Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tisztelt proféták és testvérei...

Tisztelt proféták és testvéreim! Magatokra ismertek?

Figyelt kérdés
[link]

2013. jan. 22. 13:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Erre milyen reakciót vársz, mondd csak?
2013. jan. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tartsatok bűnbánatot, mert a bűn zsoldja a halál!
2013. jan. 22. 14:57
 3/12 anonim ***** válasza:
Jogos.
2013. jan. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Máté 24

23

Ha valaki ezt mondja akkor néktek: Ímé, itt a Krisztus, vagy amott; ne higyjétek.

24

Mert hamis Krisztusok és hamis próféták támadnak, és nagy jeleket és csodákat tesznek, annyira, hogy elhitessék, ha lehet, a választottakat is.

25

Ímé eleve megmondottam néktek.

26

Azért ha azt mondják majd néktek: Ímé a pusztában van; ne menjetek ki. Ímé a belső szobákban; ne higyjétek.

27

Mert amiképpen a villámlás napkeletről támad és ellátszik egész napnyugtáig, úgy lesz az ember Fiának eljövetele is.

28

Mert ahol a dög, oda gyűlnek a keselyűk.


Máté 7

12

Amit akartok azért, hogy az emberek ti veletek cselekedjenek, mindazt ti is úgy cselekedjétek azokkal; mert ez a törvény és a próféták.

13

Menjetek be a szoros kapun. Mert tágas az a kapu és széles az az út, amely a veszedelemre visz, és sokan vannak, akik azon járnak.

14

Mert szoros az a kapu és keskeny az az út, amely az életre visz, és kevesen vannak, akik megtalálják azt.

15

Őrizkedjetek pedig a hamis prófétáktól, akik juhoknak ruhájában jőnek hozzátok, de belől ragadozó farkasok.

16

Gyümölcseikről ismeritek meg őket. Vajjon a tövisről szednek-é szőlőt, vagy a bojtorjánról fügét?

17

Ekképpen minden jó fa jó gyümölcsöt terem; a romlott fa pedig rossz gyümölcsöt terem.

18

Nem teremhet jó fa rossz gyümölcsöt; romlott fa sem teremhet jó gyümölcsöt.

19

Minden fa, amely nem terem jó gyümölcsöt, kivágattatik és tűzre vettetik.

20

Azért az ő gyümölcseikről ismeritek meg őket.

21

Nem minden, aki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát.

22

Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben?

23

És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők.

24

Valaki azért hallja én tőlem e beszédeket, és megcselekszi azokat, hasonlítom azt a bölcs emberhez, aki a kősziklára építette az ő házát:

25

És ömlött az eső, és eljött az árvíz, és fújtak a szelek, és beleütköztek abba a házba; de nem dőlt össze: mert a kősziklára építtetett.

26

És valaki hallja én tőlem e beszédeket, és nem cselekszi meg azokat, hasonlatos lesz a bolond emberhez, aki a fövényre építette házát:

27

És ömlött az eső, és eljött az árvíz, és fújtak a szelek, és beleütköztek abba a házba; és összeomlott: és nagy lett annak romlása.


Máté 23

27

Jaj néktek képmutató írástudók és farizeusok, mert hasonlatosak vagytok a meszelt sírokhoz, amelyek kívülről szépeknek tetszenek, belől pedig holtaknak csontjaival és minden undoksággal rakvák.

28

Épen így ti is, kívülről igazaknak látszotok ugyan az emberek előtt, de belől rakva vagytok képmutatással és törvénytelenséggel.

29

Jaj néktek képmutató írástudók és farizeusok! mert építitek a próféták sírjait és ékesgetitek az igazak síremlékeit.

30

És ezt mondjátok: Ha mi atyáink korában éltünk volna, nem lettünk volna az ő bűntársaik a próféták vérében.

31

Így hát magatok ellen tesztek bizonyságot, hogy fiai vagytok azoknak, akik megölték a prófétákat.

32

Töltsétek be ti is a ti atyáitoknak mértékét!

33

Kígyók, mérges kígyóknak fajzatai, miképpen kerülitek ki a gyehennának büntetését?

34

Annakokáért ímé prófétákat, bölcseket és írástudókat küldök én hozzátok: és azok közül némelyeket megöltök, és megfeszítetek, másokat azok közül a ti zsinagógáitokban megostoroztok és városról-városra üldöztök.

35

Hogy reátok szálljon minden igaz vér, amely kiömlött a földön, az igaz Ábelnek vérétől Zakariásnak, a Barakiás fiának véréig, akit a templom és az oltár között megöltetek.

36

Bizony mondom néktek, mindezek reá következnek erre a nemzetségre.

37

Jeruzsálem, Jeruzsálem! Ki megölöd a prófétákat és megkövezed azokat, akik te hozzád küldettek, hányszor akartam egybegyűjteni a te fiaidat, miképpen a tyúk egybegyűjti kis csirkéit szárnya alá; és te nem akartad.

38

Ímé, pusztán hagyatik néktek a ti házatok.

39

Mert mondom néktek: Mostantól fogva nem láttok engem mindaddig, mígnem ezt mondjátok: Áldott, aki jő az Úrnak nevében!

2013. jan. 22. 15:12
 5/12 anonim ***** válasza:
Oké, osztom a véleményedet. De szerinted, ha így összefügéstelenül beírsz a GYK-ra, akkor azzal elérsz valamit?
2013. jan. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ezékiel próféta könyve » 3. fejezet

17

Embernek fia! őrállóul adtalak én téged Izráel házának, hogy ha szót hallasz számból, intsd meg őket az én nevemben.

18

Ha ezt mondom a hitetlennek: Halálnak halálával halsz meg, és te őt meg nem inted és nem szólasz, hogy visszatérítsd a hitetlent az ő gonosz útjáról, hogy éljen: az a gonosztevő az ő vétke miatt hal meg, de vérét a te kezedből kívánom meg.

19

De ha te megintetted a hitetlent, és ő meg nem tért hitetlenségéből és gonosz útjáról: ő az ő vétke miatt meghal, de te megmentetted a te lelkedet.

20

És ha elfordul az igaz az ő igazságától, és cselekszik álnokságot, és én vetek eléje botránkozást: ő meg fog halni; ha meg nem intetted őt, vétke miatt hal meg és elfelejtetnek igazságai, amelyeket cselekedett; de vérét a te kezedből kívánom meg.

21

Ha pedig te megintetted azt az igazat, hogy az igaz ne vétkezzék, és ő nem vétkezik többé: élvén él, mert engedett az intésnek, és te a te lelkedet megmentetted.

22

És lőn ott az Úrnak keze rajtam, és monda nékem: Kelj fel, menj ki a völgybe, és ott szólok veled.

....

27

Mikor pedig szólok veled, megnyitom a te szádat, és mondjad nékik: Így szól az Úr Isten; aki hallja, hallja, aki nem akarja, nem hallja, mert ők pártos ház.


Ajnálott olvasmány:

[link]

2013. jan. 22. 15:43
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Maximálisan egyetértek. Csak az a baj, hogy ha egy hitetlennek odalöksz egy oldalnyi igehelyet, attól nem fog megtérni. Ahhoz bizonyságtétel kell, nem pedig idézetek bemásolása.
2013. jan. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Jakab Apostolnak közönséges levele » 2. fejezet

17

Azonképpen a hit is, ha cselekedetei nincsenek, megholt ő magában.

18

De mondhatja valaki: Néked hited van, nékem pedig cselekedeteim vannak. Mutasd meg nékem a te hitedet a te cselekedeteidből, és én meg fogom néked mutatni az én cselekedeteimből az én hitemet.


Bölcs ember vagy te kedves válaszló!

Isten szeretete és igazsága vezessen utadon:)

2013. jan. 22. 16:04
 9/12 Molnár Sándorné ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Már irtam neked privátba is. Olvasom a sok idézetet amit beirsz. Teljesen igazad van mindenben. De mi a célod ezzel? Mert akik kérdeznek tőled szintén hogy miért irod ezeket, arra nem válaszolsz. Tehát mi a célod ezzel a beirással? Ha lehet erre térj ki bővebben. Üdv: Judit!

2013. jan. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves Molnár Sándorné!


Az a célom, hogy mindenki elgondolkodjon az írásokon...

Bölcsek és nem bölcsek egyaránt.

Nem tudni, hogy mikor jön el a gonosz, Istennek a nevében.

Habár most is itt van.


Nem vádolom az összes profétát, vallási vezetőt stb...

Nem célom.

Csak legyetek éberek! Mert az a legbölcsebb, legtanultabb embereket is becsapja...

2013. jan. 22. 18:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!