Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki Jézus? Túl rövid, a magyará...

Ki Jézus? Túl rövid, a magyarázatod hosszú

Figyelt kérdés

Hiszek Istenbe de nem értem ezt a Jézus dolgot. Tudom hogy fontos az Ő személyisége pl csak azért is mert nem csak rajta keresztül a Mennybe jutni.

Tudom is h Isten fia.

meghalt értünk...



2013. febr. 5. 12:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Jézus Krisztus Mennyei Atyánk elsőszülött Fia, és egyben a Megváltónk. Azáltal, hogy Ő meghalt és feltámadt értünk, lehetőségünk van megbánni a bűneinket, és így üdvözülhetünk.

Csak Őrajta keresztül lehet üdvözülni.

2013. febr. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Első válaszoló! Anélkül, hogy beléd akarnék kötni: Ha Jézus az elsőszülött, akkor ki a másodszülött? Miért ez a megfogalmazás?
2013. febr. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Kettes: mi, azaz az összes többi ember vagyunk az Ő további gyermekei.
2013. febr. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Jézus Jehova első teremtménye, ezért nevezi fiának, mert közvetlenül csak őt teremtette egyedül.

Utána már a többit, angyalokat, állatokat, embereket növényeket együtt hozták létre, vagy is Jehova a fiának adott olyan Isteni képességeket amivel közösen tudtak teremteni.

Jézust az égben nem Jézusnak hívták,ez a földi neve volt

Mivel Isten fia, ezért Ő az angyalok fejedelme, több fejedelem nincs a hűséges angyalok között, kivéve Sátánt és azokat az angyalokat akik hozzá csatlakoztak.

ezért is van az, hogy egyetlen ark angyalról ír a biblia, nem többről.


Ha Ádám és Éva ne csináltak volna hülyeséget, most senkinek nem jutna eszébe a mennybe menni, mert nem ezért teremtette a fizikai világot.

S ez ma is így van.

Jézus halála azt teszi lehetővé amit eredetileg tervezett a teremtő, hogy újra helyre áll a földön a fizikai világ teljes tökéletességében.

Ha nem ez lenne, akkor Isten tervét meghiúsíthatónak lehetne tartani.

Már pedig senki nem fogja ezt még egyszer meghiúsítani, és Jézus halálával a hűségesek túl élik a Jézus által mondott nagy nyomorúságot, az addig elhunyt szeretteink pedig ide a földre fogják az életüket vissza kapni, addig alszanak


Jézusnak hatalmas teher volt a vállán, hogy jogilag mindenben megfeleljen Ádám valamikori tökéletességének mértékére, egészen halálig. Csak egy kis hibát vétett volna, és Jehova nem fogadta volna el az áldozatot.


Ezért igen nagyot "alkotott" hogy nekünk jó legyen, Ő az egyedüli központi szereplője akaratának, mi másodlagosak vagyunk.

Jézus halálig tartó hűségén állt, vagy bukott volna az egész vita kérdés amit sátán felvetett.

2013. febr. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 eric_one ***** válasza:

A Fiú


A láthatatlan Isten képmása és egyszülött Fia, örökkévaló Isten, egy az Atyával. Minden teremtmény előtt született, a földi, mennyei dolgok és létezők őbenne, Általa és Érte állnak fenn. A Mindenható akaratának engedelmeskedve megüresítette magát, emberi természetet vett fel. A Szent Szellem által fogantatott, a szûz Máriától megszületett és itt élt a földön.


Mindenben hasonlóvá lett az emberhez, kivéve a bűnt. Földi életében és szolgálatában is engedelmes volt az Atyának, egészen a kereszthalálig. Ezért az Atya feltámasztotta őt a halálból, és dicsőséggel, tisztességgel koronázta meg, úrrá tette kezeinek minden munkája fölött, és a maga jobbjára ültette. "Ajándékozott Néki oly nevet, amely minden név fölött való, hogy Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és föld alatt valóké. És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére." Ő az új és örökkévaló szövetség szerzője, közvetítője az Atya és a világ között.

2013. febr. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Na de akkor ki született a jászolban?

Hogyhogy előbb, ez nekem totál új.

2013. febr. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

O MY GOD


Az előbb leírtuk, bár sok eltéréssel, de végül is egy a lényeg

Jehova amikor létre hozta a fiát,Mihálynak nevezte el, s mivel Ő egyben az angyalok egyetlen fejedelme, a hűségesek közül ezért mint Mihály arkangyalként élt.

amikor Ádám megcsinálta a butaságát, a Teremtő felette az angyalok sokasága előtt a kérdést,:

hogy ki az aki hajlandó lenne emberként megszületni, hogy Tisztázza Jehova nevét szuverenitását és az emberi utódok Ádám leszármazottai vissza kapják az örök élet reménységét,

Ő volt aki azt mondta az atyjának az Ézsaiás könyvében leírtak szerint, hogy "küldj engem, majd Én elvégzem a feladatot."

Amikor eljött az ideje, a fia életét átültette egy érintetlen Nő méhébe, hogy tökéletes emberként szülessen meg, egyenértékűen a valamikori Tökéletes Ádámmal.

Ezért is írja, azt, hogy ott hagyta a legnagyobb pozícióját, mint vezető fő angyal, és alacsonyabb rangban mint ember szülessen meg és élete végéig hűséges maradjon atyjához.

Jogilag így lehetett az emberiségnek reményt adni a változásra.


Kérdés, melyikünk mondana le magas beosztására a gyilkos emberek javára?

Ő megtette, és nagy áldozatot hozott Atyjával együtt, aki végig nézte, hogy a teremtményei akiknek életet adott, hogy kínozzák meg és ölik meg szeretett gyermekét.


Jehova ezzel az erővel mondhatta volna:

Ezekért? Nem adom a fiamat...

2013. febr. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
neeee Jehovások kérlek ne írjatok plízzzz bocsi
2013. febr. 5. 22:27
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Bocsi, nem vagyok Jehovás,

Annak az Istennek vagyok a tanúja, akinek ez a neve.

Jézus is erről az Istenről tanúskodott, ezért is írja a jelenések, hogy Ő volt az első Hű és igaz Tanú.


Nem haragszom, csak nem értem, mi rosszat írtam?

2013. febr. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Kapásból ajánlanám a wikit.

Másodszor pedig a katolikusok szerint:

Jézus eredeti neve Fiú. A Fiú az Atyától származik, A Szentlélek meg kettejüktől, és ők hárman egyek.

Együtt teremtettek mindent: az Univerzumot, az élőlényeket, mindent. Az ember bűnbe esett, amiért halál járt az eredeti törvény szerint. Aztán Jézus lejött a Földre, és megváltott minket, azaz megváltotta a büntetésünket: meghalt helyettünk.

Ezen kívül teljesen kinyilatkoztatta, amire szükségünk volt, az igaz tanításokat közölte velünk.

2013. febr. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!