Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Segítséget kérek! Nem tudom...

Segítséget kérek! Nem tudom mit tegyek. :' ( Ötlet?

Figyelt kérdés
A barátnőmről kiderült, hogy a Jehova tanúi felekezethez tartozik. Nem tudom mit tegyek. Ő titkolja. Nem mondta el nekem, de én rájöttem. Ő nem tudja. Titkolta előlem pedig így is elfogadom őt. Milyen szokásaik vannak? Az baj, ha katolikus vagyok?
2013. márc. 2. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Mert te, az ő szemükben bálványimádó vagy.
2013. márc. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De én szeretem őt :'(
2013. márc. 2. 18:12
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha valóban az, akkor meg akar majd téged is téríteni.A szokásaik nem biztos, hogy tetszenek majd neked. Többet töltenek a Gyülekezetben biblia olvasással, mint otthon. Járják a házakat téríteni stb.

Ha katolikus vagy, akkor azt ő nem fogja elfogadni.

2013. márc. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szervusz.


Legyél őszinte. Én egy Tanú vagyok, és nem szép dolognak tartom amit a testvérem tesz.

Menjél oda hozzá és mond el neki, hogy tudomásod van a hitéről. És kérdezd meg miért titkolja, Te elfogadod így is.


Azt is mond el neki, hogy egy Jehova Tanújával, vagy is velem beszéltél erről, és ezt a tanácsot adtam, amit leírtam.

Nos nekem is vannak más hitű "barátaim", de tudjuk hogyan kezeljük az ilyen kapcsolatot.


Ne ijedj meg Jehova Tanúi ugyan olyan emberek mint amilyen Te vagy.

Mindössze a Biblia üzenetének más a lényege, mint amit neked tanítottak és magasabb erkölcsi értékeknek kell megfelelni, mint általában más vallásokban./házasságon kívül nem lehet szex, nem dohányozhat, nem ünnepel olyan ünnepeket amilyeneket más emberek, vallások./


szokásaikról:

Hetente kétszer van gyülekezet, amit a Te nyelveden Bibliai órának nevezünk.

egyéntől függően megyünk szolgálatba, kinek milyen körülményei vannak. Van akinek több ideje van Házról házra szolgálni, van akinek kevesebb, mert Iskola, Munkahely, család, az amivel még foglalkozni kell.


De ugyan úgy szeretünk kirándulni, sportolni, edzeni , játszani, nevetni. stb.


Persze igazából neki nem lehetne más hitű társat keresni, mert a Bibliában az apostol azt mondja,hogy csak az Úrban házasodjanak.

Vagy is egy hitben levő "jövendőbelit" válasszon.

Isten rendelése akarata ellen tesz. De Ő tudja.

Mindenki magáért felel.


Más részt elég fura, hogy ha a barátja vagy máris nem mutat jó példát, mert "titkolózik" ami azt jelenti hogy nem őszinte.

Ez pedig rossz pont egy keresztény életében, és Isten nevére is "szégyent" hoz, mert az őszinteséget tanuljuk.


S ha már most nincs bizalom kettőtök között akkor mi lesz később,

Hát ez nekem furcsa, ilyet nem szabadna csinálnia.

De hát Ő tudja.

2013. márc. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nos, ha titkolja a hitét, akkor valószínűleg nem olyan nagy hívő. Talán arról van szó, hogy az egész családja Jehova tanúja, így ő "beleszületett" ebbe a vallásba, de annyira nincs ínyére a dolog. Ha erről van szó, akkor nem biztos, hogy meg is marad közöttük.
2013. márc. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az elég gáz ha titkolja, miért tenné ha normális felekezethet tartozna? Nem hiszem. Biztos szégyenli, hogy egy szektához tartozik. Én is szégyelném...
2013. márc. 3. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!