Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia mit ír arról, hogy...

A Biblia mit ír arról, hogy mi forgatókönyv szerint élünk?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy előre meg van írva az életünk. Ez igaz állítás a Biblia szerint is vagy nem? Magunk formáljuk az életünket vagy azon az úton járunk ami meg van írva nekünk?

2013. febr. 7. 14:00
1 2
 1/12 anonim válasza:

Nem akarlak lelombozni, de a Biblia mai formájában csak a töredéke az eredetinek, ugyanis a Vatikán cenzúrázta, átalakította, kivágott belőle részeket. Ha kiderülne mi is volt az eredeti, teljes bibliában akkor összeomlana a keresztény vallás.

Én azt mondom, hogy próbálj meg minden napot a lehető legjobban megélni, és ne gondolkozz azon, hogy mi formáljuk-e az életünket, vagy csak bábok vagyunk.

2013. febr. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
11%
Az egész Biblia azért íródott, hogy a szabad döntéseinket segítse, hogy támpontot adjon, hogyan irányítsuk az életünket. Szerintem adott a válasz a kérdésedre. Ha előre meg lenne minden határozva, felesleges lenne a Biblia.
2013. febr. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 munyamunya ***** válasza:
35%

""Tudom Uram, hogy az embernek nincs hatalmában az ő útja, és egyetlen járókelő sem teheti, hogy irányozza a maga lépését!"" (Jer.10:23)


""Az embernél vannak az elme gondolatjai; de az Úrtól van a nyelv felelete. Minden útai tiszták az embernek a maga szemei előtt; de a ki a lelkeket vizsgálja, az Úr az! Bízzad az Úrra a te dolgaidat; és a te gondolatid véghez mennek. MINDENT TEREMTETT az ÚR az ő maga czéljára; az ISTENTELENT IS a büntetésnek napjára."" (Péld.16:1-4)


""Mert bizony egybegyűltek a te szent Fiad, a Jézus ellen, a kit felkentél, Heródes és Ponczius Pilátus a pogányokkal és Izráel népével, Hogy véghezvigyék, a mikről a te kezed és a te tanácsod ELEVE ELVÉGEZTE volt, hogy megtörténjenek.""(Apcsel4:27-28)


""Mert mikor még meg sem születtek, sem semmi jót vagy gonoszt nem cselekedtek, hogy az ISTENNEK kiválasztás szerint való VÉGZÉSE megmaradjon, NEM cselekedetekből, hanem az elhívótól, Megmondatott néki, hogy: A nagyobbik szolgál a kisebbiknek. Miképen meg van írva: Jákóbot szerettem, Ézsaut pedig gyűlöltem."" (Róma9:11-12)


""És a király /Roboám/ kemény választ adott a népnek, megvetve a vének tanácsát, a melyet adtak vala néki; És szóla nékik az ifjak tanácsa szerint, mondván: Ha az én atyám megnehezítette a ti igátokat, én még nehezebbé teszem azt; ha az én atyám ostorral fékezett titeket, én skorpiókkal ostorozlak benneteket. És nem hallgatá meg a király a népet; mert ezt AZ ÚR FORDÍTOTTA EKKÉNT, hogy megerősítse az ő beszédét, a melyet szólott volt az Úr a Silóbeli Ahija által Jeroboámnak, a Nébát fiának."" (1Kir.12:13-15)


""Az Úr pedig monda Mózesnek: Lásd, Istenévé teszlek téged a Faraónak, Áron pedig, a te atyádfia, szószólód lészen. Te mondj el mindent, a mit néked parancsolok; Áron pedig, a te atyádfia mondja meg a Faraónak, hogy bocsássa el Izráel fiait az ő földéről. ÉN PEDIG MEGKEMÉNYÍTEM a Faraó szívét és megsokasítom az én jeleimet és csudáimat Égyiptom földén."" (2Móz.7:1-3)


""Az embernek elméje gondolja meg az ő útát; de AZ ÚR IGAZGATJA annak járását."" (Péld.16:9)


""Mint a vizeknek folyásai, olyan a királynak szíve AZ ÚRnak kezében, valahová AKARJA, oda HAJTJA azt! ""(Péld.21:1)


""Mert az Úrnak szemei előtt vannak mindenkinek útai, és minden ösvényeit Ő RENDELI."" (Péld.5:21)


""Eljöve pedig az Isten embere ő hozzá, mondván: Oh király! ne menjen el te veled Izráel serege, mert az Úr nem lesz Izráellel, Efraim minden fiaival. Ha nem hiszed, ám menj el, készülj a viadalhoz; de megver az Isten téged az ellenség előtt; mert az Isten hatalmában van mind a segítség, mind a megveretés. /.../ De Amásia nem nyugodhatott, MERT ISTEN ELVÉGEZTE vala, hogy az ellenség kezébe adja őket, mivel az Edomiták isteneit keresték."" (2Krón.25:7-8, 20)


""és ekképen helyreállíttatott az Úr házának szolgálata. Örvendeze azért Ezékiás és ő vele az egész gyülekezet, hogy az ISTENT erre hajlandóvá TETTE a népet; mert hirtelen történt ez a dolog. /.../ Júdában is ezt cselekedé az ISTENnek keze, ADVÁN beléjök egy akaratot, hogy engednének a király parancsolatjának és a fejedelmekének az Úr beszéde szerint."" (2Krón.29:36, 30:12)


""Én bizony tudom, hogy nagy az Úr, és a mi Urunk minden istennél különb. Mind megteszi az Úr, A MIT AKAR: az egekben és a földön, a vizekben és minden mélységben."" (Zsolt.135:5-6)


""Most lássátok meg, hogy én vagyok, és nincs Isten kivülem! Én ölök és elevenítek, én sebesítek és én gyógyítok, és nincs, a ki kezemből megszabadítson.""


""Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, a ki mindezt cselekszem!""


Nagyjából ez a bibliai gondolkodásmód.

2013. febr. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
19%

Kedves harmadik válaszoló, ez sajnos a Biblia abszolút kiforgatása. Vagy szerinted csak robotok vagyunk, akiknek Isten bizonygatja az igazát? Szerinted mi az élet értelme és mi lesz utána?


Most fáradt vagyok, neked kielemezni ezeket az igéket, de ha az egész könyvet megnézed, akkor nincs olyan, predesztináció, hanem szabad akaratod van.


Nem is azért írtam neked, hogy megtérítselek. De itt hánytam el magam és nem bírtam megállni, hogy ne írjak.


"Mindent teremtett az Úr az ő maga céljára; az istentelent is a büntetésnek napjára."


Ezt nem úgy kell érteni, hogy bűnösöket teremtett azért, hogy kinyírja majd őket és kiélje magát vagy a jóknak a hasznára legyenek (akiik ugye robotok).


Hanem úgy, hogy minden ő teremtett. A bűnös embert is. De ettől még a bűnt ők választották.


bocsi, hogy beleszóltam. De felfordult a gyomrom:)

2013. febr. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A kérdező most mégis mit gondoljon? Egyébként szerintem is mindenkinek meg van a saját akarata. Esetleg az Úr ebben tud segíteni ha akar és az jó, de nem ő irányít minket mint egy bábot. Ha így lenne, akkor előre megírná ki mikor tér meg, stb, annak nem sok értelme lenne. Persze lehet, hogy csak nekünk embereknek lenne értelmetlen, Istennek pedig pont ez lenne az értelmes, de... Na mindegy. Ezt lehetne még kontrázni.
2013. febr. 7. 15:51
 6/12 munyamunya ***** válasza:

4-es válaszoló!


Másolok egy korábbi válaszomból:


A Krisztust is, és a hívőket is Isten rendelte el kiválasztottságra még mielőtt a világ meg lett alapítva. Ebbe nekünk semmiféle beleszólásunk nincsen, méghozzá azért, hogy senki ne dicsekedhessen.

""Mert kegyelemből tartattatok meg, HIT által; és ez NEM TŐLETEK van: Isten ajándéka ez; NEM cselekedetekből, hogy senki ne kérkedjék."" (Ef.2:8-9)


""Áldott legyen az Isten, a mi Urunknak, Jézus Krisztusnak Atyja, a ki megáldott minket minden lelki áldással a mennyekben a Krisztusban, A szerint, a mint magának kiválasztott minket Ő benne a világ teremtetése előtt, hogy legyünk mi szentek és feddhetetlenek Ő előtte szeretet által, Eleve elhatározván, hogy minket a maga fiaivá fogad Jézus Krisztus által az Ő akaratjának jó kedve szerint,"" (Ef.1:3-5)


És nem csak a választás van Istentől, hanem minden megtérést követő cselekedetünk is, semmit sem tehetünk magunktól, még imádkozni is csak a Szellem által tudunk: ""mert Isten az, aki munkálja bennetek mind az akarást, mind a cselekvést az ő tetszésének megfelelően."" (Fil.2:13)

""Mert az Ő alkotása vagyunk, teremtetvén Általa a Krisztus Jézusban jó cselekedetekre, a melyeket előre elkészített az Isten, hogy azokban járjunk."" (Ef.2:10)

""Hasonlatosképen pedig a Lélek is segítségére van a mi erőtelenségünknek. Mert azt, a mit kérnünk kell, a mint kellene, nem tudjuk; de maga a Lélek esedezik mi érettünk kimondhatatlan fohászkodásokkal."" (Róm.8:26)


Egyedül Istennek van szuverén, mindenek felett álló akarata, amit véghez is visz ígérete szerint pl. a hívőkben: ""Meg lévén győződve arról, hogy a ki elkezdette bennetek a jó dolgot, elvégezi a Krisztus Jézusnak napjáig:""(Fil.1:6)


Vagy kétségbe vonjuk ezt a kijelentést? Nem biztos, hogy Isten eljuttatja a választottakat a bevégzettségre? Szerintem biztos. Ha pedig ez bizonyosság, akkor minden másban is az az igazság, hogy az Isten akarata megy végbe és nem a miénk, sem semmi más teremtményé.


A jó és rossz közti választás sem a mi döntésünk, hanem már előre el van rendelve, ahogy látjuk Izsák és Jákob esetében, méghozzá nem tettek alapján, pusztán Isten választása szerint. A rossz megismerése inkább arra indít bennünket, hogy még jobban csodáljuk Isten tökéletes jóságát, és jobban szeressük Őt.


Az élet értelme az, hogy megismerjük az Egyedül Igaz Istent, és az Ő Felkentjét, megértsük, hogy mi a Teremtő akarata és célja: hogy Isten legyen minden mindenben, és ehhez szabjuk a saját gondolkodásmódunkat (mert ez az egyetlen dolog, amit befolyásolni tudunk).

2013. febr. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A biblia nem megírt forgató könyv, mert nincs eleve elrendelés, mint ahogy írták, szabad akarattal rendelkezünk.


A Bibliai forgató könyv pedig kizárólag Istenre vonatkozik, mert azért íratta le, hogy ne hagyjon kétséget a felől, amit elhatározott azt véghez viszi.

Igen ebben az értelemben saját magának elgondolt egy "forgató könyvet" s ahhoz ragaszkodik


hogy mi ebből mennyire vesszük ki a részünket, vagy mit teszünk, mit gondolunk az egyénre van szabva.

S ezt jel gyanánt íratta le az embereknek, hogy ne érje váratlanul az embereket, és ne mondják nem lettek figyelmeztetve nyomatékosan, hogy változtassanak.

2013. febr. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Megsértődtem, mert nem azt írtad, hogy kedves négyes válaszoló :DDD

Na jó nem, csak vicceltem.


"Az élet értelme az, hogy megismerjük az Egyedül Igaz Istent, és az Ő Felkentjét, megértsük, hogy mi a Teremtő akarata és célja: hogy Isten legyen minden mindenben, és ehhez szabjuk a saját gondolkodásmódunkat (mert ez az egyetlen dolog, amit befolyásolni tudunk)."


Te most leírtad azt, hogy szabad akaratunk van, de Isten nélkül nem megyünk semmire. Amivel teljesen egyet tudok veled érteni.


De azt te sem gondolhatod komolyan, hogy aki jó ember, Isten útján jár, az meg lesz bűntetve. Vagy direkt bűntetésre hozott létre embereket...


Én inkább úgy fogalmaznék, hogy Istentől függünk és az Istentelenség megöl.


De ahogy gondolod. Én úgy alapból nem hiszem el a dolgokat amiket beszoktak másolni emberek. Akkor sem, ha a Bibliából van. Csak ha utána jártam.


Ha a predesztináció igaz lenne, akkor kb. semmit sem kellene csinálnuk, mert már minden eldőnt vagy úgy sem rajtunk múlik. Ez felelősség hárítás.

De mikor dőlt volna el minden? Angyalok voltunk tán?

És az élet egy másik élet következménye most?


Nem hiszem. Teljesen mást ír a Biblia. Hogy a hit halott cselekedet nélkül, hogy tegyün jót, kövessük Jézust stb...

Több 100x ez van írva, az ószövetségben is, hogy mit kell tenni.

Nem hiszem, hogy az egész egy bohockodás, színjáték, hogy mi önigazolást kapjunk Istennel együtt.


Abban is egyetértek veled, hogy Isten ismeri a lelkünket és a szívünket és neki van joga ítélni.

De nem lenne logikus, hogy ítéletre teremtsen. Nem lenne tisztességes. Nem azért mert félek ettől, hanem ilyen Istenre nekem nem lenne szükségem.

Tudom, mi nem ismerhetjük Istent teljesen, mert hatalamsabb nálunk. De én atyámnak tekintem és nem egy meggondolatlan pszichopata zsarnok politikusnak.


Mindegy. Én bízom Istenben. Úgy sem az van, amit mások mondanak:)


Nem veled van problémám. Az sem lenne baj, ha mást gondolsz, mint én.

De a predesztinációt nem tudom elfogadni. Ha van is, sokkal valószínűbb, hogy nem úgy ahogy gondoljuk és van mögötte valami, ami nem világos.


A lényeg akkor is egy. Úgy élni, ahogy Jézus tanított.

2013. febr. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Így van, pontosan ahogy a kedves tanú írta. (y)
2013. febr. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Meg abban is biztos vagyok, hogy Isten megadja mindenkinek a lehetőséget a választásra a saját képességeit figyelembe véve.
2013. febr. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!