Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha majd megválasztják az új...

Ha majd megválasztják az új pápát, fognak érte imádkozni pl. a református templomokban is? Ez mennyire szokás?

Figyelt kérdés
2013. febr. 22. 23:54
 1/10 mustafa33 ***** válasza:
Mi köze a reformátusoknak a pápához szerinted?
2013. febr. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én nem értek hozzá, nem vagyok vallásos.

De azt tudom, hogy mindenki elküldi majd neki a jókívánságait. Nemcsak az országok vezetői, hanem más vallások főméltóságai is.

Tehát ha ez megvan, miért ne emlékezhetnének meg erről az eseményről más templomokban is?

2013. febr. 23. 01:02
 3/10 anonim ***** válasza:
a reformátusok biztos nem. ők csak magukért imádkoznak.
2013. febr. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, igazából nem hiszem, de ez nem azt jelenti, hogy ellenségesen fogadnák. Pl. II. János Pál pápát tisztelte a ref. lelkész nálunk, hallottam, mikor idézett is tőle.
2013. febr. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Mikor II. János Pál haldoklott, még muzulmánok is imádkoztak érte.

Ezért gondolom, hogy most, az új pápa beiktatásakor miért is ne imádkozna érte mindenki?

2013. febr. 23. 14:22
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem szoktak érte imádkozni más istentiszteleten, csak katolikus misén.
2013. febr. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A reformátusok nem imádkoznak külön a pápáért, ez a katolikusok dolga. Bizonyára köszöntötték is, de a reformátusoknak nincs országok felett álló központja, "csak" egy Világszövetségük.

A reformátusok rendszeresen imádkoznak a betegekért, szegényekért, az országért, és vezetőiért is.

2013. márc. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A református egyház teljesen független a katolikus egyháztól, tehát indifferens, hogy ki a pápa református szemmel.

Csak annyira lényeges információ, mint pl egy katolikus számára, hogy kik a magyarországi püspökök a református egyházban.

Ettől eltekintve érdekesség egy református számára is, hogy ki a pápa, ahogy az is érdekes információ volt, hogy pl ki lesz az amerikai elnök, de közvetlenül nem érint minket.

2013. márc. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 mustafa33 ***** válasza:
Nem érinti közvetlenül a reformátusokat, de azért egy református püspök úgy nyilatkozott, hogy a pápa választó bíborosok véményét a szentlélek irányította, ezért a pápa személyét mint isten akaratát nem vonják kétségbe. Mondom, mint a konkrét személyt a létező egyházi poszton, mint egy MÁSIK egyház fejét.
2013. márc. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
22%
szarunk a pápára. az is csak egy díszmadár mint az angol királynő. Le a hülyeséggel.X(
2013. júl. 3. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!