Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliában hol vannak az imák?

A Bibliában hol vannak az imák?

Figyelt kérdés
Egy helyen vannak vagy szétszórva?

2013. febr. 7. 19:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Inkább az utóbbi.


A Miatyánk van benne két helyen szóról szóra úgy, ahogy a templomokban hallottam eddig.

De sok ima csak úgy kútfejből van.

A Miatyánknak sem az a lényege, hogy ledaráljuk 100x, hanem a tartalmán való elgondolkodás és egyetértés.

2013. febr. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 poet1 ***** válasza:
Szétszórva, de pl. Zsoltárokban rengeteg az ima,de van még máshol is,pl Mózesnél, sámuelnél, az evangéliumokban stb
2013. febr. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Máté evangélioma 6:9-13


Ti azért így imádkozzatok: Mi Atyánk, ki vagy a mennyekben, szenteltessék meg a te neved;

Jőjjön el a te országod; legyen meg a te akaratod, mint a mennyben, úgy a földön is.

A mi mindennapi kenyerünket add meg nékünk ma.

És bocsásd meg a mi vétkeinket, miképpen mi is megbocsátunk azoknak, akik ellenünk vétkeztek;

És ne vígy minket kísértetbe, de szabadíts meg minket a gonosztól. Mert tiéd az ország és a hatalom és a dicsőség mind örökké. Ámen!

2013. febr. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mert ha megbocsátjátok az embereknek az ő vétkeiket, megbocsát néktek is a ti mennyei Atyátok.

Ha pedig meg nem bocsátjátok az embereknek az ő vétkeiket, a ti mennyei Atyátok sem bocsátja meg a ti vétkeiteket.


Máté 6:14-15


És mikor imádkozva megállotok, bocsássátok meg, ha valaki ellen valami panaszotok van; hogy a ti mennyei Atyátok is megbocsássa néktek a ti vétkeiteket.


Márk 11:25

2013. febr. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az első hozzá szólóhoz.


ezek az imák csak mintául szolgálnak

Ezeket emberek írták, vagy is a saját imáikat írták le ihletés alatt.

A teremtő az egyénre kíváncsi nem a mások által megfogalmazott szavakra, amúgy is tudja mi van a szívünkbe. Az nem Én vagyok


Az ima jelentése= tisztelet teljes beszélgetés a teremtővel.

El tudod képzelni, hogy előre leírom a legjobb barátomnak, hogy mit fogok mondani, vagy megkérek másokat, hogy helyettem mondják el?

Vagy eltudom magam is mondani, nem vagyok másra szorulva.


Jehova Te rád kíváncsi nem másokra.

2013. febr. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Így igaz.


Annyit tennék hozzá, hogy magyar vagyok és magyarul imádkozom, ezért a Teremtőt magyarul, magyar nyelven Istennek és nem héberül Jehovának hívom.

2013. febr. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok Jehova tanúja, de egy ilyen tanú már felvilágosított, hogy Jehova (héberül JHVH) neve több helyen is szerepel a Bibliában és tény, hogy minél régebbi Bibliát veszek a kezembe annál több helyen szerepel Jehova mint Isten neve. Van itthon egy nagyon régi Károli Bibliánk, abba viszonylag sok helyen szerepel Jehova mint Isten neve. Az újabb online és egyéb bolti Bibliákban viszont csak egyetlen helyen találtam. Nem tudom, hogy ez miért van, de egyelőre nem is foglalkoztat ez a kérdés.
2013. febr. 7. 22:34
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves válaszoló.


az Isten szó nem név, hanem a Teremtő titulusa, címe, mint az Orbán Viktornak sem az a neve, hogy Miniszter Elnök.


A Jehova a tulajdon neve, ezzel is megkülönbözteti magát a többi hamis Istenektől.

s érdekes, de milyen szomorú lenne, ha a hamis, nem létező Isteneknek van nevük, és nem Istennek hívják hanem pl:

Zeusznak, Baálnak, Sívának, stb, és az emberek megtisztelik ezeket a nem létező Isteneket azzal, hogy a nevükön szólítják, akkor mennyivel inkább a Mindenható teremtő Istennek nem járna ez a tisztelet?

Jézus használta ezt a nevet, ha hiszik ha nem.

Még az ellenségnek is van neve: Sátán

Jézus pedig e világ Istenének nevezte Sátánt, tehát átvitt értelemben Sátán is egy "isten"

A teremtőnek meg eltitkoljuk és annyi tiszteletet sem kap amennyit ezek a nemlétező hamis istenségek.


ezen el lehetne gondolkodni.

2013. febr. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szenteltessék meg a Te neved.


Mikor lehet valakinek a nevét szentnek nyilvánítani?


Akkor ha minden vád alól tisztázva van és bebizonyosodik, hogy nincs semmi hiba sem a viselőjében.

Jehova nevét vád érte Sátán részéről és bemocskolta azt.

Úgy lesz Isten neve szent illetve akkor lesz a neve megszentelve, ha bebizonyítja, hogy nem igazak a vádak amivel rágalmazzák.

Mi pedig Tanúskodunk ezen név mellett tetteinkkel életünkkel szavainkkal, hogy amit Sátán állít Istenről az hazugság.

ekkor mi is hozzá járulunk a nevének megszenteléséhez.

Ha nem akkor a másik felet támogatjuk.

2013. febr. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!