Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A muszlimok mit gondolnak az...

A muszlimok mit gondolnak az alavita muszlimokról? Lentebb egy videó, ami alavita mecsetben (cem) készült.

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel ez az irányzat, tetszik a zene, meg hogy a nők és férfiak együtt vannak az istentiszteleten.


http://www.youtube.com/watch?v=N7OVc1t7RrQ



2013. febr. 23. 21:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
46%

tudom hogy le leszek szavazva, de mivel kérdeztél, így mondom. Muszlima vagyok. Családban élek, és én azt tartom a legfontosabbnak, hogy a Koránnak megfeleljek és a szórakozást a családon belül éljük meg, ne nyilvánosan. Ez a közös "istentisztelet" hol van megemlítve a Koránban és/vagy a Próféra saws cselekedeteiben?...

De:

Csak Allah tudja, hogy ki követi a jó irányt.

Én viszont sosem tudnék ezzel foglalkozni annak ellenére, hogy a shia is iszlám. Ha azért tetszik mert jó a zene, meg együtt lehetnek a férfiak és nők a mecsetben - akkor biztos, hogy téged az iszlám érdekel?...

2013. febr. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Az USA-ban létezik egy szunni mecset, ahol nők és férfiak együtt imádkozhatnak, sőt a mecsetnek női imámja is van. Szépen kifejti, hogy értelmetlen dolog ez a megkülönböztetés. A történethez annyit még, hogy van egy gyenge szunna, miszerint a Próféta (s.a.w.) egyszer sietett valahová és az imáját elvégezte de a katonái még nem, ezért felségét kérte meg hogy vezesse az imát a katonákanak. A mára kihalt kharidzsita irányzatnak voltak női imámjai. A hanafi madhab ellenzi ezt vehemensen, a maliki madhab családon belül megengedi az imavezetést nőknke, ahogy a siía iszlám is. Az alviták meg rég túl jutottak a kérdésen...


Ez a videó érdekes lehet számodra.


http://www.youtube.com/watch?v=kEMk1fdIMxU

2013. febr. 23. 23:38
 3/17 mustafa33 ***** válasza:
85%

Nem alavita, hanem alevi. Az alawita az Nuszajrí (szír). Előző, és az hol van a Koránban megemlítve, hogy csak egy formában elfogadható az ima? Azt hol írja le részletesen hogy a próféta (áldás és béke neki) hogy imádkozott? Azt csak mások írták le. Az hol van a Koránban hogy anyanyelven nem lehet imádkozni? A hit nem attól igaz, hogy felemeled e a kezed az imánál. A négy kapu , vagy az öt pillér? A zarándoklat hiánya? Hiszen a vahabiták be sem engedik az alevit Mekkába.

Az a baj, hogy közös az ima?

Ha tiszta a szív, tiszta a férfiak és nők gyülekezete is. Vagy az a bajotok, hogy a nő nem alárendelt szerepben van?

Ali ibn Abu Tálib tisztelete a baj? a 12 imám tisztelete?

A másság meg nem tűrése a baj, a ti kizárólagosságotok. Az alevi békés volta. Egy alevi nem repíti magát a paradicsomba sok más ártatlannal. De alevit már ért pogrom sunita részről (Sivas 1993). Az alevi a béke vallása. Ezt tudja a 25 millió törökországi.

2013. febr. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 خديج&# ***** válasza:
27%
bid3a
2013. febr. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 mustafa33 ***** válasza:
100%
Jó, akkor legyen így, ami egyiknek tiltott újítás, másiknak életforma (vagy inkább imaforma). Salam.
2013. febr. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
56%
Az alevizmus az iszlámhoz képest olyan mint a kereszténység a judaizmushoz képest, ezt be kell látni! Valaki addig muszlim amig magát muszlimnak nevezi, aki önmagát egyéb névvel illeti, már újjit (akár tetszik akár nem a Próféta ezt a nevet hagyta ránk). Lehet támadni a szunnát, de abban biztos vagyok, hogy a Próféta nem táncolt a mecsetben, ahova én azért járok, hogy leboruljak a teremtőm előtt, nem pedig azért, hogy mással (pl. a nőkkel) foglalkozzak. Alit (ra) én is tisztelem, de ugyanakkor tudom, hogy ember volt, akár a Próféta (saw) és nem készitek róla és az imámokról képet, bemocskolva ezzel az Iszlám, alapvető értékeit. Meg lett tiltva, hogy hasonlatosak legyünk a könyv népeihez,( [link] mégis képek vannak templomaikban és Allahoz társitanak,jobban mint bárki. Amit pedig félre értettél, az imámsággal, az az, hogy nő csak akkor vezetheti az imát, ha nincsen férfi, vagy családon belül vannak, de nem kell Isten házában keveredni, az nem arra van, egyébként egyedül, egy elszigetelt távol-keleti csoportnál (huik)található, hogy nő vezesse férfiaknak mecsetben az imát. A sziv lehet tiszta a szándék meg jó de a férfi férfiból van a sátán meg köztünk, tehát jobb ha nincsen semmi olyasmi körülöttünk ami elvonhatná a figyelmünk (meg mi muszlimok amúgy sem énekelni járunk a mecsetbe). A terrorizmus pedig ugyanúgy vadhajtása az iszlámnak, mint az alevizmus (de ne felejtsük el, hogy emögött, etnikai okok is vannak). Jelenleg, meg több nő veszi fel az iszlámot, mint férfi, tehát nem hiszem, hogy női szemmel olyan borzasztó lenne. A hit attól igaz, hogy megeröltetem magam Allah útján, böjtölök, imádkozok, virrasztok, lemondok dolgokról, nem pedig, hogy szórakozok egy jót, de majd meglátjuk az itélet napján, hogy Allah, vajon az előtte való leborulást, vagy az általa sohasem kért semah-t részesiti majd elonyben. Lehet neked életforma, de több mindenben hasonlit az iszlám előtti tudatlan időkre, mint az az utáni fénykorra. A békéről meg csak annyit, hogy most mégis oly sokan támogatják Bassar rezsimjét.
2013. febr. 26. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

Alevik nem muszlimok! Semmi közük az iszlámhoz!

Nem értem, miért van az iszlámhoz sorolva...

Akikkel találkoztam mind hitehagyottak voltak, a férfiak és nők is szekuláris életmódot (nagyon finoman fogalmaztam) éltek. Nincs erős hitük, ebből is látszik, hogy hamis irányzat!

2021. ápr. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ők lehet a tiedről gondolják ugyanezt 7es. 😄
2021. ápr. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

Lehet. De azok a követők, akik az iszlám 5 szent pillérét SEMMISNEK tekintik, onnantól kezdve nem muszlimok, nem is lehetnek azok!


Alevita vallás nem más, mint egy kis iszlám+ kis keresztény+ egy csipetnyi zsidó vallás. Hisznek a szentharomsagban, nincs zakat, nincs ima, nincs ramadan, táncolni mennek a mecsetbe... hat ez milyen szr irányzat már bocsánat?

Apropó, alevitakat be sem engedik MEKKÁBA! Ennyit róluk...

Ja meg, amúgy nagyon durva tömény alkoholt isznak, szeretik is. Korán? Azt sem tudják mi az...

Pogány ünnepeket tartják, mint a vízkereszt, karácsony, húsvét...


Csak a nyugati világ sorolja őket a muszlimok közé, valójában semmi közük az iszlámhoz!


Iszlámnak 2 irányzata van. Szunnita és síita. Nem világnézeti, hanem POLITIKAI okokból.

2021. ápr. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
59%

#9

Lehet pedig ők az igazi, eredeti muszlim vallás követői, nem azt az eltorzultat követik, amivé később vált.

2021. ápr. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!