Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Margit körúti ferences...

A Margit körúti ferences templomon belül hol van a gyóntatófülke?

Figyelt kérdés
Ma elmentem oda, mert gyónni szerettem volna, de nem találtam. Úgy képzeltem, hogy a bejárattól balra lesz, mint a Mária utcai jezsuita templomban, de csak mellékoltárokat láttam.

2013. márc. 19. 20:20
 1/10 anonim ***** válasza:
20%

Persze jöhetnek az ateisták azzal, hogy miért nem keresek fel egy orvost. Több szakembernél voltam. De eddig mindegyik vagy eltűnt, vagy balesetet szenvedett vagy pedig öngyilkos lett.

Volt aki az elején nem vállalt el, mert bevalotta, hogy amikor velem van, nem tud másra gondolni, csak beteges parázna dolgokra.

Olyan is volt, mintha a falnak beszéltem volna. Minden tesztre a maximum pnotot kaptam. Mintha az orvos már előre eldöntötte, hogy milyen értékelés fog adni. Mintha megszállta volna őt valami, amikor beszéltünk...

2013. márc. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem látok kapcsolatot a kérdésem és a válaszod között, igazából nem is értem, hogy mit írtál. Biztos, hogy a válaszod a kérdésemre vonatkozott? Nem nyomtál félre valamit??
2013. márc. 19. 21:26
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező ne tartozz azok közé, akik hisznek az ilyen gyónásokban templomok, szobrok (a bálvány imádás bűn) és papok körein belül!

A Biblia szerint Jézusnak kell a bűneinket adnunk! Meghalt értünk, a bűneink miatt csak is Ő tudja azokat átvenni.


Miért kellenek olyan helyek amik tele vannak tömve bálványokkal amikor simán a szobádban is megtudod tenni ezeket? Ráadásul nem egyedül, hanem magával Jézussal :)


Nincsenek dogmák amik alapján el kell mondani egy ilyen imát simán csak lehajtod a fejed és azt mondod: Jézus vétkeztem. Hiszem, hogy meghaltál a bűneimért a kereszten és kérlek mosd el véreddel a bűneimet. Jézus nevében ÁMEN!


Hidd el, egy ilyen ima sokkal többet ér :)


Szeretném mentségemre felhozni azt, hogy a Biblia is arra bátorít minket, hogy mi így éljünk és hidd el, Jézus amikor ezeket tanította, akkor nem volt olyan, hogy katolikus egyház.


Csak is Ő volt és van most is, akihez ilyenekkel lehet fordulni!

A helyszín nem lényeg. Ha a helyszín számítana valamit akkor valószínűleg Jézus nem egy olyan folyóban keresztelkedik meg, amiben az előbb már megmártózott pár 1000 bűnös ember :)

2013. márc. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Még nem jártam ott, de a kép alapján nem valahol a karzat alatt van?


[link]

2013. márc. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves Titus Pullo!


Köszi a linket, nagyon szuper a panorámás kép, de még most sem látom a gyóntatószéket... Csak én vagyok vaksi vagy tényleg nincs is ott egyáltalán???

2013. márc. 20. 00:16
 6/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nem ismerem azt a templomot, de sok helyen voltam már úgy, hogy kerestem a gyóntatót, és nem találtam... Kiderült pl. a pécsi ferences templomban, hogy külön folyosón vannak gyóntatók. Aztán volt máshol olyan is, hogy nem gyóntatószék van, hanem kis gyóntatószoba, külön ajtóval. Próbálj templomon belül valami feliratot keresni ("gyónási lehetőség" vagy hasonló). Ha végképp nem találod, nyugodtan menj be a sekrestyébe szentmise előtt/után, és kérdezd meg.
2013. márc. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A képen nem látszik, ezért gondoltam, hogy a karzat alatt van :D
2013. márc. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ahogy belépsz a templomba, bal oldalt van egy ajtó, egy folyosóra nyilik. Ott van egy nagy szoba, amelyekben gyóntató fülkét vannak.
2013. márc. 23. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Utolsó: köszi az infót, ennek hatására megtaláltam, és már el is végeztem a szentgyónást!

Isten áldjon Titeket!

2013. márc. 25. 22:53
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszi, téged is áldjon, gazdag szeretetben:)
2013. márc. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!