Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten olyat teremtett, ami...

Isten olyat teremtett, ami eddig nem létezett?

Figyelt kérdés

Miben különbözött ettől a teremtett dologtól Isten?

Ez a dolog Istennél egyszerűbb, bonyolultabb vagy valami egészen más? Esetleg maga Isten?



2013. márc. 14. 23:25
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Másképpen megfogalmazva: Mi Isten és hogyan hat a világra?

Tudjuk róla, hogy valószínűleg felette áll és nem a része.

Mitől lesz valaki Isten?

Úgy értem hogy lehet nem létező dolgokat létrehozni vagy magunknál bonyolultabb dolgot?

És ha egyszerűbb dolgot hozunk létre, az miért egyszerűbb vagy mi értelme?

Igaz én most feltételeztem, hogy minden Istenből van.

De nem Isten(b)(t)ől van minden, akkor megint jön a kérdés, hogy honnan?

2013. márc. 14. 23:38
 2/11 A kérdező kommentje:

Induljunk ki a nagy bummból....


Ha minden egyetlen (legkisebb) részecskéből épülne fel, akkor hogyan lesz különböző magától a világ? Úgy értem, hogy mi a különbség köztem és egy kő darab között. Tehát akkor annak az egy részecskének mindennél egyszerűbbnek vagy mindennél bonyolultabbnak kell lennie?

Képzeljétek el egy pontnak a legkisebb részecskét.

Most hogy ezt egymás mellé rakom, miért változna meg önmagának lenni? Mitől lenne belőle proton, hélium stb..?

Miben volt benne? Honnan lett az első energia? Mitől tágulna a világegyetem és miben? Mi robbant fel és mitől?

A semmiből hogyan lett valami? Egyszerűből bonyolult?

Vagy a bonyolult honnan volt és mitől robbant fel?


Ami a legjobban érdeklne, hogy honnan szeditek, hogy létezik tér vagy téridő vagy idő. Mi az alapja ennek?

Mik ezek?

2013. márc. 15. 00:02
 3/11 A kérdező kommentje:

Az energia feltétele a mozgás? Ha nincs mozgás, akkor értelmezhető?

Mi a kölcsönhatás oka és mi hat mire és mitől?

2013. márc. 15. 00:33
 4/11 anonim ***** válasza:
30%
Nem tudom. De figyelni fogom a kérdést, hátha valakinek van magyarázata.
2013. márc. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nemtom ez mennyire jó magyarázat? Az ateisták ezzel érvelnek miért tudott spontán kialakulni a Föld és az Élet is:

[link]

2013. márc. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem az élet és a föld érdekel:)

Persze az is izgalmas téma és szívesen hallgatok róluk információt. De most a kezdet, kezdete a lényege.

Ha minden egy helyben állt, akkor hogy kezdet ell mozogni, gyarapodni, változni. Ha mozgot, akkor mitől, miben, merre és hogyan változtatott...


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2013. márc. 15. 13:46
 7/11 anonim válasza:

Nagyon érdekes kérdés, egyre több ilyet látok:))

Sok helyen hallottam már erről doldokat, amiket teljesen érthetőnek, elfogadhatónak tartottam, azt hiszem most már kezd összeállni a kép.. Remélem én is tudok neked segíteni kicsit tisztázni a dolgokat. Csak pár kérdésedre tudtam választ adni, nézd meg, nemtudom ilyesmire gondoltál-e.


Először is le kell szögezni, hogy Isten és Isten között is van különbség.

Az az dolog, amit a hívők és térítők istenítenek - NEM LÉTEZIK. Egyszerűen összeegyeztethetetlen a valósággal/igazsággal, így a legtöbb vallás/az ő igazi istenük a pénz..:)/ is merő vakítás. Főleg a kereszténység...de most nem erről szól a téma:)

A másik amit tudnunk kell, hogy nem egyetlen Teremtő létezik. Az, ami minket, a bolygókat létrehozta is teremtve lett valahonnan....így ez egy többrétegű, nagyon összetett és bonyolult dolog - de megnyugtatok mindenkit, nem véletlen hogy ezeket a dolgokat emberként nem tudjuk felfogni. A háromdimenziós emberi elmével ez egyszerűen nem kivitelezhető, magyarul korlátozott a gondolkodásunk ebben a formában.


Vannak ugye különböző dimenziók. Rengeteg tapasztalással és fejlődéssel jár, amíg átléphetünk a következőbe - még az is vitatott, hogy most a 4-ikben, vagy az 5-ikben vagyunk-e. Tegyük fel, hogy a világ minden titkára rájöttünk, gyökerestül kicsavartuk és megváltoztattuk a jelenlegi rendszerünket, aki a Földön maradt(?) egytől egyig megváltozott gondolkodásmóddal és hozzáállással viszonyul a világhoz, egymáshoz. Szóval létrejött az együttműködéshez szükséges bizalom, összefogás, harmónia..C:

És akkor ott van a tény, hogy még ezek után is várni fog ránk egy fejlődési szint, ami felé kell majd tartanunk és amit szintén meg kell ugornunk. Szinte elképzelhetetlen, ugye?:) Bár van egy olyan érzésem, hogy a jelenlegi szintugrás jár a legnagyobb erőfeszítéssel, vért izzadással... Hiszen ha belegondolsz, most ki kell törnünk valamiből, amiben eddig "fogva" tartottak bennünket. Ehhez abszolút meg kell változtatnunk az eddig alkotott képünket a létezésről, és egyáltalán felismerni az együttműködést, az erőnket... hiszen sokan még ezzel sincsenek tisztában. És innentől, én egyelőre úgy tekintem, hogy fejlesztjük magunkat, a képességeinket, de talán könnyebbek(?) lesznek az ugrások... hiszen az egyik legalapvetőbb- és erősebb dolog, az együttes gondolkodás már működik. De hogy akkor mik lesznek a szinthez megfelelő akadályozó erők(ilyenek lesznek egyáltalán?), feladatok, kihívások.....csak találgatni lehet, aki el tudja képzelni. :)


Egyébként az univerzum sosem ismétli önmagát. Ez a folyamai is, amiben jelenleg vagyunk és amire készülünk, egyedi, új. A multi- és egyéb(?) verzumokról nem is beszélve..oO


És hogy honnan indult ez az egész és miért? Én úgy tudom elképzelni, hogy még nincs tér és idő, de van egy hatalmas tudat, ami úgy dönt hogy felosztja magát. Itt van egy érdekes magyarázó videó erről: https://www.youtube.com/watch?v=OpcUz-e4QQA

A "miért" kérdés az ami azt hiszem jobban foglalkoztat. Miért osztaná fel magát valami, amúgy is tökéletes? Erre nehezen tudok válaszolni, még nem alakult ki teljes kép erről... Valamivel kisebb léptékben gondolkodva, azok a részek amikre felosztódott az egy, "elmennek" tapasztalatokat gyűjteni. Hogy sikeresebben érhessék ezt el, ők is felosztják magukat kisebb részekre, amik pedig nekik gyűjtenek tapasztalatot. Nem tudom meddig ismétlődött ez a folyamat, amíg elérkeztünk a fizikai megtestesüléshez... De ha úgy vesszük, mi is "tapasztalat-gyűjtők" vagyunk, egy nagyobb valami tudatosan felosztott része. Ha pedig így van, annak is igaznak kell lennie, hogy mi magunk is Istenek vagyunk valamilyen szinten... Bennünk van, az ő része vagyunk. Ha értelmét szeretné nyerni a folyamat, elgondolkozunk azon hogy az az Egy talán mégsem volt "tökéletesen tökéletes". Vagy annyira tökéletes volt, hogy nem lett volna értelme "lenni". Merthát ha valami eléri azt a szintet, amikor elért minden elérhetőt, ami után egyszerűen nincs több lépcső, mi értelme a további létezésének?:) Mint a játékok végén a game over felirat, amikor végigjátszod. De ez nagyon bonyolult elmélkedős dolog. Egyelőre. A következő ugrás után még több infót tudunk ezzel kapcsolatban feldolgozni, biztos vagyok benne, hogy akkor több sikerrel járunk egy ilyen témáról való beszélgetésben;) Addig is, emberek, vár még ránk egy felborítandó rendszer:D

2013. márc. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 lsandor ***** válasza:
27%

Isten mindig is volt és mindig is lesz. Ő alkotta meg az életünket és mindent, ami magunk körül látunk.

A semmiből alkotta meg az életet, energiából anyagot alkotott. Minden tőle származik

2013. márc. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ezzel a kijelentéssel az a baj, hogy nincs bizonyítva.
2013. márc. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
mert az bizonyítva van, hogy nem létezik? Kérdező: Szerintem a kérdéseidre, itt a földön senki se fog tudni válaszolni. Talán majd te rájössz. Lehet lepontozni.
2013. jún. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!