Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyre többen alapítanak...

Egyre többen alapítanak egyházat! Miért érdemes egyházat alapítani?

Figyelt kérdés
Tudvalevő, hogy a tradicionális nagy egyházak játszák a vezető szerepet. Nem tudok rájönni, miért érdemes egyházat alapítani,és hogy lehet felfejleszteni?
2009. szept. 13. 09:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Gondolom jön belőle a pénz
2009. szept. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezt én is gondoltam, de nem tudom hogy jöhet ebből pénz,mivel az állami támogatás nagyon kevés,és a továbbiakról nincs elképzelésem!
2009. szept. 13. 09:29
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


1. Nem kell nagy fantázia hozzá, hiszen valószínű a hit lesz az alapja (avagy az Úr helyett nem kell új isteneket "kitalálni", új könyveket írni)

2. Aki hisz valamiben, gyakran buzgó vagy túlbuzgó is.Könnyen elhisz dolgokat.

3.Kell pár dolog, ami más vallásokban, felekezetekben, gyülekezetekben "hiba" és máris lehet emberekre találni. (pl. nincs pokol, ha belénk száll a szentlélek az teljesen természetes dolog, Jézus nem az atya fia , hanem tulképp Mihály arkangyal....)

3. Ha vannak hívek, akkor pedig pénz is van ugyebár, mert lehet kérni azon címen, hogy az "egyház nem tudja magát fenntartani"

És ehhez mi kell csak? 4-5 bibliai idézet folyamatos ismételgetése, show-műsorok,csinadratta, és "mi vagyunk az egyigazsemmihezsemfoghatószentegyház" tantétel! :)))

2009. szept. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Ugyanazért, mint a katolikus egyházat is: sok-sok pénzt lát belőle néhány ember. Minden egyház csak üzlet.
2009. szept. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Az egyházként bejegyzett szervezetek adókedvezményekre és költségvetési normatívákra jogosultak. A számukra befolyt egy százalékokat - jogszabály szerint - többszörösével egészíti ki az állam.
2009. szept. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Most szeretnének egy frissen alakult egyházba meghívni, azért érdekel a téma.A miértjét értem, hogy a pénzről szól,de a hogyanját még most sem!
2009. szept. 13. 10:48
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

A kérdezőtől: miből gondolod, hogy most több csoport alakul, vagy szakad el, mint pl. 400 éve, vagy 100 éve?

Lehetséges, csak nem tudom, miből lehet tudni?


"3.Kell pár dolog, ami más vallásokban, felekezetekben, gyülekezetekben "hiba" és máris lehet emberekre találni. (pl. nincs pokol, ha belénk száll a szentlélek az teljesen természetes dolog, Jézus nem az atya fia , hanem tulképp Mihály arkangyal....)"


Te viszont jól összekeversz sok mindent, de legalább mindenben igazat írnál!

2009. szept. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
mert hatalmas üzlet
2009. szept. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A papok havajoznak abbóla pénzből amit beszednek az emberektől.Nem hallottátok a rádióban amikor arról beszéltek,hogy a hit gyülekezet főfője a balatonon építatt magának egy luxus nyaralót abból a pénzből amit a hívek adományoztak a gyülekezetnek?Mind az összes egy mocskos rabló!!!Nincs kivétel köztük.
2009. szept. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értem és teljesen igazatok van! De most találtam meg az egyházi szabályzatoknál,hogy az most alakult, új egyházak, az első 3 évben, még adományt sem gyűjthetnek...és nem is kaphatnak.Ezért nem értem, hogy akkor mitől nagy üzlet?
2009. szept. 19. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!