Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Baptista fiatalok esküvőjére...

Baptista fiatalok esküvőjére és az azt követő szeretetvacsorára vagyok hivatalos. Mi a szokás a baptista hívőknél?

Figyelt kérdés
Nem vagyok családtag csak barát, tiszteletből mégis a családtagoknak fenntartott helyre szól a meghívóm. Azt tudom, hogy szokás köszönteni az ifjú párt, mit kell ilyenkor mondani, ha szükséges egyáltalán, illik e vinni, milyen nászajándékot? Meg kell-e kérdezni a fiatalokat, vagy rám van bízva?

2013. febr. 9. 11:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Én egyszer voltam baptista esküvőn vendégként. Nem ismertem előtte, hogy náluk, hogyan zajlik ez az esemény. Igazából nem éreztem magam rosszul. A szertartást nagyon hosszúnak tartottam és nagyon hangos volt a zene, de miután végigültem, elkezdődött a kajálás, ami nagyon változatos volt, rengeteg étel, sütemény volt. Táncolás, mulatás nem volt. A felnőttek beszélgettek, a gyerekek rohangáltak, úgy emlékszem volt alkohol, de nem volt az a nagy ivászat. Nem túl későn mindenki hazament. Összegezve, egy kis ücsörgés után, egy jó kajálás. Az a kifejezett szektás érzésem sem volt. Vacsoránál teljesen hétköznapi témákról beszélgettek az emberek.

Menyasszonytánc és ehhez hasonló dolgok nem voltak Szerintem náluk nem is nagyon szokás pénzt adni a barátoknak. Én egy tárgyi ajándékot vittem, amit egy megfelelő pillanatban átadtam.

2013. febr. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én baptista vagyok és voltam már pár menyegzőn életemben. :)

Azt mondanám, hogy mindegyik más valamilyen módon. Az ifjú párt koránt sem mindenki szokta köszönteni, csak aki szeretné. Ilyenkor általában egy bibliai idézetet szoktak mondani és pár jókívánságot ehhez kapcsolódóan. A gyülekezet részéről mindig köszönti valaki őket, a családtagok, barátok közül aki szeretné - általában a hívők.

Nászajándék az ugyanolyan kérdés mint más esküvőkön. Mi általában akkor adtunk, ha közelebbi barát volt az illető aki meghívott a vacsorára is (ha volt ilyen), de ez tudtommal a legtöbb helyen így szokás hittől függetlenül.

A nászajándék/pénz kérdés megint csak az ifjú pártól függ ők mit szeretnének. Ha olyan emberek akik már régebb óta nem a szülőkkel élnek akkor jobb a pénz, hiszen sok mindenük lehet már. Találkoztam már ezzel, mikor a fiatalok évek óta albérletben éltek természetesen külön-külön ezért nem hogy szükségük nem volt semmire, de volt amit el is kellet ajándékozni, mert 2 mosógép, 2 mikró stb... kissé felesleges.

Hogy a szertartás milyen hosszú, milyen zene van stb... az gyülekezettől függ.

Az, hogy van -e utána külön vacsora a rokonoknak, barátoknak vagy csak egy állófogadásra emlékeztető szeretetvendégség az változó, kinek mire telik.

Ha kérdésed van írj nyugodtan megpróbálok válaszolni

2013. febr. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én nem voltam még ún. menyegzőn, de barátaim baptisták, ők mesélték milyen. Az imaházbeli szertartás egy átlag ember számára hosszú. Náluk is van vacsora, sok helyen étteremben tartják, de az imaházak mellett is működik ebédlő. Tánc és világi zene tilos. Egyházi énekeket énekelnek, ún. keresztény rock zene is előfordul. A fiatalok részére vannak érdekes társasjátékok, ezek túlnyomórészt bibliai témájúak. Van olyan is ahol pl. be kell bizonyítani, milyen férj- ill. feleség válik a fiatalokból. Rétesnyújtás, favágás. Háztartási eszköznek, vagy valami vallásos témájú ajándéknak örülnének.
2013. febr. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Eszembe jutott, a régi hívők menyegzőjénél nem használtak világias elemeket. Menyasszonyi ruha, koszorúslányok, csokor, díszítés hiányzott. Ismerőseim a 70-es években egy vasárnapi istentisztelet keretében házasodtak. A 19 éves menyasszony fekete dzsörzé ruhát viselt, feje be volt kötve. Szokás volt, hogy a férjes asszony nem járhatott fedetlen fővel. Utána csak egy szerény ebéd következett a szülőknél.
2013. febr. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Még valami: A baptisták nem fogyaszthatnak szeszes italokat. A menyegző utáni vendégségben is csak üdítőt szolgálnak fel. Előfordult már olyan, hogy a világi vendégek alkoholt csempésztek be magukkal. Berúgtak és ordenáréan viselkedtek.
2013. febr. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Régen voltam egy baptista esküvőn. Már nem sokra emlékszem. Azt tudom, hogy a nőknél a szoknya még télen is nem épp kötelező, de elvárják. Tánc, mulatság nincs. Vetélkedő volt az ifjú pár részéről, hogy mennyire ismerik egymást, kérdéseket tettek fel, olykor provokatívat. Érdekes volt.

Tudom, hogy volt egy kérdés, hogy mi a kedvenc fogkrém márkája a másiknak. Felelet tesco gazdaságos.

Rengeteg, és bőséges volt az étel, ital. Alkohol nélkül.

2013. febr. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lakott a közelünkben gyerekkoromban egy baptista család. Volt négy lányuk. Az asszonyok szoknyában és mindig bekötött fejjel jártak, nem volt tévéjük, de esténként zenéltek (hegedű, harmónium) és egyház énekeket énekeltek, nem ittak, nem dohányoztak. Nálunk láttak a lányok először életükben tévét. Nagyon józan életet éltek, a nagylány esküvője is egyszerű volt.
2013. febr. 12. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bekötött fej? Tévé nélküli élet? Lehet, hogy annál az egy személynél jelentkezett ez biztos!

6 évig jártam baptisták közé, ilyeneket nem tapasztaltam, szóval nem létezik.

2013. febr. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A régi világban úgy éltek, de most már sokkal modernebbek. Néznek tv-t, természetesen kiszelektálják a nem odaillő műsorokat. Divatosan, sokszor nadrágba is öltöznek. Festett haj, diszkrét smink, ékszerek megengedettek. A nazarénusok élnek így.
2013. febr. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Ez még az 1960-as években volt, akkor sokkal zártabb életet éltek, mint ma. De már akkor ki akartak szabadulni a zártságból a fiatalok.
2013. febr. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!