Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan aki?

Van itt olyan aki?

Figyelt kérdés

Kereszténynek, hívőnek mondja magát. Hiszi és féli az Istent, de mégsem akar egy felekezethez sem tartozni, mert mindegyiknél talált olyan dogmát vagy tanítást ami nem egyezik a Bibliával?

Aki ilyennek érzi magát, az hogy szerez erőt a hitharcaihoz, ha nincs kivel megbeszélnie?



2013. febr. 18. 18:11
1 2
 1/17 yuda ***** válasza:
52%

Valóban kíváncsi vagyok melyik közösséggel vetetted össze a bibliát, hogy mindenhol hibát látsz?!

Teljesség igénye nélkül felsorolok párat és légyszíves tedd meg, visszajelzel: -mindegyikben voltál, megnézted, meghallgattad és önálló véleményed róluk, hogy nem a bibliai igazságokat követik.

Légyszíves olyat ne írj, hogy ezt hallottad, meg azt..mert az lárifári, tehát saját tapasztalatodból azt szűrted le, mert ott voltál és eltérnek. Nézzünk párat: református, Hit Gyülekezete, katolikus, baptista, evangélikus...stb.

Egyébként a biblia nem beszél magányos farkasokról, hanem közösséghez tartozó, gyülekezetbe járó hívőkről, mert Isten az egyházba adja a szolgálati ajándékokat a célból, hogy a hívők tökéletesedjenek, korrigálódjanak, hogy több gyümölcsöt teremjenek.

2013. febr. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Hát akkor az egyénnel van a baj.

Mert nem a bibliában van sosem a baj hanem annak értelmezésével.

Aki a saját életéhez akarja igazítani a bibliát, az fog találkozni olyan eseménnyel, hogy míg magának megengedne egy dolgot a biblia tiltja, és ezért ez az egyénnek nem tetszik.Úgy gondolja a a gyülekezetben van a hiba mert ott is tiltják.

Meg van olyan hogy a bibliában vannak követelmények de az egyén nem akarja azt tenni, de a gyülekezet ahova egyébként meg ment volna ott tenni kell ezeket.Ezért a gyülekezetben találja a hibát megint csak.


jó volna tudni kedves kérdező, mi az ami szerinted nem bibliai tanítás. és ezért nem szeretnél "ide" vagy "oda" tartozni.

Javaslom még, hogy imában beszéld meg Istennel ezt a kételyedet.

Mert lehet, hogy csak szerinted nem bibliai tanítás.

2013. febr. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
a valódi hívőnek nincsenek "hitharcai"
2013. febr. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%

Kedves Yuda! A válaszod provokáló! Én és a feleségem abban a cipőben jarunk, ami a kérdésben szerepel. Viszont nem köpködésnek tűnne, ha elkezdenék kibeszélni gyülekezeteket? Hidd el, hogy mindegyiket, akiket felsoroltál találtunk hol kevesebb, hol több problémát. És mindegyik olyan fajsúlyú, ami kizárja, hogy képmutatás nélkül teljes értékű tagjai lehetnénk.


" mert Isten az

egyházba adja a szolgálati ajándékokat a

célból, hogy a hívők tökéletesedjenek,

korrigálódjanak, hogy több gyümölcsöt

teremjenek."


Saját magam tanusitom, hogy az én esetemben nem igy van. Isten csodálatos és különleges kiváltságokat és ajándékokat adott. A gyógyítás ajándékát, a hit ajándékát, az írások értésének ajándékát...

2013. febr. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 yuda ***** válasza:
52%

Kedves 4-es!

Ez nem terefere oldal, és nem neked próbáltam megoldani az életed.

Ha van kérdésed, vagy vitatsz valamit, írj ki új kérdést és megpróbálok segíteni.

Amiket felsoroltál ajándékokat azokat általánosan Isten mindenkinek megadja ..persze a hite/világossága mértéke szerint. Semmi újat nem mondtál.

Hinni hinnie kell minden hívőnek, enélkül bajos lenne...és Jézus megigérte, hogy akik hisznek Őbenne, ilyen jelek követik, hogy betegekre vetik kezeiket és meggyógyulnak..stb..nem folytatom. Aki biblia olvasó ember, az ismeri ezeket, viszont nem hiszem, hogy dicsekedne ezzel és ide kiírná, ha valóban meg lenne neki...illetve nem hiszek a magányos farkasságban, mint írtam volt és a biblia sem meletted áll etéren, úgyhogy lehetsz te akármiylen okos, a biblia megitél. :)

Ez van.

Több beírásodra akkor sem reagálok, ha hozzám címzed, kivéve ha új kérdést teszel fel-akkor rendben van, de más kérdésénél ne velem társalogj, hanem a kérdezőnek beírunk valamit és bízd rá, kiét fogadja el.

Még az is lehet, hogy a tiédet. :)

Nem kell idegeskedned.

2013. febr. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Kedves Yuda nem idegeskedek. De köszönöm az aggodalmadat!


Mindenkinek? :-)


9. Egynek hit ugyanazon Lélek által; másnak

pedig gyógyítás ajándékai azon egy Lélek

által;

10. Némelyiknek csodatévő erőknek munkái;

némelyiknek meg prófétálás; némelyiknek pedig

lelkeknek megítélése; másiknak nyelvek nemei;

másnak pedig nyelvek magyarázása;

Korinthusbeliekhez írt I. levél 12. rész

2013. febr. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"A gyógyítás ajándékát, a hit ajándékát, az írások értésének ajándékát..."


A gyógítás alatt arra kell gondolni kedves válaszoló, ami az eszembe jutott vagy pedig valami csodára?:P

He-He, ez nagyon értelmes kérdés volt tőlem:)


De tényleg érdekel! Meg a köpködéseitek is!!!(infók)

Na már most nem azért, mert szeretnék másokat gúnyolni, meg rúgdosni, és porig alázni stb.... Hanem nagyjából úgy vagyok az összes felekzettel mint te és a kedves párod is.


A legutolsó részét pedig tényleg tapasztaltam az idézetnek, hogy elég jól érted az írásokat (gondoltam egy kicsit nyalozik) :D

Viccen kívül komolyan!


Kezdhetnéd már rögtön a Hit Gyülivel, mert őket néztem ki próba cseresznyének.

Előtte viszont szívesen tájékozódnék, hogy mi nem stimmel velük kapcsolatban. Vagy a Baptisták?

Persze akkor fog csak kiderülni az igazság, ha oda megy az ember.

De az építő kritikából mi baj lehet? Vagy ha kapunk valami választ?


Egyébként nem vagyok gyülekezet függő.

De nem is hátrány....Jobban mondva szeretném, ha nem lenne az!

2013. febr. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
60%

Csatlakozom ahhoz a hozzá szólóhoz aki azt írta, hogy minden gyülekezetebe találnál hibát.


egyet ne felejts el kedves kérdező. azok aki szeretik Istent és őszinte szívből igyekeznek a tetszésére lenni, azok is tökéletlen emberek.

Olyan nincs hogy hiba nem létezik hiszen még nem vagyunk tökéletesek.


az biztos, hogy a biblia tanításait úgy kell elfogadnod ahogyan összhangban van a Teremtő akaratával szándékával, és nem a te nézeteddel.

ezért szívesen segítenék, hogy a hitedet meg vívd, és győztesen kerülj ki ebből a csatából.


(1Timóteusz 6:11, 12) 11 Te azonban, ó, Isten embere, menekülj ezektől a dolgoktól. Törekedj pedig az igazságosságra, az Isten iránti odaadásra, a hitre, a szeretetre, a kitartásra, a szelídségre. 12 Harcold meg a hit kiváló harcát, ragadd meg szilárdan az örök életet, amelyre elhívtak, és amelyre nézve megtetted a kiváló nyilvános kijelentést sok tanú előtt.


Ahhoz, hogy a biblia igazságát meg tudd ismeretre van szükség.Ennek van egy elrendezése ami Istentől jön, mert A teremtő a rend Istene és mindenkit egységesen tanít, képez. Így megfogod találni, hogy melyik az az út amelyet követned kell. Olyan pedig ha megtanultad nem létezik, hogy nem tartozol, mert Isten mindig is egybe vezérelte a népét, hogy együtt legyenek.


(Héberek 10:24, 25) 24 És figyeljünk egymásra a szeretetre és jó cselekedetekre való ösztönzés végett, 25 nem hagyva fel egybegyűlésünkkel, mint szokásuk némelyeknek, hanem bátorítva egymást, éspedig annál inkább, minél inkább közeledni látjátok azt a napot.

2013. febr. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, jöhetnek még.


Nem, valóban nem fogom elkezdeni tételesen felsorolni, h melyikkel "mi a bajom", ill. miért gondolom, h eltér a Bibliától, mivel megbántani nem akarok senkit, illetve nem szeretnék flame-war-t folytatni itt.


A tévedések elkerülése végett: nem a Bibliát akarom az életemhez igazítani, hanem fordítva. Ezért is tettem fel ezt a kérdést.

2013. febr. 18. 20:52
 10/17 anonim ***** válasza:
30%

Szóval - ahogy az előttem íróktól is olvashattad kedves kérdező -, az egészen egyértelmű, hogy ma is kell lennie olyan közösségnek a földön, mely (ha emberi tévedésekkel is), de igyekszik levetkőzni minden hamis vallásos tévedést, tant, és ragaszkodik az ismerhető isteni igazságokhoz. Cselekszik is persze Isten akaratát, amit a Bibliában meghatározott.


Igazából szerintem az a kérdés, hogy mi emberek, személy szerint milyen elvárásokat támasztunk ez ügyben? Saját elképzeléseink vannak, vagy figyelembe vesszük Isten Szavát is, melyben világosan leírja nekünk, hogy milyen szervezeti elrendezést tart elfogadhatónak?! Ez itt a kérdés.


Egyesek gyakran hangoztatják, hogy nincs tökéletes egyház, mintha ez valaha is elvárás lett volna Isten földi szervezetét illetően. Nem volt ez feltétel az ókori zsidóknál, de a későbbi első keresztény gyülekezet esetében sem. Tökéletlen emberekből álló egyház hogyan lehetne tökéletes?


Nem is ez a kérdés. Vagyis ez egy helytelen érv az ellen, ha valaki ragaszkodik egy adott közösséghez, melyet kizárólagosnak tart. Ez már csak azért is rossz érv, mert az első sz.-i tanítványok is egységesek voltak és a Biblia szerint nagyon szigorúan elítélték a széthúzást, a szektásodást - melyről a bibliai próféciák persze elismerték, hogy meg fog történni. De nem tartották természetesnek és legkevésbé nem állítottak olyant, hogy mindegy hányféleképpen vélekedünk ugyanarról az igazságról, és ennek következtében mindegy melyik vallásos csoportba tartozunk.


Ma pedig akik úgy gondolkoznak, ahogy fent vázoltam, vagy ahogy a kérdező példájában szereplők, azok pont ezt a megosztó, szektás szellemet erősítik és tartják Isten előtt is elfogadhatónak, holott ennek világosan ellentmond a Biblia.

2013. febr. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!