Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi volt az ami elinditotta a...

Mi volt az ami elinditotta a keresztényüldözést az I. szban?

Figyelt kérdés
Az érdekelne,hogy Isten vagy Jézus miat indult el. Felkeltette a figyelmemet az a jelenség ami mostanába zajlik itt a GYK n,hogy Jehova Tanúi azt állitják,hogy ök az üldözöttek mivel ök a kiválasztot követők. De amit látok egészen más képet tár fel elöttem. Hisz ök nem igazán istenítik Jézust,akkor Jehova lenne az aki miatt üldözték a keresztényeket? Értelmetlen...

2013. febr. 11. 02:58
 1/4 anonim ***** válasza:

A keresztényeket tuti nem a keresztény Isten kívánsága alapján üldözték. Inkább a keresztény Isten miatt.

Nem értem a tanúk hogy jönnek ide?

2013. febr. 11. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 netbakter ***** válasza:
100%

Legelőször Róma felgyújtása 64-ben. Néró a keresztényekre fogta az egészet.

másodszor: a keresztények megtagadták Róma isteneit, és elutasították a császár vallásos tiszteletét is, tehát államellenes bűncselekményt követtek el.

2013. febr. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz.


a keresztényeket nem csak a rómaiak üldözték hanem mindenki más akinek a világi politikai vagy egyéb érdekeit nem támogatták.

Már pedig Josefus Flávius Történész leírta, hogy gyakran érte támadás a keresztényeket, mivel sem katonának nem álltak, sem egyéb politikai nacionalista ügyekben nem voltak hajlandóak bele avatkozni.A Rómaiak ezért aztán nem sok hasznát vették a keresztény férfiaknak akik nem voltak hajlandóak embert ölni.


Jelenleg nincs hatalmas üldözés Jehova tanúi ellen Magyar országon.

Az még nem üldözés, hogy nem értenek egyet velük.

Az tény hogy sok sérelem bántás éri őket azért mert nem akarják Jézust egyenlően imádni vagy elfogadni atya Istenként is.

És sok iskolában munkahelyen néha megaláztatásoknak vannak kitéve azért mert nem vesznek részt bizonyos keresztény ellenes tevékenységekben./sztrájkok, ünnepek, megmozdulások stb/

Nem értelmetlen.


(János 15:21) 21 De mindezt az én nevem miatt művelik majd veletek, mert nem ismerik azt, aki küldött engem.


a vers azt jelenti, hogy Jézus miatt abban az értelemben üldöznek mert nem ismerik el az atyát aki Jézust elküldte, és azt pedig mindenki tudja ki az Atya.

De aki nem fogadja el az atyát az olyan mint ha Jézust is üldözné.

2013. febr. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Már Róma felgyújtása előtt is üldözték őket. Nem kell, hogy feltétlenül oka legyen, aki más, azt szokták üldözni.
2013. febr. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!