Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kerülhetnének személyes...

Hogyan kerülhetnének személyes kapcsolatba az Úrral?

Figyelt kérdés
Már 20 éve döntöttem az Úr mellett, voltak mély megtapasztalásaim, de egy idő után mindig ellaposodik az életem. Annyira vágyom arra, hogy személyes kapcsolatom legyen az Úrral, de valami nem működik. Mit csinálok rosszul?
2013. márc. 7. 03:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
37%
Az még nem jutott eszedbe, hogy esetleg az Úr nem létezik? Ne fáraszd magad felesleges dolgokkal, élj boldogan, törekedj arra, hogy másokat ne bánts semmilyen módon, és ne egy külső tényezőtől várd, hogy majd jobbá teszi az életed. Te tehetsz érte.
2013. márc. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 kzs ***** válasza:
22%

Kedves előbbi válaszoló:


Igenis létezik Isten. Egyébként a kérdező nem arra volt kíváncsi, hogy ki hogy tudná megcáfolni Isten létezését, hanem pont ellenkezőleg: hogyan lehet a kapcsolatot elmélyültebbé, személyessé tenni vele.


Kérdező: küldtem privátot, olvasd el, légyszi.

2013. márc. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%

Sziasztok!

Engem is érdekelne ez, mert nálam is ugyanez a probléma fennáll...

Olyan, mintha magam írtam volna ki a kérdést. Meglepődtem, hogy ezt itt olvashatom.

2013. márc. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 poet1 ***** válasza:
0%
Szia. Két dolog kell hozzá. Hit és annak tettei, valamint megszentelődni. Én pontosan így voltam ezzel. Meg van írva: közeledjetek Istenhez és közelíteni fog hozzátok. Órákat beszélhetnék róla,miket tapasztaltam. Írj privátot
2013. márc. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

"Annyira vágyom arra, hogy személyes kapcsolatom legyen az Úrral, de valami nem működik. Mit csinálok rosszul?"


Nem tudom hogy mit hogyan csinálsz de a személyes kapcsolathoz elég ha mindent mindig Isten akarata szerint igyekszel tenni, és igyekszel sokat imádkozni. Amikor valamilyen tevékenységbe kezdesz (munka, utazás, mosogatás, bármi) akkor mondd Istennek hogy Istenem én most ezt a dolgot a Te kedvedért, a Te dicsőségedre, irántad való szeretetből fogom végezni. Ezzel megszentelheted a nap közbeni tevékenységeidet, ezek így mind imává válnak. Emellett ajánlom hogy amennyi időt rá tudsz szánni annyit imádkozz naponta. Ha teheted akkor napi 2 órát. 1 óra dicsőítés, 1 óra csendes ima.

Tarts naponta lelkiismeret vizsgálatot és bűnbánatot.

Ha katolikus vagy akkor áldozz naponta és gyónj hetente vagy kéthetente. Ha tudsz menni szentségimádásra az is nagyon jó.

Keress közösséget és lelki vezetőt.

Keress olyan embereket akik nálad kevésbé szerencsések és segíts nekik ahogy tudsz (anyagilag, lelkileg, imával)


Egyébként az hogy nem érzed az Úr jelenlétét nem feltétlen baj, mert Isten néha megengedi hogy lélek lelki sötétségbe kerüljön. Erre is szükség van a fejlődéshez. Viszont az fontos hogy ilyenkor is imádkozz kitartóan.

2013. márc. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ha írsz privát üzenetet akkor szívesen segítek.
2013. márc. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Az ima egy beszélgetés Mennyei Atyánkkal. Amikor csak szükségét érzed az Úr társaságának, szólítsd meg Őt, nem kell fennhangon, magadban is elég. Beszélgess vele a saját szavaiddal, hiszen ő valóban a mi Atyánk. Gondolj erre. Beszélgess vele úgy, mint az édesapáddal: közvetlenül, de tisztelettel. Az imáid végén mondd azt: Jézus Krisztus nevében, ámen. (Hiszen Krisztus a közbenjáró értünk, ezért az Ő nevében imádkozunk.)

Oszd meg vele a gondjaidat, örömödet egyaránt. Köszönj meg neki mindent, és kérd a segítségét bármiben. Közben az életmódod is tükrözze azt, hogy közeledsz Hozzá: maradéktalanul tartsd be a parancsolatokat, legyél MINDIG, MINDENBEN erkölcsös és becsületes.

A második, de nem kevésbé fontos lépés az, hogy legyél kész észrevenni a válaszait. Ne várj angyali jelenést, mennydörgő hangot vagy más feltűnő jelet, mert az Úr általában az érzéseinken keresztül, vagy olykor más emberek által kommunikál velünk.

2013. márc. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat. Sok hasznos információt találtam benne. Kedves 5. Válaszoló, amit írtál nagyon szép és hasznos. De sajnos két nagyon pici gyerek mellett, a napi mise, két óra imádság kivitelezhetetlen. Már próbáltam, hogy korábban kelek és később fekszem le. De mivel éjjel még kétszer- háromszor kelek szoptatni, így ez nem működik, mert nagyon zombi vagyok egész nap. És hát a férjemmel is kell időt tölteni.
2013. márc. 7. 16:34
 9/18 anonim ***** válasza:
40%
Egy vasuti sinen álva a vonat fényszóróit bámulva matt fekete ruhában az éjszakkőzepén elég hamar kapcsolatba kerulsz vele
2013. márc. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
írjatok nekem is privátot:D
2013. márc. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!