Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért tanítják a vallások...

Miért tanítják a vallások hogy Jézus Decemberben született, ha már bebizonyították hogy tavasszal született?

Figyelt kérdés
2013. márc. 23. 12:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mert így tudták a pogány ünnepet kereszténnyé tenni.
2013. márc. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Milyen pogány ünnepet?
2013. márc. 23. 12:37
 3/14 anonim ***** válasza:

Egyet értek az első válaszolóval. Kétség kívül ez így van.


Másik: Minden rossznak a pénz szerelme a gyökere..


Ha nem "tették volna valamilyen módon" ünneppé a karácsonyt akkor nem lenne igazán más ünnep ilyenkor az emberek számára amikor is költhetnék a pénzüket, és ez a gazdaságnak is rosszat tenne.


Ugyan ez az eset a valentin nappal is. Olyankor is csak az az egy ünnep van amikor költhetnék az emberek a pénzüket és hogy a kereskedőknek legyen pénzük, így kitalálták hogy:

"Legyen egy ilyen is".

2013. márc. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Értem, és köszönöm a válaszokat, de milyen pogány ünnepet helyettesítenek a karácsonnyal?
2013. márc. 23. 12:58
 5/14 anonim ***** válasza:
Öööö talán a karácsonyt? Mivel az pogány ünnep, a Bibliában nincs olyanról szó hogy karácsony tehát igen Bibliai értelemben a karácsony pogány ünnepnek számít.
2013. márc. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A téli-napfordulót alakították át. A karácsonyi jelképek, szimbólumok is pogány eredetűek. Pl.: karácsonyfa, fagyöngy, szegfűszeges gyümölcsök, a színek (piros, zöld, arany), az ajándékozás.
2013. márc. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Így van, pontosan.
2013. márc. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2013. márc. 23. 13:17
 9/14 anonim ***** válasza:

Azt lehet tudni, esetleg forrással alátámasztani, hogy a keresztények ezt tanítják-e?

Mert én katolikus vagyok, és pontosan tudjuk, hogy Jézus nem biztos, hogy decemberben született. Egyébként nincs pontosan bebizonyítva, hogy mikor, lehet, hogy tavasszal, de én még úgy tanultam, hogy az ősz a legvalószínűbb.

Mindegy, a lényeg, hogy mi sem ezt tanítjuk, tehát akkor kik terjesztik ezt?

2013. márc. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem tanítanak a születés időpontjáról semmit, egyszerűen nem érdekelte a keresztényeket. Az első évszázadokban nem is ünnepelték meg a születését, hogy különbözzenek a pogányoktól. Utána már nem is tudták, mikor született.
2013. márc. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!