Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliában le vannak írva az...

Netbakter kérdése:

A Bibliában le vannak írva az első egyházalapítók nevei is? Pl. : a Kopt-, Görög-, Pravoszláv-, ortodox-, római-kereszténységé.

Figyelt kérdés
2013. febr. 11. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Már hogy lenne?
2013. febr. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen minden egyház az apostolokig vezeti vissza magát, szóval elvileg igen. Valójában ezeknek az egyházaknak a differenciálódása az utolsó bibliai írás befejezése után évszázadokkal történt.
2013. febr. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Bocsi! Rosszul tettem fel a kérdést. :(


A Bibliában (ÚjSz.) szerepelnek azok nevei (apostolok, evangélistát,...) akik később egyházat alapítottak?

2013. febr. 11. 14:48
 4/6 titak ***** válasza:
Márk: A Kopt ortodox egyház megalapítója. Ezt később a római pápa "ki/megtagadta".
2013. febr. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 KZitus ***** válasza:

Szia!

Igaza van az első válaszadónak.

Az egyetlen keresztény vallásalapító Jézus Krisztus. Csak az a keresztény vallás illetve életút elfogadható Isten előtt, amely megegyezik Krisztus tanításával. Ő mintát hagyott nekünk. Sem jobbra, sem balra nem térhetünk le úgy, hogy az továbbra is Istennek tetsző legyen. Ezt az utat nevezte Jézus "keskenynek", és azt is mondta, hogy kevesen találják meg. Péter apostol azt írta erről: "Valójában erre a pályára hívtak el titeket, mert a Krisztus is szenvedett értetek, MINTÁT HAGYVA NEKTEK, hogy SZOROSAN KÖVESSÉTEK A NYOMDOKAIT" (2Péter 2:24)


Jézus felkészítette a tanítványait arra,hogy az igazságért üldözni fogják őket, sőt meg is ölik némelyeket. Bekövetkezett. Azok a nevek, amelyeket említesz a kérdésedben, egyáltalán nem szerepelnek a Bibliában, mert tanításaikkal együtt nem sok közük van a Biblia tanításához.

Lehet, hogy arra gondolsz, mindannyian a Bibliára alapozzák tanításaikat. Ez így van. Sátán amikor megkísértette Jézust, szintén a Bibliából idézett, persze nem Jézusra vonatkozó próféciát.

Jézus sokszor utalt arra a tanítványainak, hogy tanítását egyéni célokra (például vallások létrehozására) fogják felhasználni. Egy alkalommal, amikor a mi időnkről beszélt, ezt mondta: "Vigyázzatok, hogy senki ne vezessen félre titeket, mert sokan jönnek majd az én nevemben, és azt mondják :'Én vagyok a Krisztus' és sokakat félrevezetnek". Máté 24:4,5 Szerinted mennyire van ez ma beteljesedve?

Ha sorba állítanád a kopt, görög, római, pravoszláv, ortodox, református papokat és megkérdeznék őket ki Krisztus igaz követője? Melyik ismerné be, hogy hát ő nem egészen úgy teszi a dolgát ahogy Jézus elvárná tőle?


Jézus véleménye róluk sok ezer éve ott van a Bibliában, de a papok úgy tesznek, mintha nem lenne ott. Jézus azt mondta nekik:" Ez a nép ajkával tisztel engem, de a szíve messze eltávolodott tőlem. HIÁBA IMÁDNAK ENGEM, MERT TANOKKÉNT EMBEREK PARANCSOLATAIT TANÍTJÁK". (Márk 7:6,7)

Függetlenül attól, hogy állítása szerint kit imád egy csoport, imádatuk hiába való, ha emberi tanításokhoz ragaszkodnak Isten ihletett Szava helyett.

2013. febr. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az Egyház istené.Név , mint alapító , nincs sehol a Bibliában,csak egyházatyáké.
2013. febr. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!