Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Én hivö vagyok és sajnálom...

Én hivö vagyok és sajnálom hogy, meg fordul a fejemben. _De nem lehet hogy az egész egyházasdi, csak egy oriási biznisz?

Figyelt kérdés
2013. jan. 11. 19:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
52%

Túl sokan mondanak neked hülyeségeket, itt is. A vallás biznisz. Ma is alapíthatsz vallást, 100 aláírás kell csak hozzá, az egyházad pedig állami támogatásban részesül. Cikk is készült róla(bocs hogy most nem keresem meg), hogy a kisebb egyházak is inkább üzletek. Sok egyházalapító a követők adományaiból élt/él.

De te most szerintem a kereszténységre gondolsz. Na az a legdurvább.

- tucat kilós aranyfuxok az egyházi tisztviselők nyakában, melyek mindegyikének árából 1-1 falut lehetne az éhezésből a jólétbe emelni

- a történelem során amikor egy adott keresztény csoport(husziták pl) vissza akarták zavarni az egyházat abba amire amúgy fölesküdtek, a szegénységbe amiről Jézus prédikált, és ami miatt egyáltalán létrejött a Kereszténység. Ekkor az egyház ezerrel égette és kaszabolta őket akár tömegestül, akár egyenként, és persze a végén ugyanúgy a gazdag vén kéjencek maradtak ahol voltak.

- egyházi tized? fenyegetések, gyilkosságok. megannyi vér szárad az egyház kezén amiket éppen aktuális területekért és pénzért ontottak ki.

- bűnbocsátó jegyek, hallottál már róluk? került X összegbe hogy megbocsáttasson a bűnöd. "embert öltél? no para. kicsit drágább, de van erre is jegyünk, tessék fiam" - és ez mind igaz


egy ateista

( http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..

2013. jan. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Ha ennyire zavar az egyház, akkor ne légy egyház-tag. Robinson-kereszténység is létezik, ezek hívő emberek, akik nem járnak templomba, meg semmiféle ilyen közösségbe. Nem állítom azt, hogy ez jó dolog, de inkább olvasgasd otthon a Bibliát, és imádkozz minden nap, mint eljárj egy templomba, ahol folyamatosan megbotránkozol, és mire észreveszed, már a hited is elhagy.

Különben egyet ne felejts, minden egyház bűnös emberek csoportja, de ha tényleg hívő vagy( nem kételkedek), meg kell hogy lásd bűnös embertársadban Isten gyermekét. Ha így nézed az egyházat, máris nem annyira taszító. Az biztos, hogy sok vallási szervezet, egyház van, ami Isten Igéjére építi piramisjátékát. De itt is csak a vezetők a sárosak, mert a félrevezetett híveket is Isten-keresése motiválja, amikor belépnek.

2013. jan. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Nos e világ Istene nem az igazság szerint hozatta létre ezeket.


Ha az első századi mintát nézzük, Jézus szerint ennek semmi értelme, nem fogja elfogadni őket, de ez bántó rájuk nézve ezért nagyon tudnak haragudni, pedig így van


Ott van a kezükben a -biblia és még sem látják azt hogy egy csomó felesleges dolgot tesznek.Jézus Törvénytelenségnek nevezi azt amit csinálnak.


(Máté 7:22, 23) 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, nemde prófétáltunk a te nevedben, démonokat űztünk ki a te nevedben, és sok hatalmas cselekedetet vittünk véghez a te nevedben?« 23 De én akkor megvallom nekik: Soha nem ismertelek titeket! Távozzatok tőlem, ti, akik törvénytelenséget műveltek!


azt mondta, hogy csak azok akik teszik az atya akaratát, azok menekülnek meg.

(Máté 7:21) 21 Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem: »Uram, Uram«, hanem az, aki cselekszi égi Atyám akaratát.


Nem elegendő, hogy mondogatom, hogy hiszek meg így Jézus meg úgy Jézus aztán a tetteim vagy alszanak, vagy homlok egyenest mást csinálnak.


Jézus határozottan elmondta, mit kell csinálni.

Azt nem teszik,

amit meg nem mondott, abból meg teológiát csináltak.

Érdekes...

2013. jan. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
52%

Van egy bekezdes a Bibliaban ami igy szol:

„ konnyebb a tevenek a tu fokan atmenni, mint a gazdagnak az ISTEN orszagaba bejutni (Mate 19,24)”


A VATIKAN ketsegkivul a leggazdagabb egyhaz a FOLDON megis a papok szegenysegi fogadalmat tesznek. Nem felnek hogy elkarhoznak (pedig allitolag hisznek a karhozatban) mert azt mondjak hogy NEM OK a gazdagok, hanem az Egyhaz.

Ez valojaban csupan jatek a szavakkal mivel ok maguk alkotjak az Egyhazat. Mintha egy multimiliomos fia azt mondana hogy o nem gazdag csak az apja.

A papsag nem valtoztatta meg a Biblia gazdagsaggal kapcsolatos uzenetet. Sot a sajat hasznara forditotta hiszen nem jobb-e ha a gazdag az Egyhaz hasznara lesz szegenyebb ?

2013. jan. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Igen,jól látod szerintem is.Ahol hatalom van,ott biznisz is van.Az egyházak egyik kedvelt módszere sárral dobálni más egyházakat,leszólni az emberi szabadságot,a világi dolgokat,minden rossz,ami nem őket képviseli,a rockzene csak a sátántól jöhet,stb...Ezzel semmi mást nem csinálnak,minthogy a saját hírnevüket,népszerűségüket fényezik,valami másnak a lejáratásával.Elég primitív módszer.Közben sok dologgal ők is ugyanúgy élnek,mint azok,akinek a viselkedését leszólják.

Jézus beszélt is róluk,pont a Bibliában,érdekes ugye?


Azért hozzáteszem,ez nem minden egyházi személyre igaz,csak hát sajnos kevés a kivétel.

2013. jan. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 kzs ***** válasza:

@ redsentinel


Teljesen igazad van, és hadd egészítsem ki még valamivel, amit NYOMATÉKOSAN ajánlanék a kedves kérdező figyelmébe.


@ Kérdező


Szóval, ami a körítést illeti a médiában, én inkább vallásgyakorlásnak nevezném, de ez most mindegy.

Lényeg, hogy ezt mindegyik egyház elvégzi: a médiában egyaránt találhatunk katolikus, református, Krisztus Szeretete egyház, és természetesen Hit Gyülis közvetítéseket is. Nincs is ebben semmi rossz: egész egyszerűen mindegyik egyház él a maga vallászabadságával, úgy ahogy az megilleti úgy, és hirdeti a saját tanítását úgy, ahogy azt ő gondolja.


Hadd csinálja. Viszont se nekem, se neked (egyáltalán senkinek) nem kell azonosulni mindegyik egyház tanításával. Válaszd ki, hogy melyik szimpatikus, melyik meggyőző számodra, és kövesd azt. OKÉ ?


Egyébként pedig, ha már a Média-használatot nézzük (és ugyebár konkrétan említetted a Hit Gyülit):


Na kérlek: a Hit Gyüli vasárnaponként 2 órahosszában közvetíti az álláspontját. Ez nagyjából megfelel a református egyház közvetítéseinek.

Ezzel szemben ott a katolikus Mária-Rádió, meg a PAX-TV, ami viszont teljes műsoridőben és mindennap sugároz.


Ez nem érdekel véletlenül?? Hmm??

2013. jan. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
45%
Nem, nem lehet....ha viszont így gondolod, az a saját történelmi tájékozatlanságodról egy szegénységi bizonyítvány....nem fogok már papolni, aki keresi az igazságot az meg is találja, van erre bőséggel irodalom....akinek meg a tv meg a szomszédok pletykája az első az ilyen kérdésekben, azt gyötörjék csak a kérdések és a kétségek...
2013. jan. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek ,tanultam belöle. Sziasztok!
2013. jan. 12. 18:48
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem az. Szerintem összetartja az kapcsolatot. Az ember nehezebben hagyja veszni a párját ha már házas. És ez így van jól. Meg szerintem valamilyen szinten komolyabb kapcsolatot is mutat, mint ha azt mondod együtt élek a párommal vagy egy másik kifejezés: élettársak vagyunk.
2013. jan. 14. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!