Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Káin hányadik gyereke Ádámnak?

Káin hányadik gyereke Ádámnak?

Figyelt kérdés

2013. márc. 14. 17:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Úgy tartják, hogy az első volt, de ez így egyértelműen, minden kétséget kizáróan szerintem nem derül ki.


1

Azután ismeré Ádám az ő feleségét Évát, aki fogad vala méhében és szűli vala Kaint, és monda: Nyertem férfiat az Úrtól.


2

És ismét szűlé annak atyjafiát, Ábelt. És Ábel juhok pásztora lőn, Kain pedig földmívelő.


3

Lőn pedig idő multával, hogy Kain ajándékot vive az Úrnak a föld gyümölcséből.

2013. márc. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi!


Akkor a #11 -es kommentet is olvassátok el itt légyszí!

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..


Ezz írja a tanú:

"Mielőtt meghalt az első emberpár, Isten megengedte, hogy gyermekeik szülessenek. A Róma 5:12,17,19 azt írja "egy ember (Ádám) által jött be a világba a bűn, és a bűn által a halál, s így a halál minden emberre átterjedt mivel mindnyájan vétkeztek.. "


Nem lehet, hogy Káin az az ember, aki által a bűn jött be?

És mondjuk a Sátán az apukája?

2013. márc. 14. 17:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet.
2013. márc. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 KZitus ***** válasza:
0%

Szia!


A Biblia nem regény, amit tovább vagy újra lehet írni. Már biztosan sokan megtették volna. De mivel annak Isten a szerzője, gondoskodik a hitelességéről.

2013. márc. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

„1 

Azután ismeré Ádám az ő feleségét Évát, aki fogad vala méhében és szűli vala Kaint, és monda: Nyertem férfiat az Úrtól. 


-ez nem így van, ez egy ködösített szöveg (=összezavart értelmű / nem akarják, hogy az eredetet ismerjétek)


„"egy ember (Ádám) által jött be a világba a bűn, és a bűn által a halál „


- és az élet is, nagyokosok


ott van az eredet és ott van a kezdet... és egyedül az az elrejtett titok... és keresztény nem részesülhet annak az ismeretében (eléjük nem szórnak gyöngyöt... sárba?)

2013. márc. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kicsit jobban kifejthetnéd amit írtál Súr.
2013. márc. 14. 20:08
 7/8 anonim ***** válasza:

Ködösített, na persze.


Az élet nem ember által jött be a világba, mivel Istennél volt elejétől fogva, Isten maga az élet. Ő alkotta meg a világot és rakta bele az életet.

2013. márc. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 szabolcs1988 ***** válasza:
Éva, amikor az első fia, Káin megszületett, felkiáltott: „Férfit szültem Isten segítségével” (1Mózes 4:1).
2013. márc. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!