Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ausztriában van valamilyen...

Ausztriában van valamilyen törvényes tiltás vallási öltözék vagy szimbólum viselésére, mint pl Németországban? Esetleg osztrák oldalakat tudtok ajánlani, ahol feltehetem ezt a kérdést az ott élőknek?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, nincs államvallás, és nem találtam semmilyen ide vonatkozó öltözködési, szimbólumviselései követelményt/tiltást. Csak annyit tudok, hogy hoztak egy rendelkezést, ami egyesek szerint szembement az emberi jogokkal, mert náluk is hasonló helyzet volt, mint most Magyarországon, ott is állami szinten szabályozták, ki elismert egyház és ki nem.


Esetleg ha valaki szakértő Németországban, és meg tudná mondani, ott mely megyékben/területeken milyen tiltások vannak, vagy hol tudok azoknak utánanézni, azt megköszönném.



2013. márc. 27. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Németországban élek, és olyan, hogy VALLÀSI szimbólum vagy öltözék be lenne tiltva, nincs, ilyen nem létezik!

Itt vallássazbadság van, ezért mindenki abban hisz, amiben akar, és emiatt semmi hátránya sincs.

2013. márc. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ez hülyeség, neutralitási törvény/elv van, miszerint nem lehet semmilyen vallási öltözéket vagy szimbólumot viselni. Az egy dolog, hogy abban a megyében, ahol te élsz, pont nincs ilyen törvény, vagy te nem hordasz ilyeneket, vagy eddig még nem volt problémád belőle.


" The city-state of Berlin banned all religious symbols in public institutions, including the Christian crucifix and the Jewish kippah.[42]"


"Five of these states that ban religious clothing, contain an exception for Christian symbols and clothing:"


Szóval olyanok írjanak, akik értenek is hozzá és tájékozottak, de kösz a próbát.

2013. márc. 27. 17:09
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
NEm tudom, honnan szeded az információdat, de ilyen Németországban nincs. Mivel elég sok jogi dologgal foglalkozom itt, ezért tudnék erröl, ha létezne.
2013. márc. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Amit belinkeltél, az csak elferditett dolog, a vallási szimbólumok CSAK a KÖZALKALMAZOTTAKNÁL vannak betiltva a munkahelyükön, illetve a munkaidejük alatt, rendörök, birók, börtönörök, tanárok vannak szó szerint felsorolva a határozatban. Tehát ÁLTALÁNOS tilalomról szó sincs.


Itt az eredeti szöveg is:


"In Berlin wird künftig das Tragen sichtbarer religiöser Symbole im öffentlichen Dienst verboten. Danach dürfen weder Polizisten noch Richter, Strafvollzugsbeamte oder Lehrer an staatlichen Schulen Kopftuch, Kreuz oder jüdische Kipa im Dienst tragen."

2013. márc. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tehát mégis csak van, de nem általános, cska köztisztviselők és tanárok számára. Erre számítottam, és remélem, hogy ez ma is így igaz. Mivel nem tudok németül, így nem igazán tudok utánanézni hiteles forrásokból, rád hagyatkozok ebben.
2013. márc. 27. 17:50
 6/6 anonim ***** válasza:

"Tehát mégis csak van, de nem általános, cska köztisztviselők és tanárok számára."


Nekik is CSAK a munkában, privát személyként - munka után, utcán, szórakozóhelyeken, stb már nem érvényes a tilalom.

2013. márc. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!