én egy embert ismerek, viszonylag jól élt, rájött az ötperc és belépett a hitgyülibe. A barátnőjével szakítania kellett mert ő nem akart belépni, azóta minden pénze elment a gyülekezetre.
2012. dec. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 kzs ***** válasza:
96%

@ kérdező


Valóban sok mindent lehet hallani a Hit Gyüliről, és nem is könnyű szelektálni a vélemények között.

Azért nem könnyű, - legalábbis itt a fórumon - mert teljesen anonim. Mindenki azt ír amit akar, és bizony egy-egy gyalázkodó, gyűlöletkeltő vélemény olykor meggyőző lehet.


Nekem viszont úgy tűnik, hogy te nem olyanok véleményére számítasz, akik úgy véleményeznek, hogy életükbe a lábukat be se tették. Kérdésedet őszintének mérlegelem, szerintem nyitottsággal keresed a választ erre a kérdésre. Nekem ez a benyomásom rólad, és ez jólesően tölt el.

----------------------

Rátérve a kérdésedre, a Hit Gyülekezete is csak egy a sok közül. Olyan, mint bármelyik egyház: él a vallásszabadságával, amivel hirdeti Krisztust.


Magam részéről, most januárban lesz 13 éve hogy beléptem ide, és teljesen meg vagyok győződve arról, hogy jóravaló, tisztességes, becsületes egyház.

Soha nem csalódtam benne, és már a kezdetekben is szívesen fogadtak. És ezt érzem most is.


Tagjai pedig hétköznapi, normális emberek: dolgoznak, családjukról gondoskodnak. Annyi, hogy a hitüket nem a katolikus, nem a református, nem a baptista, stb. egyházban gyakorolják, hanem itt a Hit Gyüliben.

Tagjaik egyébként összetartóak, a hétköznapi életben segítik egymást.

2012. dec. 31. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 kzs ***** válasza:

@ "tegnap 23:52"


Ezt írod: "A barátnőjével szakítania kellett mert ő nem akart belépni, azóta minden pénze elment a gyülekezetre."


> Nem, nem kellett! Figyelj, ez egy akkora baromság... mi a francnak kapott volna ilyen utasítást bármelyik elöljárótól?


Akármelyik pásztorral, vagy presbiterrel beszélsz, mindegyik tiszteletben fogja tartani bárkinek a személyes szabadságát (beleértve a párválasztást is)

Isten minden embernek adott személyes akaratot, és ezt a Hit Gyüli sohasem korlátozta, senki részéről se.


Mindenkinek szíve joga olyan társat választani, amilyet akar, és a Hit Gyüli ezt el is fogadja.

Mindössze a homoszexuális kapcsolat az egyetlen, amivel a Hit Gyüli nem közösködik. Értve??

----------------------

A másik, hogy "azóta minden pénze elment a gyülekezetre"

> Na ezzel kapcsolatban pedig csupán annyit, hogy érdekességképpen nekem a közel 13 évi Hit Gyüli tagságom ellenére se folyt bele minden pénzem a gyülekezetbe.


Sőt minden bizonnyal így érez az is, aki által megtértem. Merthogy semmi szűkölködést nem érzékelek vele kapcsolatban.


Úgyhogy ne féltsed te senkinek a pénzét: ha más egyházak simán fenntarthatják magukat és az intézményeiket, ha fenntartások nélkül gyakorolhatják a hitbeli meggyőződésüket az emberek felé, akkor hadd adassék már meg a Hit Gyüli felé is. Jó?


Tudod, "valami furcsa okból kifolyólag" azok, akik ott adakoznak, nem veszteségnek könyvelik el a pénzüket.

Csak itt a fórumon elterjedt, hogy vannak bizonyos emberek, akik oly nagyon vigyáznának más emberek pénzére...

2012. dec. 31. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 kzs ***** válasza:

@ "tegnap 23:52"


És még valamit: a Hit Gyülekezetében az adakozás úgy történik, hogy kosárral végigmegy egy ember az adott területen. Egy másik ember egy másik területen.

De ez egyszerre történik, és gyorsan történik, és teljesen anonim módon.


És sohasem szabják meg hogy mennyit kell beadni. Mindenki annyit ad, amennyit akar.

De ha történetesen nem ad az illető, akkor sincs semmi baj: soha senkit meg nem szóltak azért, mert nem adakozott. És mondjak valamit? Mégcsak egy rosszalló pillantás se fordult elő ezért soha.

Mindenkinek a saját meggyőződésére van bízva.


Innentől kezdve nagyon nem világos számomra, hogyan mehet el valakinek az ÖSSZES pénze a gyülekezetre.

2012. dec. 31. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!