Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi vagy ki a pusztító utálatos...

Mi vagy ki a pusztító utálatosság?

Figyelt kérdés

Máté 24

"

15. Mikor azért látjátok majd, hogy az a pusztító utálatosság, amelyről Dániel próféta szólott, ott áll a szent helyen (aki olvassa, értse meg):

"



2013. jan. 30. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Ennek a próféciának nem egyszeri jelentése, illetve nem egyszer történik ilyen.

Az első a pusztító utálatosság:


Jézus arra figyelmeztette az embereket, hogy a várost, Jeruzsálemet körül fogják venni, és el fogják pusztítani (Lukács 19:43, 44). A legtöbb zsidó nem hallgatott rá. Tanítványai azonban megfogadták figyelmeztetését. Ennek eredményeként megmenekültek az i. sz. 70-ben bekövetkező szerencsétlenségtől.Mivel a városból hátra hagyva a javaikat a hegyekbe menekültek.


Modern kori „utálatosság”

Az I. világháború óta látjuk a nagyobb beteljesedését a Jézus által adott jelnek, melyet a Máté 24. fejezetében jegyeztek fel.

: „ A Népszövetség teljesen arra van beállítva, hogy a népet Istentől és Krisztustól elfordítsa, tehát egy romboló dolog, Sátán szerzeménye és Isten szeme előtt pusztító utálatosság.” Tehát 1919-ben megjelent „az utálatosság”. Idővel a Népszövetség átadta helyét az Egyesült Nemzetek Szervezetének.


A Jelenések könyve leírja, hogy a jövőben pusztító támadás éri a hamis vallást. A 17. fejezet ismerteti Isten ítéletét „nagy Babilon, a paráznáknak . . . anyja”, vagyis a hamis vallás világbirodalma felett. A kereszténység ennek szerves része, és azt állítja, hogy szövetséges kapcsolatban van Istennel. (Vesd össze: Jeremiás 7:4.) A hamis vallások, köztük a kereszténység is, már régóta törvénytelen kapcsolatot folytatnak „a föld királyaival”, de ez véget ér ezeknek a hamis vallásoknak a pusztulásával (Jelenések 17:2, 5).

2013. jan. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Értékes ***** válasza:
A pusztító utálatosság a római hadsereg volt. I.sz 70-ben állt ott a szent helyen, Jeruzsálemben, amikor elpusztította azt. Jeruzsálemet azért nevezték szent városnak, mert az volt Isten választott népének az imádati központja.
2013. jan. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, az első jelentése a Római hadsereg, egyébként pedig, egyetértek azzal, amit az #1-es leírt, jól mondta.
2013. jan. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a puszító utálatosság az lesz amit majd az Oltáriszentség helyére fognak tenni miután azt eltávolították a templomokból.


"Dán 11,31 - Megjelennek hadai: meggyalázzák a szentséges várat, megszüntetik a mindennapi áldozatot, és felállítják a vészt hozó undokságot."


A mindennapi áldozat a miséket jelenti (más olyan áldozat amit naponta mutatnak be nincs is tudtommal sehol máshol).

2013. jan. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez a pusztító utálatosság i. sz. 66-ban, Róma „ostromló seregeinek” formájában jelent meg, amelyek körülzárták Jeruzsálemet és aláaknázták a templom falait. „Az undorító dolog” ott volt, ahol nem kellett volna lennie.
2013. jan. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hogy kerül a címkébe Berzsenyi Dániel??? xD

(gondolom véletlen, de vicces :D)

2013. ápr. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Mi vagy ki a pusztító utálatosság?"


- A buta (ember)tömeg.

2013. ápr. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Az Illuminati.
2016. máj. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Fadekor válasza:

Modern kori utálatosság: COVID a vészt hozó utálatosság a templomokban megszüntette a mindennapi áldozatot.A sátán bélyegét kínálják az embereknek védelmül. A fenevad homlokra és kézre sütött bélyege a kényszerített oltásokat és az orron keresztül szinte a homlokig felszúrt teszt pálcákat jelentheti. Akik ezt választják a sátáni világot választják, a könnyebb élet reményében. De sajnos csalatkozniuk kell majd. 39 Aki meg akarja találni életét, elveszíti; aki azonban elveszíti értem életét, az megtalálja.


Gyújts fényt a sötétben!!! " BOB MARLEY "



4 Te meg, Dániel, zárd el ezeket a szavakat, pecsételd le a könyvet a végső időkig. Sokan eltévelyednek, és a gonoszság növekedni fog.” 5 Ekkor én, Dániel, azt láttam, hogy két más valaki is áll ott: az egyik a folyó innenső partján, a másik pedig a folyó túlsó partján. 6 Akkor megszólítottam azt a gyolcsruhába öltözött férfiút, aki a folyóvíz fölött állt: „Mikor lesz vége ennek a sok csodálatos dolognak?” 7 Erre a gyolcsruhába öltözött férfi, aki a folyóvíz fölött állt, jobbját és balját az égre emelte. S hallottam, amint megesküdött az Örökkévalóra: „Egy idő, két idő és egy fél idő múlva ez mind beteljesedik, akkor, amikor az az erő, amely a szent népet szétszórta, nem lesz többé.” 8 Hallottam ugyan a szót, de nem értettem, azért újra megkérdeztem: „Uram, hogy állunk ezekkel a végső dolgokkal?” 9 Így válaszolt: „Eredj, Dániel, mert el vannak zárva, és le vannak pecsételve ezek a szavak a végső időkig. 10 Sokat kiválasztanak, megtisztítanak és próbára tesznek, ám a gonoszok tovább folytatják gonoszságukat. A gonoszok közül senki se jut el a belátásra, de az értő szívűek meg fogják érteni. 11 Attól az időtől kezdve, amint megszűnik a mindennapi áldozat, és felállítják a vészt hozó undokságot, ezerkétszázkilencven nap lesz. 12 Boldog, aki bízni tud, és megéri az ezerháromszázharmincötödik napot.

2021. nov. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!