Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudnak egyes vallásos...

Hogyan tudnak egyes vallásos emberek ilyen rögeszmésen ragaszkodni ahhoz, hogy létezik egy felsőbb hatalom?

Figyelt kérdés
2013. jan. 5. 22:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%
Bizonyítsd be, hogy NEM létezik! :)
2013. jan. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Pietrosol ***** válasza:
54%

Szia!


A kérdést meg lehet fordítani!


Hogyan tudnak egyes vallástalan emberek ilyen rögeszmésen ragaszkodni ahhoz,hogy a tudat nélküli anyag önmagának törvényeket alkot?

2013. jan. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

Mit tudsz jobbat, ami valószínűbb? Én tudok párat, de egy bonyolult, komplex világ létrejötténél szerintem nagyobb valószínűség van arra... és basszus, miközben fejtem ki a gondolataimat és gondolkozok tovább, közbe rá kell jönnöm, hogy talán megint ateista lettem (mostmár ki se törlöm az előző gondolatmenetet). :D


Mivel annak nagyobb a valószínűsége, hogy egy relatíve egyszerű világ jött létre a semmiből, mint egy olyan lénynek, vagy felsőbb univerzumnak, ami feltehetőleg bonyolultabb a mi világunknál, hiszen valamelyik létrejött a semmiből, és akkor valószínűbb az egyszerűbb. Aminek több az esélye, abban kell hinni. :)

2013. jan. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%
Drága, ha neked az jobban fekszik, hogy a semmiből lett valami, akkor tedd azt, de hagyd már az ilyen ócska kérdéseket, amit ráadásul még rossz helyen is tettél fel.
2013. jan. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ostobaság azt mondani, hogy a semmiből valami lesz.

Logikusabb azt mondani, hogy a mindenségből valami lesz.

Még a materializmus esetén is.

Nem tudom, hogy mi a fenének kell mindent leegyszerűsíteni egy pontba vagy egy egyenletbe.

Mi az, hogy kezdetektől fogva létezett valami?

Egy pont egy húr vagy tudom is én mi. Aztán mi csak véletlen spontán ilyenné lettünk a semmitől, mi?

Akkor én inkább a nagy tervezőre szavazom.

De a leghitelesebb válasz a fogalmunk sincs.

Hiszen ha nem volt tér, idő, mozgás semmi, akkor mi robbant fel, miben, hogyan és miért. Mi tágul és miben és mitől?

Honnan vannak az energiák, miért állandóak?

Rengeteg kérdést fel lehetne tenni még. Élettelen primitív anyagokból lettünk, akkor vajon létezik-e abszolút igazság és erkölcs? Van-e szabad akaratunk vagy csak robotok vagyunk vagy csak minden illúzió.

Nem hiszem, hogy nekünk rossz egyedül lenni. Sokkal inkább érzem azt, hogy egyesek szeretnének egyedül lenni vagy csalódottak.

Természetesen Isten is csak hit kérdése. De én inkább hívő keresztény vagyok, aki hisz az atyánkban:)


Nyílván nem csak a hívő ember lehet jó ember és a hívő is lehet gonosz. De azt mondani, mindenre hogy relatív hát nagy butaság. A nézőpontok lehetnek mások. De komolyabb kérdésekben ebből csak háború lesz.

Nem kell mindenről eldönteni, hogy jó vagy rossz és vannak szubjektív dolgok is.

De egy másik emberben milyen jogom van kárt tenni?

(nylíván más az igazságszolgáltatás).

Szerintetek normális egy olyan világ, ahol a és b azon vitatkozik, hogy c kinek a felesége, mert relatív?

De akkor is jön még ez az undorító duma, hogy az erősebbé.

2013. jan. 6. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

Így. Ha erre van szükségük, akkor erre van. Neked viszont az égvilágon semmi közöd hozzá, amíg nem akarják közvetve vagy közvetlenül ráderőltetni. Akkor meg megmondod, hogy nem érdekel sem Isten, sem Jézus sem Mohamed sem semmi hasonló. Saját maga hitét mindenki önmaga választja meg, abszolút magánügy.

Ilyen egyszerű.


egy 100%ban ateista

2013. jan. 6. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%
Azért ragaszkodnak hozzá, mert fűt-fát, menyországot ígér.
2013. jan. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
és a keresztények, nem gondolnak arra, hogy a legálszentebb vallást gyakorolják? vagy ezt a szőnyeg alá söprik?
2013. jan. 6. 14:03
 9/13 anonim ***** válasza:
65%

Mert még nem nőttek fel és kell nekik egy hatalmas, képzelt barát.


Amúgy pedig a bizonyításnál mindig azt kell bizonyítani, hogy valami létezik.

2013. jan. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Pietrosol ***** válasza:
48%

Kérdező!


Te összekevered a kereszténységet a klerikalizmussal és a vallásossággal!A kereszténység nem vallás,hanem evangéliumi életmód!Az emberi alapállás realizálása!


Keresztény az,aki az evangéliumi életet éli,mindenki más legfeljebb vallásos!Szólj,ha láttál olyan embert,aki az evangéliumi életet éli és képmutató vagy álszent!Szólok előre,hogy ez lehetetlen,ugyanis a kettő kizárja egymást!Te farizeusokkal találkozhattál,aki öntévesztésükben azt hirdetik magukról,hogy keresztények!

2013. jan. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!