Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért logikátlan, ha vallást...

Miért logikátlan, ha vallást szeretnék 'váltani'?

Figyelt kérdés

Református vagyok. Evangélikus gimibe járok (természetesen református hittanra járok), ez a 4. évem ebben a gimnáziumban. Minden hétfőn evangélikus istentiszteleten veszek részt (ugyan úgy, mint az egész iskola). Áprilisban elmentem az evangélikus ifjúsági gyülekezetbe, mert az egyik istentiszteleten felhívta a figyelmet erre egy lelkész. Azóta egy alkalmat sem hagynék ki (de ez mellékes), vasárnaponként az evangélikus templomba járok istentiszteletre (önszántamból). Lényegében ebben a felekezetben találtam az Úrra. Tudom, nem sok különbség van a két felekezet között.


Viszont egy ismerősöm legutóbb azt mondta, nem érti miért akarok átmenni az evangélikusokhoz. Mivel anya hittantanár (református), jobban belelátok, hogy mit művelnek az ottani emberek. Elmondtam ezt az ismerősömnek (nem mentem bele annyira a részletekbe). Mondta, hogy ez nem indok, mert az evangélikus egyházon belül is történtek dolgok (ezekről is tudok, mert az esperes mondott egy-két dolgot).


Erről beszélgettünk ma is. Mondta az ismerősöm, hogy nem rossz szándékból mondja, de nem érti, mert a két egyháznak szinte egyforma a teológiája (ő evangélikus volt, de most orientálódik a katolikus egyház felé, szerinte ez, amit ő csinál logikus, de amit én, nem). Neki nem elég indok az, hogy evangélikus 'körökben' jutottam hitre. Félt, nem akarja, hogy csalódjak ebben az egyházban is.


Neki van igaza?!



2013. márc. 25. 15:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg ismerősödet, hogy miért akar áttérni a katolikus vallásra, vezesse le neked a dolgot. Miután levezette, mond neki ugyanazt, így talán megérti az ismerősöd. Egyébként a döntés a Tiéd, más nem dönthet helyetted.
2013. márc. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%
Sosem értettem, miért kellenek más emberek (sőt egy egész egyház) ahhoz, hogy a hitét/vallását/Istenét megtalálja valaki. Egy ember kell: saját magad, a többi azt mond/hisz, amit akar, nem?
2013. márc. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

1. Te dolgod.


2. Egy nagyon lényeges ponton, az eleve elrendelésben különbözik a két vallás.

2013. márc. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mikor először láttam a kérdést, azt hittem, hogy olyan lesz, hogy kereszténynek kereszteltek, aztán muszlim lettem, de rájöttem, hogy mégis inkább taoista akarok lenni, stb. :))

Mert a te eseted szerencsére nem ilyen, meg ez nem egy nagy váltás. Megint egy jó példa arra, hogy a közösségnek milyen erős megtartó ereje van. Viszont vigyázni kell arra, hogy minden helyen vannak rossz emberek, tehát csak emiatt más felekezetbe járni nem érdemes, mert az ember sosem fog igazán megállapodni.

Mondom én ezt katolikusként, tehát innen nekem eléggé hasonlóak a reformátusok és az evangélikusok, tehát nem érzem olyan nagy váltásnak vagy problémának.

2013. márc. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs azzal, ha vallást vagy felekezetet szeretnél váltani. Érthető, hogy a református ismerőseid marasztalni próbálnak. Vedd fontolóra az érveiket, de magad hozd meg a döntést. Esetleg érdemes lenne más felekezetekbe is ellátogatnod, beszélgetned a híveikkel és szélesíteni a látókörödet, hiszen minél több alternatívát ismersz, annál nagyobb eséllyel hozol helyes döntést.
2013. márc. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Lényegében ebben a felekezetben találtam az Úrra."

-ez szép, mindennél fontosabb, és kövesd amit a szíved diktál. Nem kell racionálisan indokolni, ez másodlagos.

2013. márc. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszáj ahhoz hivatalosan is vallást váltanod, hogy evangélikus templomba és gyülekezeti alkalmakra járj. A legtöbb helyen szívesen fogadják a más vallásúakat is.

Azt nézd inkább, hogy miben hisz a két felekezet, és hogyha az evangélikussal értesz egyet, akkor vedd fel a vallást. Csak a társaság miatt nem érdemes, oda úgy is járhatsz, ha nem térsz át.

2013. márc. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem igazán fogom fel, hogy miért keresel logikát bármelyik vallásban. Nincs.

Ha váltani akarsz, akkor válts - de előtte jól nézd meg mind a kettőt. Lehet, hogy csak később derülnek ki dolgok, és a második váltás már nem hiteles.

2013. márc. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Szia! Szerintem nagyon fontos, hogy ne azért válts felekezetet, mert az egyik helyen jól érzed magad és a másikon kevésbé. Az egyházak is emberekből állnak. Sajnos meg fogod tapasztalni - bár ne adja az Isten - az emberi gyengeséget, tudatlanságot, esendőséget, stb. "Ha szenved egy tag, mindegyik tag vele szenved, ha dicsőségben részesül egy tag, mindegyik tag vele örül. Ti pedig a Krisztus teste vagytok, és tagjai rész szerint." (1Kor 12:26-27) Tehát fontos, hogy munkálkodj ott, ahol vagy az Isten dicsőségére és persze,hogy abból mások is épüljenek hitben. ;D

Viszont egy másik fontos kérdés is felvetődik. Mégpedig, hogy a református vagy az evangélikus tanításokkal értesz jobban egyet. Én azt tanácsolom neked, hogy vidd ezt a kérdést Isten elé imádságban! (...bár már lehet, hogy meg is tetted) Kérj útmutatást Tőle!

Ja, és mivel az evangélikus gyülekezetben találtál az Úrra és oda jársz istentiszteletre (és talán más alkalmakra is) szerintem az a logikus, hogy továbbra is ott éled meg a hitedet.

Remélem tudtam segíteni egy picit. :)

Ne feledd, imádkozz sokat az útmutatásért! ;D


imádkozok érted...

2013. márc. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hibák és emberi gyarlóságok minden egyházban vannak.


Járhatsz úgy is evangélikus templomba, ha nem váltasz felekezetet, még úrvacsorázhatsz is az evangélikusoknál.

2013. márc. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!