Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért tesz próbára állandóan...

Miért tesz próbára állandóan Isten?

Figyelt kérdés
Én sem teszem állandóan próbára a saját gyerekem szeretetét, Isten minek próbálja meg a híveket állandóan? Tudja mi lakozik a szívükben, akkor meg minek?
2013. márc. 1. 22:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Megigazulván azért hit által, békességünk van Istennel, a mi Urunk Jézus Krisztus által,

2

Aki által van a menetelünk is hitben ahhoz a kegyelemhez, amelyben állunk; és dicsekedünk az Isten dicsőségének reménységében.

3

Nemcsak pedig, hanem dicsekedünk a háborúságokban is, tudván, hogy a háborúság békességes tűrést nemz,

4

A békességes tűrés pedig próbatételt, a próbatétel pedig reménységet,

5

A reménység pedig nem szégyenít meg; mert az Istennek szerelme kitöltetett a mi szívünkbe a Szent Lélek által, ki adatott nékünk.

Róma 5

2013. márc. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de nem értem még mindig.
2013. márc. 1. 22:25
 3/20 anonim ***** válasza:

Talán tanítás van benne. Utólag érti meg az ember, megint mélyebbre jutott a megismerésben. Azután, ahogy múlnak az évek, egyre rövidül ez a megértéshez szükséges idő...

Ady:

Az Úr Illésként elviszi mind,

Kiket nagyon sujt és szeret:

Tüzes, gyors sziveket ad nekik,

Ezek a tüzes szekerek.

[link]

2013. márc. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Isten nem próbál minket, ahogyan tudod is, mert nincs rá szüksége. Az életnek vannak nehézségei, ennek egyrészt a végességünk az oka, másrészt a bűn. Ne okold mindenért Istent. Ugyanakkor elpanaszolhatod neki, ami fáj.
2013. márc. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Kedves Válaszoló!

(Jakab 1:13) 13 Senki ne mondja, amikor próba alatt áll: „Isten tesz próbára.” Rossz dolgokkal ugyanis nem lehet próbára tenni Istent, és ő maga sem tesz ilyesmikkel próbára senkit.


A próbát Sátán állítja, mint ahogy Jézusnak is szembe kellett nézni még a legnagyobb próbával a hallal is.

Ezzel az erővel Jézus is mondhatta volna.

Tudod mi van a szívemben ne engedd a próbát.


A feddhetetlenség kérdését sátán kérdőjelezte meg.

azt Állítja, hogy ha az embert baj éri akkor hátat fordít az Istennek .

Jehova megengedi, hogy bizonyítsa be az állítását.

Nekünk pedig engedi, hogy mi is bizonyítsunk, és ha kitartottunk akkor mondhatjuk, hogy Sátán hazudik, nem tud eltéríteni.


Javaslom olvasd el a Jób 1, 2. részét, ott egy régen élt emberről ír, hogy percek alatt min ment keresztül Sátán állítása alatt.

Nekünk azért nem kell evvel ennyire szembesülni.

2013. márc. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Szeret kísérletezni, hogy meddig lehet elmenni.
2013. márc. 2. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Egyik azt mondja próbára tesz, másik azt, hogy nem.

Ugyan, nem is jó. Egy jó Isten nem hagyná, hogy szenvedjenek az ártatlanok. Hogy kínlódjon az ember. Ennek sokat ad, másikat le sem tojja. Hol itt az igazság? Sehol. Ő sem az.

2013. márc. 2. 08:49
 8/20 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


Megértem az elkeseredettségedet, mindannyian ugyan abban a cipőben járunk, Sőt, van akinek sokkal rosszabb a helyzete mint a Tied vagy az Enyém.


Ám nem csak a szeretetet kell alapul venni hanem az igazságot a bölcsességet, és a hatalmat is.


Ha csak a szeretet lenne érvényben a sok gyalázat mögött, akkor soha senki nem lenne meg feddve a helytelenségéért és akkor az már nem is lenne igazságos sem, és ésszerű sem.

De a Teremtő mindenkinek még az Ellenségének is ad lehetőséget a bizonyításra. Ha téged megvádolnak, akkor a vádat is bizonyítani kell nem csak a védelmet.

Ez a bíróságon is így zajlik.

Persze az emberi bíróságok jól tudjuk jog alapján ítélkeznek elsősorban nem igazság alapján.


Jehova igazságos.

A Bibliában mindenkivel közölte a szándékait, és a tettének miértjeit is. Attól függetlenül, hogy szuverén hatalom, és nem lenne köteles magyarázkodni, még is megtisztel bennünket azzal, hogy közöl eseményeket történéséket, és azt, hogy miként kívánja megoldani azokat.

Persze ezeket is lehet elfogadni, vagy nem egyetérteni.

De a végén mindenki fogja tudni, miért az volt az ésszerű megoldás amit Ő választott.

Sokkal bölcsebb nálunk, és igazságosabb.

Emberi mércénkkel hogyan is húzhatnánk egyenlőséget az Ő gondolata, és a mi gondolataink közé.

az ember úgy ítél ahogy a szeme látja, ellenben Jehova a vesékig belelát az emberbe, még az ember önmaga számára is rejtett dolgaiba is.Jobban ismer minket mint mi magunk.


Azt hogy miért enged meg dolgokat, azt pedig megint csak érthető.

Hogy lásd igazad van-e vagy sincs. Evvel az erővel el is pusztíthatna, de akkor nem nyert bizonyítást semmi.

Így amikor rájössz a lényegre nem lesz mentséged.


Nézd azt is megtehette volna, hogy azonnal a lázadókat Ádámékat és Sátánt is elpusztíthatta volna.

Gondolván hogy majd teremt másokat.


De ettől nem nyert volna bizonyítékot az az állítás, hogy Ő rossz vagy jó vezetője a teremtményeinek.

Ez a kérdés felmerült. megkapjuk rá a választ. Megengedte az ellenségének az uralkodást, bizonyítsa, hogy Ő jobb uralkodó mint Isten, mindent megenged.

az emberek függetlenséget kaptak, hogyan irányítják saját magukat.

Nem jó?

Nem értem, de némelyek nem akarnak Isten uralma alá sem tartozni.Se ez nem jó se az.


Ez olyan mint ha van sapka rajta az a baj, ha nincs akkor az.

Mindenbe beleköt az ember, de valójában semmit nem tud, és sok mindent nem ért.

Hol vagyunk mi a világegyetem teremtőjének gondolkodásától? Mi akarjuk Őt kioktatni? Ugyan emberek...

Gondolkodjatok már...Ezért kaptuk a kis szürke agyállományunkat, hogy használjuk, és nem mint az állatok ösztönből cselekedjünk.

Akkor mivel vagyunk értelmesebbek, és fejlettebbek?....

2013. márc. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Minek akkor az élet? Hogy végig kinlódjam? Voltam már éhező, megvert és megalázott. Laktam már nyomorban és fagyban télen. Minek az élet akkor, ha nekem boldogtalanság jut és szenvedés és az elkeseredettség miatt meg örök élet sem jut?

De nem is akarok üdvözülni. Nekem ennyi elég is volt ebből a rendszerből és ebből az Istenből Szeresse akkor nyugodtan tovább a gazdagokat, engem úgyis rég elhagyott, újat nem tud mutatni, maximum ismétli majd önmagát, mikor megint megver valamivel.

2013. márc. 2. 10:30
 10/20 anonim ***** válasza:

Jézus soha nem mondta, hogy a keresztényeknek jó életük lesz Sátán világában.

Nő létemre voltam Én is megvert, megalázott,kiverték a fogaimat mai napig is szegény vagyok, a lányom drogozása, és bűnöző élet módja miatt hamarosan kikapcsolják majd a villanyt, a gázt, elzárják a vizet, is mert egyedül a kis nyugdíjamból nem tudok annyi ember után számlákat fizetni akiket ide hoz.


Hamarosan hajléktalan leszek mehetek ahova látok.

S akkor is meg írnám de valószínű, hogy nem fogok interneten kapcsolatot tartani senkivel, mert kitudja hova kerülök.


A világi bíróságok nem csinálnak semmit. 23 évig fenntartottam a lakást és most 4-en lakunk egy 24nm-es szoba konyhában.

A férje börtönben van a szeretői itt laknak ingyen. itt drogelosztó működik itt vannak a rablásból származó lopott holmik, hiába hívtam ki a rendőrséget megvagyok fenyegetve, hogy elvágják a torkomat.

Az egyik rendőr is benne van, kiadta az adataimat a lányoméknak, hogy Én árultam be őket.

Egy éve nem ettem gyümölcsöt, vashiányban szenvedek ettől hullik a hajam, epilepsziás és Pánik betegségben szenvedek.

A pajzsmirigyem nem működik folyamatosan van légszomjam, és ide vagyok felrakva a galériára ahol levegő sincs és szellőztetni sem tudok.


3 napja csak üres kenyeret eszek és tejet iszok rá, mert több pénzem nincs.

azt sem tudom már milyen íze van a sajtnak.


S bár segítenek a testvérek, nem mindig fogadom el, mert szégyellem, pedig nem Én tehetek róla.

akkor most legyek öngyilkos, és fordítsak hátat a teremtőmnek, hogy Sátán örüljön?

AZT MÁR NEM

2013. márc. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!