Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Körülbelül mikor lesz a...

Körülbelül mikor lesz a következő konklávé és mennyi esélye van Erdő Péternek?

Figyelt kérdés
2013. márc. 5. 18:47
 1/7 anonim válasza:
Én nem tartom annyira esélyesnek mint az újságok,
2013. márc. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Magyarországon kivül senki sem tartja esélyesnek
2013. márc. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyedül még az Olaszok tartják esélyesnek, mert tetszik amiket ő eddig csinált, meg amiken részt vett, és mivel állítólag ő a legfiatalabb, ezért is szeretnék hogy ő legyen. Én is örülnék ha Magyar lenne a pápa de valahogy úgy vagyok vele hogy nem ő lesz megválasztva.
2013. márc. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez csak magánvélemény, de szerintem kevésbé esélyes, bármennyire is ezt sugallja a média. Ők csak azt tudják, hogy szakmailag elismert, ami igaz is, de egy pápának nem csak ebben kell jónak lennie. Erdő Péter szerintem nem egy szervező alkat, és ezt a többi bíboros is tudja róla.

A konklávé időpontja nincs még kitűzve, de azt mondják, hogy március 2. felében ülnek össze. Sőt, azt is mondták, hogy húsvétra már lesz új pápa, viszont ebben én nem vagyok egyáltalán biztos...

2013. márc. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Persze megy a hype a médiában, főleg itthon, de sosem ez dönt. II. János Pál neve fel sem merült a hírekben mielőtt őt választották.


Mondjuk ha nem ő, akkor a hondurasi jófejnek tűnik.

2013. márc. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Balu86MH ***** válasza:
ez butaság, hogy esélyes v nem esélyes... :D Akit a Szentlélek kiválaszt a bíborosokon keresztül annak lesz esélye :D lehet h ez egy nem hívő ember számára furán hangzik de ez tényleg így van.
2013. márc. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha a szentléleknek lenne beleszólása, akkor az ÖSSZES bíboros körbeülne, és egy urnábból hútnának golyókat, amikböl egy fehér, a többi fekete - IGY lenne a szentléleknek esélye, a jelenlegi rendszer szerint nem. (Megvan a lista, hogy kik nem jöhetnek eleve szóba különféle politikai okok miatt, stb.)
2013. márc. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!