Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikus egyház mért...

A katolikus egyház mért fogadja el az Isteni Színjátékot?

Figyelt kérdés

Ma vettük órán, eléggé kiábrándultam. A tanár mondta hogy ezt a katolikusok el is fogadják. Számomra felháborító hogy egy ilyen dolgot amely mára már nevetséges elfogadnak, viszont Ady Endre verseit nem, arra hivatkozva hogy ő későn tért meg (ez a tény megerősítetlen, egy felnőttől hallottam)

Nem utálatból kérdezem, én is keresztény vagyok.


2013. jan. 4. 23:55
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
hopp, ezt valláskritikába kellett volna
2013. jan. 5. 00:03
 2/17 mustafa33 ***** válasza:
Miért ne fogadnák el? Egy olyan irodalmi mü ami a keletkezése korának megfelelő szinten van. Az ember tragédiáját is elfogadják. Nem fundamentalisták. Vannak magukat kereszténynek mondó vallások akik nem fogadják el. Sőt semmit nem fogadnak el ami nem a Bibliában van. De ez az ő bajuk.
2013. jan. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 mustafa33 ***** válasza:
100%
És Adyt már hallottam idézni szószékről.
2013. jan. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert az egy irodalmi mű, ami azt jelenti, hogy NEM köteles a valóságnak megfelelő dolgokról szólni. Ez teljesen rendben van. Amúgy Ady Endre verseit is elfogadják, én úgy tudom.
2013. jan. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
a katolicizmus saját magával foglalkozzon és naggyá végre békén a művészetek
2013. jan. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
17%
Ja és még valami, mára a Biblia is nevetségessé valt , mégis elfogadják
2013. jan. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
mert az egy fiktív irodalmi mű.
2013. jan. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

6-os, a biblia nem vált nevetségessé, általában ma a bibliát cáfolók szoktak azok lenni, de tényleg, jobb dolgod nincsen?:D


Nekem mindegy hogy irodalmi mű, akármilyen szép, olyan hülyeséget nehogymár elfogadjanak hogy a hízelgők az Xedik bugyrába kerülnek a pokolnak, a haragosok meg az Yodikba.

Danténak kéne olvasgatnia a bibliát...

2013. jan. 5. 00:58
 9/17 anonim ***** válasza:

vallásos vagy, nem vártam mást

miért az életre keltés, borrá változtatás nem mese, mondjuk az utóbbi az embernek is megy

a bibliát nem cáfolni kell hanem végiggondolni ha az megvan akkor rájössz hogy egy klasszikus mesekönyv, ami az emberek sakkban tartásához tökéletes

2013. jan. 5. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
41%
fantáziáról még nem hallottál, vagy esetleg önálló gondolatokról, művészi szabadságról
2013. jan. 5. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!