Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért tiltja a J. T szervezete...

Miért tiltja a J. T szervezete a híveinek, hogy más könyveket is olvassanak, vagy más oldalakat látogassanak, és ehhez hasonló tiltásokat miért szabnak ki a hívekre?

Figyelt kérdés

Megkérem a tanúkat,hogy ők ne írjanak mert az ők véleményüket erről a témáról ismerem.

Kíváncsi vagyok,hogy hogy ítélik meg ezt a kérdést a keresztények.Ugyan is én azt gondolom,hogy a JT vezetősége nem véletlenül akarja távol tartani a híveit az igazságtól.Már olyant is hallottam,hogy kitaláltak valami kütyüt ami a számító gépet korlátozza,vagyis ha egy tanú 3x tiltott oldalra lép be akkor leáll a számítógép és csak egy bizonyos büntetés kiszabása után kapcsolják vissza.

A tanúknak előre köszönöm,de ne írjanak.



2013. febr. 28. 09:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%

Mert a vezetőségnek ez az érdeke.Folyik a birkanevelde,és engedelmes,jó barikákat csak úgy lehet kitenyészteni,ha minél jobban le vannak butítva,minél kevesebbet gondolkoznak önállóan.Fél a vezetőség,hogy kinyílik a szemük,elpártolnak tőlük,így kicsúszik a kezükből a gyeplő.

Egyébként,csak kíváncsiságból,mi a tanuk verziója? Leírnád pár mondatban?

2013. febr. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%
Aki tájékozódik, gondolkodik, annak nem lehet átmosni az agyát, és otthagyhatja a gyülekezetet.
2013. febr. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Én most inkább érdeklődő lennék, mintsem válaszoló.Nos, én végigtanulmányoztam velük a Bibliát, amit nagyon jónak és hasznosnak találok, de tanú nem lettem és nem is járok gyülekezetbe, egyéb okok miatt,de ha ilyeneket hallok, olvasok, amit írtál kérdező, az még inkább visszatart.Nem tudom,mire gondolsz, mit titkolhatnak el a gyülekezetben?

Azt butaságnak tartom, hogy meg akarják szabni, mit nézhet, mit olvashat az ember.Ennek semmi értelme nincs.Ha

valami kényszerből van, az már nem az igazi.Hallottam olyasmiről, hogy ha valaki belép a gyülekezetbe, akkor nagyon a körmére néznek, mit hogyan csinál és szinte kötelezővé teszik, hogy mindig járjon be.Ez valahogy elveszi a kedvét az embernek.

2013. febr. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :)

A tanuk azt mondják,hogy ők azért nem olvasnak más olvasmányokat meg stb mert az mind a Sátán munkája és nekik tartoztatni kell magukat ezektől a spekuláiíoktól.

Én is úgy vélem,hogy az egésznek az az oka,hogy a "báránykák" nehogy "eltévelyegjenek" az istenüktől(W.T.S)

2013. febr. 28. 11:16
 5/23 anonim ***** válasza:
82%

Szóval, ők csak Bibliát olvasnak, mást nem?

Na de józan gondolkodású ember azért felismeri, mi a rossz és attól, hogy elolvas egy krimit, még nem fog embert ölni.Tehát józan ember ellen tud állni a negatív befolyásnak, függetlenül attól, hogy mit néz meg és mit olvas.Persze jóérzésű ember nyilván eleve nem is vágyik holmi agyromboló szemetek olvasgatására.Na de azért léteznek szép és igényes művek a Biblián kívül is.

2013. febr. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs azzal gond, ha egy keresztény mindenféle könyvet elolvas, de tudni kell kellő kritikával rendelkezni. Érdemes elolvasni ateista, keresztényellenes írásokat is, hiszen, ha nem olvasom el, akkor milyen jogon kritizálom őket. Ismerni kell az ilyen gondolatokat is, hogy tudjam, hogy miért rossz.

Egyszer voltam a ferences rend egyik könyvtárában, ott mutatták, hogy a régi könyvek között ott volt Marx Tőkéje is, méghozzá egy elég korai kiadásban. Hiszen ismerni kellett ahhoz, hogy jó kritikát fogalmazzanak meg vele szemben.

2013. febr. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Érdekes, én ilyenekről nem hallottam, amit írtál.

Megint érdekes agyszüleményeket találnak ki egyesek Jehova Tanúira. Büntetés, kütyü? :D És csak, ha 3x? 2x az mondjuk nem is lenne bűn? Nevetséges :D Más könyveket nem szabad olvasni? Hogy tanulnak hát a gyerekek az iskolába?

Más oldalakat is látogatnak, mivel nem csak 3x léptem fel már mondjuk GYIK-re...

Bocsi, hogy írtam, tanú léttemre.

2013. febr. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Vegyük pl azt,hogy én megosztom veled X témáról az igazságot,a teljes igazságot, de ennek ellenére azt mondom neked,hogy menj olvass más irodalmat kutass más könyvekből is,hogy győződj meg saját magad is,hogy amit én mondtam az nem hazugság. Ez így helyes!

De ha én azt mondom,hogy ne olvass más fele mert az úgy is csak hazugság akkor én vagyok a hazug ,mert valamit titkolni akarok előled. És valahogy így dolgozik a WT is. A szervezet sokat veszít ha az emberek rájőnek a turpiságra ami a háttérben van.

2013. febr. 28. 11:43
 9/23 A kérdező kommentje:

A tanuk ne írjanak mert vita lesz ebből!

Megkértem az elején,hogy tanuk ne irjanak mert ők mindig a Társulat szellemében tartják az igazukat. A keresztényeknek viszont személyes véleményük van és én erre vagyok kíváncsi.

Na szóval még egyszer TANUK NE ÍRJANAK!Ezzel csak a vitát szeretném elkerülni.

Köszönöm!

2013. febr. 28. 11:48
 10/23 anonim ***** válasza:
18%
Csak az a probléma, hogy valótlan dolgokat állítász. Én csak azt írtam, hogy a leírásban szereplő dolgok nem léteznek. Márpedig egy tárgyaláson is megvédi magát a vádlott. Én sem akarok vitatkozni, részemről a téma le van zárva.
2013. febr. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!