Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azért mondott le a Pápa, hogy...

Azért mondott le a Pápa, hogy megússza a bőrtöbt?

Figyelt kérdés

"belső információról, komornyik híján, semmi konkrétumot nem tudunk, annyi azonban biztos, hogy XVI. Benedek 2013. február 23-án találkozott Napolitanoval, olasz médiaforrások szerint azért, hogy az olasz kormány biztosítsa őt a védelméről és a vizsgálattól való mentességéről. A Vatikán magától értetődően ezt nem erősítette meg, sőt, egyértelműen elutasította a sajtóban keringő szóbeszédet. Márpedig az tény, hogy XVI. Benedek leköszönése után élete végéig a Vatikán területén fog élni, hiszen így mentesül mindenfajta vizsgálat és kihallgatás alól."


[link]


Arra gondoltam, hogy pusztán azért mondott le Ratzinger pápa, hogy ne kerüljön bőrtönbe. mit szoltok ehhez vallásosak?


2013. márc. 16. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy tájékozatlan vagyok, mert tényleg egyáltalán nem foglalkoztatott ez a téma és soha nem néztem utána.

De Vatikán államnak a feje nem a pápa?

Tehát őt nem lehet lecsukni, mert "diktátor". Vatikánt csak megtámadni lehet.

Azt nem tudhatom, hogy miért mondott le. De biztos nem ettől függ, hogy börtönbe kerül vagy sem.

Max azért mondott le, hogy ne az a hír jelenjen meg mindenhol hogy a pápa bűnös, hanem a volt pápa bűnös.

De valószínűleg nem ezért mondott le.

2013. márc. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyébként angol cikket tudnál lineklni? Vagy külföldit?
2013. márc. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vagyok nagy pápista, de azért undorító hazugságokat kitalálni. Azért, mert néhány ezos blogban megjelenik egy cikk, még nem lesz igaz.
2013. márc. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kacsa a hír.A kérdező meg antiklerikális.
2013. márc. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Előttem szólók jól mondják.

Meg ez így nem lenne logikus: lemond, hogy ne kerülhessen börtönbe. A pápa Vatikán állam feje. Először is, nem nagyon lehet olyat hallani, hogy államfőt csak úgy lecsuknak. Másodszor, épp ezért pont hogy akkor lenne nagyobb biztonságban, ha megmaradna pápa.

Tehát ez a hír hülyeség.

2013. márc. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!