Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent számodra imádni a...

Mit jelent számodra imádni a mindenható Istent? Miben nyilvánul meg az imádatod? Hogyan imádod?

Figyelt kérdés
Nincs Isten, és hasonló válaszokra, köszönöm nem vagyok kíváncsi!
2013. febr. 17. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy életforma. Minden cselekedetemben megnyilvánul a hitem. Nem lehet olyan választ adni erre a kérdésre, hogy "az imádatom abban nyilvánul meg, hogy ezt és ezt teszem". Hacsak nem úgy, hogy mindig igyekszem jól, erényesen, becsületesen élni.
2013. febr. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 yuda ***** válasza:

Imádás egy lelkiállapot, pontosabban szellemi állapot, ami Isten jelenlétében van-ugyanakkor konkrét testhelyzetet is jelent. Meghajlás, leborulás.

Nézzünk néhány igét:


1Móz 24:26 Meghajtá azért magát az ember, és imádá az Urat.


1Móz 24:48 Meghajtván azért magamat, imádám az Urat, és áldám az Urat...


Az ördög is tisztában van ennek a jelentőségével, sokszor jobban, mint maguk a keresztények:

Máté 4:9 És monda neki: Mindezeket neked adom, ha leborulva imádsz engem.


-és még egy:

Isten Szellem és az ember legmagasabb kifejezési formája Őfelé, az imádás, de ez csak és kizárólag szellemben és igazságban történhet.

Ján 4:24 Az Isten lélek: és akik őt imádják, szükség, hogy lélekben és igazságban imádják.


Kíváncsi lennék, ki értette amit írtam, pedig ennek alapvető és lényeges gyakorlatnak kellene lennie?! :)

2013. febr. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező


Istent imádni azt jelenti, hogy hódolattal tiszteljük őt, és szent szolgálatot végzünk neki. Ha ki akarnád mutatni tiszteletedet egy hatalmas uralkodónak, valószínűleg minden erővel azon fáradoznál, hogy szolgáld őt, és azt tedd, ami tetszeni fog neki. Így hát biztos, hogy tetszeni akarunk Istennek. Ezért ahelyett, hogy csak azt mondanánk, „nekem megfelel a vallásom”, inkább tennünk kell róla, hogy az imádatunk megfeleljen Isten követelményeinek.


Nos vegyük Jézust mint példa képet.

Jézus nem a maga kedvében Járt, hanem mindent úgy tett ahogy az Atyja parancsolta, még akkor is ha ez esetleg kellemetlen, kényelmetlen is.

Jézus elmondta hogyan kéri a teremtő az imádatot, ami aktivitást kíván, nem elég külső szemlélődőnek lenni.


Nem csak puszta szavakkal hanem megfelelő tettekkel is.

Jézus Urunk parancsot adott, és az apostolok is leírták, mit kell tennie a keresztényeknek hogy egységesen az imádatban részt vegyenek.

Rendszeresen hirdetem Isten királyságának jó hírét:

Máté 24:14 Máté 28:19,20.

Rendszeresen járok gyülekezetbe Zsidók(Héberek) 10:24-25.

Segítséget nyújtok a rászorulóknak nem csak gyülekezeten belül, hanem más embereken is. Ha tudok anyagilag, de szellemileg, érzelmileg is.

S minden ami bibliai alapelveken nyugszik igyekszem betartani, hogy az imádatom tiszta, és elfogadható legyen:

ezért,

nem paráználkodom, nem dohányzom, nem veszek részt világ politikai és egyéb társadalmi dolgaiban mert nem Isten királyságát és annak királyát Jézust támogatja.

Stb.

2013. febr. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocsánat az egyik lényeges lemaradt .

Rendszeresen beszélgetek, Égi Atyámmal, megváltóm, Jézus nevében. Vagy is imádkozom.

2013. febr. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Mit jelent számodra imádni a mindenható Istent? Miben nyilvánul meg az imádatod? Hogyan imádod?"


A szentségimádáson, szentmiséken és a napi imákban (főleg a dicsőítő imákkal, énekekkel).

Az imádás szerintem azt jelenti hogy csak Őt tulajdonítom Istenemnek, minden mástól igyekszem megszabadulni ami túlzott kötődést jelenthetne. (pl. alkohol, tv, szerencsejáték, pénz, hatalom, vagy egyéb függőségek)

És azt is jelenti hogy Istent jobban szeretem mint bármi vagy bárki mást. Ezt elég nehéz megtenni de ha az ember úgy szereti a rokonait, ismerőseit hogy rajtuk "keresztül" vagy bennük is Istent szereti akkor ez máris sikerült.

2013. febr. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 KZitus ***** válasza:

Szia!

A kérdés eléggé személyes. Talán erre a kérdésre lehet a legtöbbféle választ adni. Az emberek általában hisznek Istenben és szeretik is a maguk módján.

A kérdés az, mit szól ehhez Isten?

Vajon köteles minden ember imádatát elfogadni?

És mit érezzen az az ember, akinek az imádatát nem fogadja el Isten? Honnan tudhatja ezt ő meg?

A válasz nagyon egyszerű.

Isten azért íratta le a Bibliát mintegy 40 emberrel, 1600 év alatt, hogy abból bárki, ha akarja megtudja mi az amivel a Teremtőjének, Alkotójának tartozik. Ez minden ember személyes felelőssége.

Megtudhatom mi az amit elvár tőlem. Hogyan gondolkodik, érez Isten? Mivel bosszanthatom, mivel szerezhetek neki örömet? Miért engedi meg ilyen sokáig az emberi szenvedést, gyötrődést? Hogyan fogja megoldani ez emberiség gondjait? Mit tett ennek érdekében Ádám és Éva bűne óta? Hogyan segít a mindennapjaim gondjainak a megoldásában? Hogyan érez, amikor beteg vagyok? Amikor fiatal vagyok, hogyan használjam az életem? Hogyan lehet boldog, kiegyensúlyozott házaséletem? Hogyan neveljem a gyermekemet?

És sorolhatnám a kérdéseket, amelyekre a Biblián keresztül Isten választ ad.

Amikor alkalmazom az Ő tanácsait a saját tökéletlen elképzeléseim helyett, akkor azt mutatom neki, hogy teljesen megbízom a (tökéletes) a döntéseben. Amikor érzem az életemen ennek jótékony hatását, még jobban megerősödik az elhatározás bennem, hogy az egész életemet engedjem, had irányítsák Isten alapelvei, tanácsai, kiigazításai.

Isten nem kíván vakbuzgóságot. Nem akarja, hogy engedelmeskedjem, meggyőződés nélkül. Mindent elmagyaráz, megtanít, logikus érveket sorol fel. Azt akarja, hogy személyesen győződjem meg arról, mi az amit kínál, milyen hasznom, vagy károm származik abból ha teszem, vagy nem teszem azt amit mond.

Amikor meggyőződtem arról, hogy Isten mennyire szeret engem személyesen, mennyire törődik velem személyesen, egyszerűen nem tehetem meg, hogy nem imádom őt. Az életemnél is jobban szeretem, hisz bármim van azt csak neki köszönhetem. Azt is, hogy most Neked írom ezt a levelet.

Remélem, mindhárom kérdésedre tudtam válaszolni.

Szívből kívánom neked, tanuld meg Istent imádni. Boldog ember leszel.

Üdvözlettel.

2013. febr. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!