Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Evangélikus hívők, ti hogy...

Sága kérdése:

Evangélikus hívők, ti hogy álltok hozzá Luther Márton A zsidòk és hazugságaik címü müvéhez?

Figyelt kérdés
Ùgy èrtem foglalkoztok vele,egyet èrtetek-e azzal?

2013. márc. 10. 07:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem az adott művet, most utánanéztem a google-ban. Persze nem fogom az egészet elolvasni, ennyire nem érek rá... Hát, mindenesetre elég érdekes.


Amúgy nem értek egyet mindennel, amit Luther mond. Ez nem úgy működik, hogy amit ő mond, az a Szentírás. Nem tartjuk Luthert prófétának vagy ilyesminek, nincs arra semmi kötelezettség, hogy mindent el kell hinni, amit ő állít. Az ő érdeme, hogy elindította a reformációt. Emellett lehetett véleménye más dolgokról is (pl. nők helyzete, zsidók), ami viszont nem képezi az evangélikus tanítások részét.

2013. márc. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Aha èrtem,vàrom mèg màsok vèlemènyèt is.
2013. márc. 10. 11:53
 3/8 anonim ***** válasza:

Én nem evangélikus vagyok,de tudom hogy azért írta ezt a könyvet mert nem sikerült neki a zsidókat betéríteni a kereszténységbe.Írt egy könyvet amit kifejezetten ezért irt a zsidoknak a címe:"Jézus is zsidó volt"

Oké persze ők is tudják hogy zsidó volt csak éppen Messiásnak nem ismerték el ezért lett rájuk mérges Luther . Remélem tudtam segíteni!!

2013. márc. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Èrtem köszönöm a vàlaszt.
2013. márc. 10. 21:07
 5/8 A kérdező kommentje:
1542-ben, vallási türelme is egyre fogyott. A zsidók ellen is féktelen kirohanásai voltak. Pedig ő írta korábban a „Hogy Jézus Krisztus is zsidónak született” című művét, amelyben a Messiás zsidó mivoltát emelte ki. Egy Keletről érkezett beszámolóban arról hallott, hogy Morvaországban a zsidók saját hitükre térítik a jóakaratú polgárokat. Luther teljesen felháborodott ezen, és megírta „A zsidókról és hazugságaikról” („Von den Jüden und ihren Lügen”) című könyvét 1543-ban.
2013. márc. 10. 21:19
 6/8 A kérdező kommentje:

Na talàltam a wikipèdiàn erröl a tèmàròl Luther èletrajzàban.

Akkor most melyik az igaz?

2013. márc. 10. 21:22
 7/8 KZitus ***** válasza:

Szia!


Figyelj, akár Luther, akár más embernek a viszonyát és nézetét soha nem emberi szemszögből, inkább Isten szemszögéből kel megvizsgálni.


A kérdésed inkább így kellene kezdened:"Isten, te mit szólsz...."


Sok 100 évvel ezelőtt Isten leíratta a nézetét erről.


Nem Istentől van Luther feljogosítása, hogy gyűlöljön másokat, mert Jézus tanítványait éppen az ellenkezője jellemzi:"Új parancsolatot adok nektek, hogy SZERESSÉTEK EGYMÁST; ahogy én szerettelek titeket, úgy szeressétek egymást. ARRÓL FOGJA TUDNI MINDENKI, HOGY AZ ÉN TANÍTVÁNYAIM VAGYTOK, ha szeretet van köztetek". János 13:34,35

Kitől kapta Luther a feljogosítást arra, hogy vallási reformot hajtson végre? Mi alapján tette ezt? Miért válogatott Isten törvényében? és egyeseket kihagyott, másokat pedig kötelezővé tett?

Jézus pontosan tudta, hogy ez fog történni. Ezért figyelmeztetett erre mindenkit:"Vigyázzatok, hogy SENKI ne vezessen félre titeket; mert sokan jönnek majd az én nevemben....és sokakat félrevezetnek." Máté 24:5

János apostol pedig így figyelmeztetett a Lutherekkel kapcsolatban:" Ha valaki elmegy hozzátok, és nem ezt a tanítást viszi, SOHA NE FOGADJÁTOK AZ OTTHONOTOKBA.." 2János 10

Úgy hogy arra ösztönözlek, vedd a Bibliádat és olvasd kitartóan, hamar megtudod a választ az összes hamis vallási tanításokról és azt is mi az Isten véleménye a terjesztőiről.

2013. márc. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Rendben köszõnöm a jòtanàcsot.

Ment a zöld kèz.

2013. márc. 11. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!